Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy várhatják el, hogy 100...

Hogy várhatják el, hogy 100 ezer forintos számlákat fizessünk be havi szinten?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember örül, ha megél a fizetesebol, kifizeti a számlát, albérletet, hitelt, és akkor még egyén is, szórakozásról már nem is beszélek. Hogy a fenébe tehetik ezt meg?? Pár hete meg ott virított mindenhol, hogy Orbánnak megemelték a fizetését, aztán a többi miniszternek is. És akkor jön a több milliárdos tűzijáték

2022. júl. 19. 16:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

#30 Úgy tűnik, nem igazán.Lehet inkább a #21-nek kellett volna címezni.

De az a lényeg, hiába spórolsz, még egy pár is kiesik a keretből, ha egy kis pici lakásban lakik, ha nagy házban.

2022. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

31! A lényeg egy lakásban semmivel nem könnyebb, sőt sok aspektusban nehezebb spórolni mint egy házban! Ez az itteni duma csak kifogáskeresés, kezdjenek el szépen kevesebbet fűteni meg világítani és kész, erre amúgy régen rá voltak kényszerítve az emberek pl. nagyszüleim egy ötszobás, verandás-fürdőszobás-konyhás nagy házban laktak.

összesen KETTŐ volt fűtve télen! A szobájuk meg a konyha, és ennyi. Semmi több. A fürdőszobába betoltak egy villanyradiátort fürdés előtt egy órával.

Szóval mindig jókat nevetek, mikor valaki pampog, hogy "nagyházbannemlehetspórolni".

2022. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
92%

#32, az én szüleim ugyanígy fűtöttek. Folyosó, 3 nagyszoba, nagy előszoba nem lett kifűtve telente. De a szigeteletlen házban, nagy méretekkel/belmagassággal, vacak ablakokkal így is 20 000 Ft volt a havi gázátalányuk. Azóta sajnos meghaltak. Jövőre az egy szoba-konyha fűtésére vajon mennyit kellene fizetniük..?

Igen, lehet a nagyházbanspórolni, de meddig? A végtelenségig? 80-85 évesen a konyhában lefektetett matracokon kellene aludniuk?

2022. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

33! Ameddig kell, most komolyan ez ilyen, hogy a spórolás mint negatívum lesz?

akkor ennyi erővel a boltban is ne azt nézzük, hogy mire van pénzünk, hanem menjünk be és hozzuk el ami tetszik, mert csak?


80-85 évesen meg költözzenek a gyerkeikhez vagy költözzenek be idősek otthonába ha nem bírják maguk.

2022. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
92%

#34, vagy költözzenek be idősek otthonába ha nem bírják maguk.


Kerestél te mostanában idős otthont a hozzátartozódnak? Én igen. Éves várólisták vannak.

Ne érts félre, nem a kifogásokat keresem - amúgy az én szüleim már nem élnek -, de nagy bajok lesznek hamarosan, és ez elsősorban a vidéken élő, idős, kisnyugdíjas generációt fogja érinteni. Akikre nem lehet büntetlenül ráverni egyik napról a másikra egy többszázezres gázszámlát.

2022. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

35! Tudom, és? Aki 80 felett van és nincs segítsége, ott időben kell elindulni a dologgal.


mutass nekem EGY kisnyugdíjast, aki eddig pazarolt a gázzal, EGYET! Komolyan, mutasd meg az egyedül élő özvegy XYZ-nénit, aki 82 évesen a havi 100 ezres nyugdíjából 50-60 ezret elköltött télen gázra! nem fogsz tudni! tudod miért nem? mert a valódi kisnyugdíjas, kib***ottul spórol, mert kénytelen! Őket nem fogja érinteni a rezsicsökkentés csökkentése, mert jellemzően messze alatta vannak a limitnek, messze!


Az új rezsicsökkentési szabályok szerint évi 1728 m3 gázfogyasztásig és 2520Kwh-ig jár a kedvezményes ár.


itt jön a képbe 74 éves özvegy nagynéném, akinek én fizetem a számláit és mázlid van, mert nálam pont egy gáz meg egy villanyszámlája! Ma fogom éppen fizetni.

A villany most nyáron havi 70Kwh-ra jön ki, -ennél télen csak annyival használ többet, hogy többet világít, tehát felmegy így 90-ig. A gáz meg most csak 8 m3. Éves szinten 1400m3 körül van!

Pedig Kádár-kockában lakik, ami elég szarul szigetelt! De ő is csak két szobát fűt -lakószoba-konyha.


ő is elkezdett szirénázni, hogy jaj mi lesz vele én meg mondtam, hogy semmi, mert még így is lazán az előírt éves fogyasztás alatt marad! Sőt, villanyból még rá is kapcsolhat, mert az éves fogyasztása alig fele a limitnek!

2022. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!