Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is szégyellnem...

Szerintetek is szégyellnem kéne magam amiért kijöttem külföldre?

Figyelt kérdés

3 hónapja kijöttem, nem a választások miatt az már csak slusszpoén volt, még a választások előtt le volt zsírozva, hogy ekkortól tudok kezdeni. Most 3 hónap múlva először hazalátogattam az otthoni "barátaimhoz" és meg is mutattam nekik a bankszámlámat, hogy 3 hónap alatt mennyit kerestem (nem, nem emberkedni akartam, csak voltak akik nem hitték el), és erre megkaptam kb hogy.. szégyelljem magam. Itt hagytam a hazámat a pénzért és erre még büszke is vagyok holott nem kéne. Stb. Ennyit a magyar mentalitásról.

Azt nem értem, hogy ez miért lenne szégyen? Magyarország egyébként is már 12 éve léket kapott, és most süllyed a mocsárba, már Románia is leelőzött minket. Az előző válság miatti elkeseredettség miatt hatalomra juttattak egy elmebeteg tolvaj bandát, akiktől még évtizedekig nem fogunk tudni szabadulni.

De tegyük fel nem ez lenne, hanem normális lenne a politikai elit és fejlődnénk, akkor sem tudnánk talán soha nem csak utolérni, de megközelíteni sem a Nyugatot. Minek éljek egy fejletlen országban, ha van másra lehetőség? Magyarországon az van, kiszámoltam, hogy mire eljut valaki odáig, hogy viszonylag jól éljen, már 50-60 éves lesz, tehát gyakorlatilag már öreg lesz mire élvezni tudná az életet, de akkor meg már mit élvezzen? Itt fáj ott fáj lesz. Nyugaton meg fiatalon is jól él mindenki, gyakorlatilag onnantól kezdve jól élsz hogy megkapod az első havi fizudat.

Nem értem azt a magyar mentalitást, hogy mindenki maradjon ott ahol született és egye meg azt amit az ősei főztek neki. Magyarán én egyem meg azt amit a kommunista naplopók összehoztak mint gazdaságot és fizessem a boomerek után a hitelt. Jó kilátások. Miközben Nyugaton már eleve adott a jólét. Nem érdekel, hogy azt nem az én őseim hozták össze azt a jólétet, attól még adott és van rá legálisan is lehetőségem beleülni a jóba, mert szabad a munkaerő áramlás az EU-n belül. Akkor meg miért kellene szégyellnem?

Vagy szerintetek is szégyellnem kellene? Hol van a gondolkodásomban a hiba?



2022. júl. 24. 19:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, szégyellned kellene.
Nem, teljesen jól gondolkozol.
49 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%
Természetesen. Különösen ha a némethez vagy az osztrákhoz. Annál lejebb nem igen van.
2022. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Ki mutogatja a bankszámláját másoknak, hogy bizonyítsa az igazát?
2022. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%
Sosem értettem a disszidenseket mér nem tiltják ki a magyar honlapokról.
2022. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Sose band a dontesed, latod nem csak penzben hanem kozegben is lehuzo a magyarok jelentos resze.


Egy eleted van nem kell tevkepzetek (nemzeti ontudat) miatt felaldozd a joleted.


A legtobben azt sajnaljak ilyenkor hogy ok nem kepesek kulfoldon boldogulni, nem beszelik a nyelvet nem tudjak a kenylemetlensegeket vallalni, es ha latjak h valakinek jobban megy arra irigyek, es azzal altatjak magukat h ok hazaszeretetbol maradnak, mikozben nem is tudnanak mashol boldogulni.

2022. júl. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
6%
Illene ecsém, csak neked annyi gerinced sincs, hogy szégyelld magad.
2022. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Akinek van esze meg mersze, és lehetősége, az kimegy.
2022. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Megmutattad a bankszámlàd? :) igen. Szégyelld magad, ilyen értelmes ember nem csinál! Amúgy mit dolgozol ott az nagy külföldön?
2022. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%
Biztos prosti.
2022. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Savanyú a szőlő magyar proletárok?
2022. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
14%
9es te mi vagy ?
2022. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!