Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Energiaválság! Mikortól...

Energiaválság! Mikortól várható a csődök és elbocsátások nagy hulláma?

Figyelt kérdés
A tízszeresére növekvő gáz és villanyszámlát nem sok vállalat képes kitermelni. Jöhet a munkanélküliség?

2022. szept. 2. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Én nem tudom te hol élsz de mindennap két olyan üzletről olvasok a szimpla ellenzéki médiában akik végleg bezárnak. A facebook szintén tele van az üzletek, vállalkozások búcsúzó üzeneteivel. Én úgy gondolom, hogy a dolog folyamatosan zajlik.
2022. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Jöhet? Nem, nem jöhet de sajnos jönni fog. Majd télen ha beindul a fűtési szezon, ha korán sötétedik és többet kell világításra költeni majd az utánalevő számlánál lesznek gondok.
2022. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Teljesen természetes dolog, ha két üzlet megszűnik egy nap egy országban. A válság előtt is szűntek meg. Ha csak kettőről ír a mindent felnagyító, csúsztató liberális média, akkor az semmi
2022. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Már beindult.


Óriási bezárási hullám indulhat Magyarországon: belerokkannak a fürdők a rezsiköltségekbe

[link]


65 év után bezár az ikonikus Budapest cukrászda - Blikk

[link]


Megmutatták: több mint tízszeresére emelkedett egy étterem gázszámlája - Napi.hu

[link]

2022. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1: inkább amikor egész gyárak állnak le, utcákban lehúzva a roló mindenhol. Ez még nem hullám, ami most van.
2022. szept. 2. 10:26
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Az elszálló rezsi miatt "csökkentett üzemmódra" váltott az orosházi üveggyár. Már hűtik a kemencét, a dolgozók foglalkoztatását megvizsgálják szeptemberben.


[link]

2022. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
3.Nem két üzlet szűnik meg egy nap hanem csak bemutatják a két üzlet sztoriját a médiában. Máskor ilyen sztorikat zérót olvashattál akár egész évben most meg mindennap kettőt, érdekesség, hogy a megszűnés oka pedig mindegyiknél pontosan ugyanaz.
2022. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

"Már beindult.

Óriási bezárási hullám indul_H_A_T Magyarországon..."

Te a bulvármédia szennyhíreivel akarsz gazdasági folyamatokat indokolni?

Értelmes ember eleve nem olvas feltételes módban fogalmazott bulvársz...rokat.

2022. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is tart.

Szept 1 -el mi is megszüntettük vállalkozásunk.

KATA -s "olcsó" partnerek nélkül, megemelkedett adók, és rezsivel, nyersanyag árakkal, nem tudunk mit kezdeni.

80% -os áremelésre lenne szükségünk a tavaszi 20% -on felül, és akkor is csak nullára jövünk ki.

Sok (durván a fele) partner cég jutott erre, elkövetkező hónapokban szépen zárnak be, csak a futó munkák lezárása folyik, még ha veszteséggel is.

2022. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahonnan ételt szoktam időnként rendelni, kb hetente emeli az árat. a héten valamikor gondolkoztam, hogy rendelek, de az árakat nevetségesen magasnak tartottam, és nem tettem. Nyilván nem kapzsiságból emelnek, hanem, hogy kitermeljék a növekvő rezsiárakat. De, ez sajnos egy pozitív visszacsatolásos folyamat. Minél jobban emelnek, annál kevesebben és ritkábban rendelnek. Következésképp még többet kell emelniük, amitől még kevesebben rendelnek, és így tovább. Ha valami nem változik szinte biztos a csőd.

Ez csak egy kis vállalkozás példája. De nagyon sokan fognak belefutni ebbe az ördögi körbe. És ahogy ők csődbe mennek a beszállítóik bevétele is csökken. Az ilyesmi általában nem olyan gyorsan gyűrűzik át a gazdaságon, ha csak egy szektort érint a probléma. De a mostani eset más. Az energia árak csaknem minden szektort érintenek. Gyors földbeállás lehet még ebből.

Annyi minimális remény azért van, hogyha ezt a telet úgy ahogy átvészeli a gazdaság, és az európai kormányok és vállalkozások ezerrel ráfekszenek az energia pazarlás csökkentésére, alternatív energiaforrásokra, ahol csak lehet, akkor a jövőben sokkal válságállóbb lehet az európai gazdaság.

2022. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!