Az emberek miért nem bojkottálják a nélkülözhető termékeket és szolgáltatásokat?
Belfőldi turizmus vissza eset, persze a múlt évhez képest nőt, mikor lezárások voltak, de nagyon vissza zuhant. Ha mennek is max 1-1 napra, és fogyasztás minimalizálva.
Régen sorok kígyóztak a bűfék - fagylalt árusoknál, most meg úgy szólítanak le, hogy nem -e vásárolnál valamit.
"Miért nem mondták azt az emberek pl hogy b***átok meg idén nem megyek nyaralni, nem tömöm a szállásadók és vendéglátósok zsebét"
Biztos volt, aki ezt mondta. Más meg kifizette.
Így működik a piacgazdaság. Amíg van, aki kifizeti a kért árat, addig annyit kérnek érte.
> Az emberek miért nem bojkottálják a nélkülözhető termékeket és szolgáltatásokat?
Ettől miért, milyen hatásmechanizmus mentén lesz valakinek is jobb? Igen, a kereslet csökkenni fog, ami elvileg az árakat is lejjebb vinné, de nem minden határon túl. Ha az ár alacsonyabb, mint amiben az adott termék, szolgáltatás kerül, akkor a termék gyártása leáll, a szolgáltatás megszűnik, ez hosszútávon és összességében a gazdaság lassulásához, emberek elbocsátásához vezet. Oké, ez valóban csökkenti az inflációt, csak más jellegű válsághoz vezet.
> Én is mondjam azt hogy mostantól a munkámat 250 ezer helyett 750 ezerért fogom végezni mert másképp nem tudom fedezni a kiadásokat?
Mondhatod. De ha a munkáltatód belemegy, akkor ahhoz, hogy kitermelje a te fizetésedet, neki is árat kell emelnie. Pont ezért tud bepörögni az infláció. Valami drágul, a dolgozók nagyobb bért követelnek, ami miatt a munkáltatónak árat kell emelnie, ami miatt valami drágul, ami miatt a dolgozók nagyobb bért követlenek stb…
> A túlárazott termékeket is ugyanígy bojkottálni kellene amíg a forgalmazók visszaszállnak a földre.
A túlárazott termékek sokszor azért „túlárazottak”, mert amúgy nőtt az alapanyag ára, nőtt a szállítási költség, nőtt az energia ára, nőtt a dolgozok bérigénye, meg persze a gyártó, forgalmazó is nagyobb profitot – többek között bért – akar a tevékenységéért, hiszen neki is többe kerül minden. Normális esetben egy gyártó, forgalmazó, szolgáltató úgy szabja meg az árakat, hogy az a bevételeit optimalizálja. Önmagában nem érdeke árat emelni azon az áron, hogy a kereslet annyival csökkenjen, hogy összességében kevesebb profitja legyen.
Én meg szórom a pénzt két kézzel amióta ekkora az infláció.
Ha félrerakom jövő hónapban már kevesebbet ér.
"ugyanúgy elment mindenki és kifizette a 3x és 5x árakat. Így nem is fognak lejjebb menni az árak ha ezt is kifizetik az emberek. Ha visszaaesett volna a forgalmuk mondjuk a szokásos forgalom 10-20%-ára, ne félj fele áron is odaadtak volna mindent legközelebb."
Akkor inkább ki sem nyitnának, mert azért senki sem fog dolgozni, hogy veszteséget termeljen. És akkor a hazai nyaralóhelyek helyett külföldre menne az, aki meg tudja fizetni, vagyis kifelé vinné a pénzt az országból, ami minden lenne, csak nem jó a magyar gazdaságnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!