Morálisan a Kádár-rendszer, vagy az Orbán-rendszer építette le jobban az embereket?
#20
Én hazudok? Te hazudsz, b@szki! Még mindig csak terelsz, illetve személyeskedsz, de a kérdésekre nem válaszolsz. Várom továbbra is válaszod, hogy mi ez a bolsevista retorika a politikai közösségedtől, illetve miért kellett 50-es éveket idéző környezetben leszámolni 2 OMSZ főnökkel?
Érdekes amúgy ez a stílus, ahogy fekete-fehéren látod a világot. Aki például árnyaltan lát valamit, az már kommunista a szemedben. Elképesztő. És ijesztő, hogy ennyire másként gondolkodó emberek vannak az országban. Mi lesz így a történet vége?
#22
Magyarázhatod annak, aki nem élt akkor.
Sokan abban az álomvilágban élnek, hogy a demokrácia az nem diktatúra. Pedig diktatúra, mégpedig a többség diktatúrája a kisebbség felett. Ebben a felállásban, minél távolabb áll valaki a többségtől, annál diktatórikusabban fogja megélni a helyzetet. A kádár-rendszernél fordított volt a felállás, ott a kisebbség diktatúrája volt a többség felett, és ez csak úgy volt fenntartható, hogy mindenféle ellenőrző-elnyomó karhatalmi alakulatokat kellett fenntartani. A két rendszer közt még alapvető különbség volt, hogy a kádári az statikus volt, mivel a hatalmi-elnyomó ágakat a társadalom legalsó szövetszintjéig ki kellett építeni, addig az orbáni-diktatúra dinamikus, mert az esély minden 4 évben meg van, hogy véget ér.
A mostani diktatúrának a kisebbséggel szemben annyi morális kötelessége van, hogy bizonyos lojalitásér cserébe nem törekszik azt megszüntetni. A lojalitás minimális elvárható mértéke a konstruktív ellenzékiség. Ez az aminek még a szikrája sincs meg a mostani baloldalban, azonkívül, hogy egymást is belefojtanák egy kanál vízbe, a kooperációjuk kimerül abban, hogy úgy támadják a fideszt, hogy közben mindenkinek is ártanak.
#16: "később derült ki róla hogy a párttitkár kölke volt"
Attól még nem biztos, hogy a III/III tagja volt, vagy azok által beszervezett "besúgó".
"A melóhelyen sem volt külön besúgórészleg, egyszerűen volt minden részlegnél egy pártbizalmi, aki valami himihumi állásban volt,"
Az én egyik munkahelyemen ez egy tervezőmérnök volt, aki épp úgy dolgozott, mint a többiek, és ún. hangulatjelentéseket kellett továbbítania, ezt tudták és nem vették komolyan. Ő sem.
"Az irodán meg az irodavezető volt egy személyben a fő pártember, ő volt ott az atyaúristen, ő adta a béremelést, ő mondta meg ki mikor mehet szabadságra."
Két helyen is dolgoztam, ahol az irodavezető egyáltalán nem volt párttag, a béremelést mindenütt az "üzemi négyszög" (KISZ, párt, szakszervezet, gazdasági vezető) döntötte el, bár, gondolom, a vezető javaslatára. Ami a szabadságot illeti, ma is a munkáltató dönti el, hogy mikor vehetem ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!