Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "magyarországi" kapitalizmus...

A "magyarországi" kapitalizmus valamiben "különleges"?

Figyelt kérdés

Vannak olyan országok, ahol a kapitalista rendszer látványos eredményeket hozott az elmúlt húsz évben, mint például Hollandiában.

A háború sújtotta volt Jugoszláv tagköztársaságok közül Horvátország, Szlovénia a válság ellenére is hatalmasat fejlődött.

Eközben Magyarországon eltelt húsz év. és bizonyos területeken olyan adatokat produkál az ország, mintha ismét háborút veszítettünk volna, holott béke van csaknem hetven éve.

Bizonyos területeink pedig katasztrófa sújtotta területekhez hasonlóak.


Hogyan lehetséges, hogy bizonyos elvek, mechanizmusok, amelyek másutt működőképesek és eredményesek, nálunk véletlenül sem produkálnak hasonló eredményeket?


Hibás a rendszer?

Hibás az "ország"?

Hibás a "nép"?


2011. aug. 1. 05:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Te is tudod mi itt a gáz. A kapitalista rendszer működéséhez három dologra van szükség, tőkére, termelő eszközökre és piacra. A mi politikusaink épp csak e háromtól szabadítottak meg minket.
2011. aug. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Magyarorszagon vadkapitalizmus van. A rendszer nem hibas. Az a helyzet, hogy a mai vezetok egy teljesen mas vilagban nottek fel - demokracia nelkul. Teljesen mashogy gondolkodik egy ilyen ember, mint akinek nincs ilyen "hozadeka". Sok exszocialista orszagban azt csinaltak, hogy nem lehetett senkinek betoltenie politikai funkciot a regi rendszerbol. Ezek az orszagok jobban fejlodtek. Magyarorszagon minden part az elozo rendszerben alakult, a "fiatal" FIDESZ is. Addig nem lesz valtozas, mig ki nem fut ez az egesz generacio.
2011. aug. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

egyetértek az előzőekkel


És igen, hibás a rendszer, az ország, a nép

2011. aug. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

"Vannak olyan országok, ahol a kapitalista rendszer látványos eredményeket hozott az elmúlt húsz évben, mint például Hollandiában."


Hollandiában kb. 350 éve van kapitalizmus (konkrétan Hollandiában született meg az újkori kapitalizmus), nehogy már azt képzeld, hogy az elmúlt 20 évben jutottak el arra a szintre, ahol most vannak.


"A háború sújtotta volt Jugoszláv tagköztársaságok közül Horvátország, Szlovénia a válság ellenére is hatalmasat fejlődött."


Horvátország és Szlovénia is, mivel háborúval szakadtak ki Jugoszláviából, nulla államadósságot örököltek Jugo.-tól, és eleve a legfejlettebb tagköztársaságai voltak. Tehát mindketten óriási helyzeti előnnyel indultak. Szlovéniában egyébként kemény két hétig tartott a háború, és főleg a határátkelőhelyeken zajlott.


"Eközben Magyarországon eltelt húsz év. és bizonyos területeken olyan adatokat produkál az ország, mintha ismét háborút veszítettünk volna"


Részleteznéd? Mert ez konkrétumok nélkül csak nyafi, meg egy kis szokásos gyékás magyarellenes hangulatkeltés.

2011. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

ma 06:58


Te is a hibás néphez tartozol, vagy esetleg okos, felsőbbrendű külföldi vagy?


Ha még nem vagy külföldi, akkor mikor emigrálsz ebből a hibás országból?

2011. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

06:54


"Sok exszocialista orszagban azt csinaltak, hogy nem lehetett senkinek betoltenie politikai funkciot a regi rendszerbol. Ezek az orszagok jobban fejlodtek."


Sok exszocialista országban? Melyik ez a sok-sok exszocialista ország?

2011. aug. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Dymo ***** válasza:
67%
pl Lengyelország,Litvánia,Lettország,Észtország,stb
2011. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a problémák akkor kezdődtek amikor az erőltetett privatizáció miatt rengeteg ember veszítette el az állását.

Szerintem ez az ország legnagyobb problémája,vannak térségek ahol egyszerűen nincs az embereknek munkájuk.A politikai elitünk ezt a problémát nem úgy kezelte az elmúlt 20 évben hogy meg próbált volna új munkahelyeket létrehozni hanem segélyeket osztott.De mára oda jutottunk hogy az Állam ezeket a kiadásokat már nem tudja finanszírozni.

A másik problémánk hogy rengeteget költünk a költségvetésből szociális kiadásokra,ez azzal jár hogy a dolgozóktól egyre több adót kell beszedni hogy ez finanszírozható legyen.Viszont ez azzal jár hogy a gazdaságunk nem tud felperegni.Na a Fidesz ezzel a gyakorlaton próbál változtatni.Nyilván rengeteg az érdeksérelem,de tuti hogy nincs más út.

2011. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

ma 08:06


Lengyelország?


Ex-kommunista vezetők: Kwasniewski elnök 1995-2006, Józef Oleksy min.elnök 1995-96, Leszek Miller min. elnök 2001-2004.


Litvánia? Algirdas Brazauskas, a litván kommunista párt egykori feje volt a min.elnök 2001-2006-ban és elnök 1993-1998-ban.


Lettországra és Észtországra talán igaz. Viszont mióta sikeresebb Lettország mondjuk Magyarországnál? Lettország lakossága 2,66 millióról 2,24 millióra csökkent 1989 óta. Irigyelni kell őket?


Észtország (a lakossága 1,56-ról 1,34 millióra csökkent '89 óta, vagyis szintén tömegesen hagyják el) talán sikeresebbnek nevezhető pl. Lettországnál, de amúgy rájuk is igaz az, ami Szlovéniára: óriási mázlijukra 0 adóssággal szálltak ki a SZU-ból.

2011. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Vannak olyan országok, ahol a kapitalista rendszer látványos eredményeket hozott az elmúlt húsz évben, mint például Hollandiában. (Hollandiába hála Istennek nem volt kommunista diktatúra)

A háború sújtotta volt Jugoszláv tagköztársaságok közül Horvátország, Szlovénia a válság ellenére is hatalmasat fejlődött.(Te csak gondolod, feltételezem, hogy csak a tengerparton jártál vagy Zagrábban, ajánlom neked a szlavón falvakat. Szlovénia valójában nagyot ugrott, de most ők is rendesen eladósodtak.)

Eközben Magyarországon eltelt húsz év. és bizonyos területeken olyan adatokat produkál az ország, mintha ismét háborút veszítettünk volna, holott béke van csaknem hetven éve. (Valójában van 33 nagyon hátrányos kistérség, Ezen területeken folyt a nehézipari termellés és til.,hogy ennek privatizációja körül igen sok sötét felhő burkolózzik.)

Bizonyos területeink pedig katasztrófa sújtotta területekhez hasonlóak.

A természeti katasztrófák végtén mindenkit elérnek pl.: Japán

Hogyan lehetséges, hogy bizonyos elvek, mechanizmusok, amelyek másutt működőképesek és eredményesek, nálunk véletlenül sem produkálnak hasonló eredményeket?

(20 évben többségben az MSZ(M)p árulta a gazdaságot,de főképp az a júnéhány kommunista év tette meg a haását, ezért nem nagyon hasonlítható össze a nyugati államokkal)

Hibás a rendszer?

Hibás az "ország"?

Hibás a "nép"?

Vissza kellet volna térni a királysághoz mert, ha valaki örködik a nemzet felett kinek nincsennek pártérdekei nem lenne annyi mutyizás.

2011. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!