Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lehet komcsi pártot üzemelt...

Ha lehet komcsi pártot üzemelteti (Magyarországi Munkáspárt) akkor miért nem lehet neonáci szervezetet bejegyezni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 19:16
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
41%
A kommunizmust nem szabad összekeverni a kommunista diktatúrával. A kommunizmus alapelve az, hogy minden ember egyenlő, a nemzetiszocializmusnak pedig az, hogy vannak alsóbb- és felsőbbrendű fajok. Na, melyik ideológia veszélyesebb az emberiségre?
2010. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
hát természetesen a kommunizmus
2010. szept. 26. 21:45
 33/44 anonim ***** válasza:
32%

Na, mégegyszer: a kommunizmusban minden ember egyenlő és boldogan élnek, egymás között (NEM a diktatúrában)

a nemzetiszocializmusban a felsőbbrendű nép kiírtja a másikat (most lehet, hogy ez neked tetszik, de bármikor át lehet kerülni a "szerv" másik oldalára)

2010. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
denem mert én árija vagyok nem mocskos troll
2010. szept. 26. 22:31
 35/44 anonim ***** válasza:

"a kommunizmusban minden ember egyenlő és boldogan élnek"


Gondolom azért te is érzed hogy ez soha egy percig sem volt igaz. A nemzeti szocializmus sem az amit te írsz. Amit te írsz, az a fajelmélet meg egyéb lóf*sz következménye, és nem a nemzeti szocializmusé, ami mellesleg nem kicsit hasonlít a kommunista eszmékhez.

2010. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Amit én leírtam, az a kommunista ideológia. Nem az ami megvalósult belőle. Szerintem ezt lehetetlen elérni, de legalább nem a gyűlöleten alapszik. Amúgy szerinted mi a nemzeti szocializmus?
2010. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

"Ha lehet komcsi pártot üzemelteti (Magyarországi Munkáspárt) akkor miért nem lehet neonáci szervezetet bejegyezni?"


Bejegyeztethetsz olyan pártot, amely nem alkotmányellenesen működik vagy ilyen célokért küzd. Tehát pl. valószínűleg bejegyeztethetnél egy olyan Neonáci Pártot, amelyik elfogadja a demokráciát és az emberi jogokat. Csak akkor felmerül a kérdés, hogy mitől neonáci.


A náci párt (NSDAP) első, eredeti programja olyan pontokat tartalmazott (pl. zsidók megfosztása az állampolgárságuktól), amik miatt a mai Magyarországon az NSDAP-t nem lehetne bejegyeztetni. Ha ezeket a pontokat kiveszed az NSDAP programjából, akkor kapsz egy "demokratikus náci" pártot, de ezzel pont a nácizmus lényege szűnik meg.

2010. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
90%
Az erőszak a neonácik egyik célja, míg a komcsiknak egyik eszköze. És ez hatalmas különbség. Eszköz nélkül még működhet a kommunista párt, de cél nélkül nem a neonáci.
2010. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Mi az az "árIja"?
2010. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"A kommunisták Magyarországon és Európában nem szervezkedtek népcsoportok kiirtására, nem pusztították el magyarok százezreit, és maga az ideológia sem tömegmészárlásról szól, ellentétben a nemzetiszocializmussal. Ez röviden a leglényegesebb momentum, amely miatt az egyik még "elmegy", de a másik határozottan NO."


Ne poénkodj már..

2010. szept. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!