Ez a megállapítás sajnos már a igaz lett Magyarországra és télre még jobban igaz lehet?
Árokpart
A hülyébbnél hülyébb kérdések kiírása helyett miért nem mész ki inkább a melegbe sétálni?
Mégis mi a tökömtől lenne üres és kifűtetlen Magyarország augusztus elején a kánikulában, mikor most jött ki a júniusi turisztikai adat, ami szerint júniusban 3-szor annyi napot voltak itt külföldiek és 1,5-szer annyi napon volt belföldi turista a szállásokon?
#6
„Még várunk arra, hogy a Fidesz-központ megmondja, hogy mik a jó válaszok a kellemetlen kérdésekre“
"2-es Megyek estefelé fürdeni a Balcsiba."
Ja hát este persze hogy hideg van...
#6"Én azt nem vágom, ha nincs gázembargó, akkor miért van energiaválság?"
Mert ez nem így működik.
Az országok áramot többféle módon szereznek be.
Van a saját termelés és van az import, amit még vesznek hozzá onnan ahol van többlet - pl. a francia atomerőművektől.
Magyarország pl. az áramfogyasztás 40%-t vásárolja. A többi részét pedig jelentős mértékben gázzal állítja elő.
Az unió nyugati országai nem akartak hosszútávú szerződéseket kötni az áram beszerzésére, hanem a szolgáltatóik szinte napi vásárlásokkal biztosították - abban bízva, hogy egyrészt alacsony a beszerzési ár és kihasználhatják a kedvező változásokat, másrészt mert tudták, hogy a hasznuk akkor is meglesz ha drágábban tudják éppen megvenni. A pandémia alatt ugyanis kínálati többlet volt a sok cég leállása miatt.
Amikor a pandémiát követő nyitásnál a cégek is egyszerre kezdtek működni, az emberek is eljártak otthonról, a szolgáltatásoknak is nőtt az energiaigénye, a hírtelem megnőtt európai kereslet rázúdult erre az árampiacra ahonnan az import áram és a hozzá szükséges gáz származott.
ha a kínálat azonos de hirtelen sokan akarnak sokkal többet vásárolni, akkor természetes módon emelkedik az ár, hiszen hosszútávú szerződés hiányában az eladó annak adja el aki éppen a legtöbbet fizeti érte.
Erre jött rá az uniós szankciók lebegtetése, hogy lehet hogy majd nem lehet venni az oroszoktól gáz stb. stb. A piacok pedig a hírekre reagálnak előre, a tények már ezt csak követik. A hír ártalmasabb a ténynél, mert nem biztos és mindenki még negatívabbra készül.
Ez pedig egy folyamatos áremelkedést okozott, gerjesztve a további emelkedéseket.
Ezt fejelte meg az hogy valóban egyre kevesebb gáz jön az oroszoktól Európába, mivel a új német gázvezetéket nem is engedték elindítani, a régi gázvezetékben karbantartás miatt volt csökkentés, a szankciók miatt meg nem is kapták vissza a szállításhoz szükséges turbinát az oroszok, hiszen semmiféle ilyen technológiát nem kaphatnak most meg a tiltások szerint.
Teljesen érthető és csak a nyugati politikusok nem fogták fel, hogy ha hónapokig fenyegetőznek azzal hogy majd jól nem vesznek gázt az oroszoktól egy molekulát sem, akkor az oroszok ezt nem várják meg, hanem megmutatják milyen is az amikor nem megy oda gáz tőlük. Így korlátozzák a gázszállításukat. Hozzánk jön rendesen, mert mi más vezetéken kapjuk és van hosszútávú szerződésünk, meg ki is fizetjük ahogy kérték. de a nyugatiak nem.
Közben a németek nem csak nem indítják be a korábban leállított atomerőművüket, még újabbakat akarnak leállítani, vagyis tovább csökkentik a saját termelésüket. Helyette szénerőműveket indítanak be - de a szén is tiltott és annak jelentős része is az oroszoktól, ukránoktól jött Európába.
Röviden: ez egy mesterségesen, a nyugati ostoba politikai döntésekkel generált energiaválság, mert lenne hozzá nyersanyag, lenne mivel olcsón termelni (atomerőmű), de ezeket szándékosan, mesterségesen korlátozták. Így venni akarnak áramot, eladni meg kevés van - az árát az eladó olyan magasra emeli amennyire akarja.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!