Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a fidesz propaganda nem...

Ha a fidesz propaganda nem mondja el a híveknek, hogy milyen pici értéket határoztak meg a rezsiemelés határának, akkor a sok vidéki fidesz szavazó csak az első baromi magas rezsi számla után fog találkozni a valósággal?

Figyelt kérdés
Mit fognak tenni, ha megkapják a több 100-ezres számlát.
2022. júl. 20. 14:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
A f...om tele van már a magadfajta s.ggfejekkel akik azt hiszik, hogy a vidéki emberek valami elmaradott, gondolkodni képtelen tirpákok akik a Kossuth rádión meg az M1-en kívül nem ismernek mást és fidesz-szavazók. Mond az neked valamit, hogy "józan paraszti ész?"
2022. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy #4 válaszán is látszik, hogy nem értik az átlag és a medián fogalmát.


Az én és a legtöbb ismerősöm háztartása 500kWh-ot fogyaszt havonta, de ugye ez érvényes az ismerősöm ismerőseire is. Bár akad pár ismerős akik közel a belőtt átlagot fogyasztják, meg olyanok is akik 2000kWh-t fogyasztanak havonta.

Szóval rengeteg az aki átlag felett fogyaszt. Itt is és egyéb médiákon is erre panaszkodnak, hogy jóval az átlag felett fogyasztanak. De hogy is jött ki ez az átlag??

5+5+5+5+3=23 ennek az átlaga 4,6

5+5+5+5+1=21 ennek az átlaga 4,2

Pici szemléltetés csak ez a számítás. Nem akarok hosszabban még ebbe belemenni, hogy tárgyi átlagot számítsak, hogy egy tárgyhoz még több hármast az 5ös mellé, a másikhoz meg meg még több egyest. Ebből is látható, hogy az 1es húzza inkább az átlagot és nem egy köztes érték. Szóval még nem is azok a háztartások azok amik lehúzzák az átlag nagycsaládos vagy azok a háztartások átlagát, ahol több generáció él együtt fogyasztását amik pl 210 vagy 170 kWh fogyasztanak. Mert őszintén nem egy olyan háztartás van, ahol főzőlap van, villany bojler, klímával fűtek, tehát minden csak elektromosan megy. Ezek pedig 2000kWh lazán fogyasztanak vagy bőven többet is.

Ezt nem a 170es fogyasztás tudja lehúzni. Ezt azok a lakások tudják lehúzni, ahol nincs fogyasztás. Az a pár százezer üresen álló ingatlan, ahol senki nem él igazából, de nincs kiköttetve a villany és van kb 15-30kWh fogyasztása. Na az húzza le az átlagot. Így jött ki a 210es átlag.

2022. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
#12, nyilván nem mind, de a nagytöbbség valóban ilyen. Főleg az, aki nyomorban él, és még úgy is képes volt a fideszre szavazni, na ők triplán megérdemlik, hogy fázzanak a télen.
2022. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#12


Vidéki vagyok... Sírva is néztem, hogy itt is elsöprő többséggel szavaztak a fideszre, holott mindenki szidja. Nem biztos, hogy paraszt a kérdező. Lehet megnézett pár vidéki települést, hogy hogyan is szavaztak. Bár benne volt a hírekben is lebontásban, hogy a vidékiek nagyon fideszesek, mert onnan nyerte a fidesz a legtöbb szavazatot.


Én a saját településünkön néztem. Csak pislogtam, hogy ez mi. Kb 70% fideszes szavazat lett. Pedig jóval több ellenzéki aktivista, meg nyíltan ellenzéki szavazó szavazott. Egyszerűen nem értem. De attól igaz.

2022. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

#12


Mennyi a valós átlag szerinted? #4-es vagyok.


Mert ha feltételezzük hogy a lakóingatlanok 10%-a nem fogyaszt semmit se, akkor a valós átlag 10*210/9 lesz, ez még mindig csak 233 kW. Ha 20%-ban nem laknak, akkor a valós átlag 262 de ez még mindig szinte ugyan olyan távol van a 2000-től mint a 210.


Tíz 0-ás fogyasztás a te kétezresed 200-ra húzza le, 49 170-es fogyasztás meg 206-ra. Szerinted tényleg az üres lakások húzzák le az átlagot? A valóság húzza le, hogy aki kicsit is józan volt az nem fűtött árammal mert az drágább, még akkor is ha amúgy ki tudta köhögni a rezsit.

2022. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 És azt honnan tudod, hogy az átlag, legyen az matematikai vagy medián tényleg 210kWh? Azért, mert ezt mondták be a kormányinfón? Egyetlen egy hivatalos állásfoglalás, szakmai statisztika (MEKH) sem jelent meg erről.
2022. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

#15

Évekkel ezelőtt néztem MVM oldalán akkor 2000 kW volt az éves átlag fogyasztás, szóval szerintem sanszos hogy nagyjából okés a szám. De ha nem lenne akkor mégis ellenzéki szakértők miért nem sírnak ezerrel hogy nem is ennyi az átlag?


A mediánt meg minek keverd ide? Azt szeretnéd hogy a fogyasztók fele piaci árat fizessen a medián fogyasztás felett? Az még rosszabb lenne a te szemszögesből.

2022. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
[link] és ez az oldal nem 2 hete él.
2022. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ja és nincs olyan hogy medián átlag, átlag van többféle de médián nincs. Átlag fogyasztásnál számtani középérték értünk.

2022. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!