Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is szégyellnem...

Szerintetek is szégyellnem kéne magam amiért kijöttem külföldre?

Figyelt kérdés

3 hónapja kijöttem, nem a választások miatt az már csak slusszpoén volt, még a választások előtt le volt zsírozva, hogy ekkortól tudok kezdeni. Most 3 hónap múlva először hazalátogattam az otthoni "barátaimhoz" és meg is mutattam nekik a bankszámlámat, hogy 3 hónap alatt mennyit kerestem (nem, nem emberkedni akartam, csak voltak akik nem hitték el), és erre megkaptam kb hogy.. szégyelljem magam. Itt hagytam a hazámat a pénzért és erre még büszke is vagyok holott nem kéne. Stb. Ennyit a magyar mentalitásról.

Azt nem értem, hogy ez miért lenne szégyen? Magyarország egyébként is már 12 éve léket kapott, és most süllyed a mocsárba, már Románia is leelőzött minket. Az előző válság miatti elkeseredettség miatt hatalomra juttattak egy elmebeteg tolvaj bandát, akiktől még évtizedekig nem fogunk tudni szabadulni.

De tegyük fel nem ez lenne, hanem normális lenne a politikai elit és fejlődnénk, akkor sem tudnánk talán soha nem csak utolérni, de megközelíteni sem a Nyugatot. Minek éljek egy fejletlen országban, ha van másra lehetőség? Magyarországon az van, kiszámoltam, hogy mire eljut valaki odáig, hogy viszonylag jól éljen, már 50-60 éves lesz, tehát gyakorlatilag már öreg lesz mire élvezni tudná az életet, de akkor meg már mit élvezzen? Itt fáj ott fáj lesz. Nyugaton meg fiatalon is jól él mindenki, gyakorlatilag onnantól kezdve jól élsz hogy megkapod az első havi fizudat.

Nem értem azt a magyar mentalitást, hogy mindenki maradjon ott ahol született és egye meg azt amit az ősei főztek neki. Magyarán én egyem meg azt amit a kommunista naplopók összehoztak mint gazdaságot és fizessem a boomerek után a hitelt. Jó kilátások. Miközben Nyugaton már eleve adott a jólét. Nem érdekel, hogy azt nem az én őseim hozták össze azt a jólétet, attól még adott és van rá legálisan is lehetőségem beleülni a jóba, mert szabad a munkaerő áramlás az EU-n belül. Akkor meg miért kellene szégyellnem?

Vagy szerintetek is szégyellnem kellene? Hol van a gondolkodásomban a hiba?



2022. júl. 24. 19:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
33%
Nem disszidált magyar ember, tízeském. Cumi mi? :)
2022. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

"9es te mi vagy ?"


Én éhbéres mádzsárisztáni dolgozó, de a kérdés nem rólam szól.

2022. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
5%
Aki magyar az úgy sem disszidál, a többi hadd menjen, bár csak vissza se engednék őket.
2022. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
97%
Bárcsak én is mehetnék... Havi 172 ezerből élek albérletben tanárként, itthon már ételre is alig futja.
2022. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nincs ebben semmi szégyellnivaló, de ha már leírtad ezt, akkor írd le azt is, hogy nettóban kb. mennyi a kinti a fizetésed. Csak hogy legyen viszonyítási alapunk, hogy mekkora fizetésről beszélsz.
2022. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%

Szokj hozzá, irigyek mint az állat. Az irigyseggel nem is lenne baj, inkább a rosszindulat, amit sugárzik belőlük. Én már hozzászoktam, 2 éve vagyok kint.

Viszont ha visszajársz, akkor inkább ne beszélj a kinti életről, mert folyton meg fognak kérdőjelezni. Teljesen más a nyugati és a magyar kultúra. Utóbbit nem nevezném kultúrának a posvanyosi okadas után.

2022. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Ha van eszed, kint is maradsz. Akik pedig itt hőzöngenek, azok kérjék Viktor apjuk segítségét, mert nemsokára nemcsak a rezsi lesz a múlté, hanem az árstop is. Kinek mit intézett a kormánya ugyebár. Valakinek liberalizmust és életet, valakinek kommunizmust és rabszolgaságot.
2022. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Önmagába véve még csak nem is az irigységgel van a bajom, irigy emberek mindenhol akadnak, nyilván Mo.-n arányaiban sokkal többen mint máshol de ez van.

Azt nem értem miért olyan a mentalitás, hogy egy olcsó munkaerő alapú (rosszléti) kapitalizmust válasszak (ami még a mai napig ötvözve van a kommunizmussal és egy kleptokrata rezsim van) egy erős szakszervezet alapú jólét kapitalizmust helyett? A bérkülönbségek ennek megfelelően igen-igen meglátszódnak.

Sőt sok olyan magyar is van aki még az EU-ból is kilépne, holott az EU egy lehetőség arra hogy jobban élhessen aki akar. De aki nem tud élni ezzel a lehetőséggel, az elzárná azoktól a lehetőséget akik élni tudnak vele, csak hogy nekik se legyen jó. Na ez az igazi magyar mentalitás amit nem értek.

2022. júl. 24. 19:49
 19/25 anonim ***** válasza:
8%
És mennyit fizet a gyakoris kérdéskiíró szakma? Sokat túlóráztok?
2022. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted hogy kimentél! Azok akik azt mondják hogy nem, csak irigykednek. Egyrészt azért mert jobb életed van mint nekik másrészt azért is mert nekik nincs bátorságuk ehhez.

Én is tervezem.

Hosszú távon azt tervezem, hogy svájcba megyek a politikai és katonai semlegesség miatt. Egyelőre ott tartok, hogy 3 hete elköltöztem az ország keleti részészéről az ország nyugati résére (GyMS megye). Itt majdnem 2X annyi a pénz mint keleten. Pár év alatt megszeretnék tanulni németül, ez idő alatt venni egy autót és letenni a jogsit. A 2X akkora fizetés miatt erre reális esély van. Aztán elköltözni Sopronba, bejárni onnan Ausztriába vagy egyből Bécsbe. Ott élni megint pár évet majd akkor Svájc. Az a végső cél.

Már azért hazaárulónak és bal libisnek tartottak amiért elköltötem GyMS-be. Konkrétan kiátkozott a tágabb rokonság és a haveri kör.

De amilyen undorító a magyar politika és amilyen ellenszenvessé teszik az embereket, hogy már lassan ott tartok hogy igazat is adok nekik, tartsanak csak szemét hazaáruló libernyáknak és még lassabban ott tartok hogy szégyellem magam azért, amiért magyar vagyok és magyarnak születtem.

Ilyen közösségben, ilyen emberek között, ilyen kormány alatt egyszerűen nem érzem jól magam és undorodom mindentől és mindenkitől.

2022. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!