Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eddig volt a habzsi dőzsi a...

Eddig volt a habzsi dőzsi a fizikai melósoknak? Óriási leépítések lesznek az építőiparban, gyárakban, vendéglátó és szolgáltató iparban?

Figyelt kérdés

"Bezzeg egy jó kőműves egy jó burkoló!" "Nekem a borravalóm annyi mint egy diplomás fizetés". Utóbbi mondatokat igen sokat hallottuk az elmúlt 10 évben, utóbbit a covid előtt inkább, de azelőtt sokat hallottuk.

Sokan nem értették miért akar a sok hülye diplomát, amikor a szakmunkás az már 10-szer annyit keres csak már senki nem akar dógozni. Most eljött az igazság pillanata, ahogy Feri mondta? Az IT szektor nem fog összeomlani, így sem tudnak embert találni aki nem csak gyorstalpalót végzett hanem valódi szakmai múltja van, és diplomája. De egy fizikai munkás ki a fütyimnek kell majd Magyarországon, amikor az emberek fele a kaja+rezsit sem fogja tudni kifizetni? Ki fog akkor felújítani meg építkezni a senkin kívül? Ki fog műkörmöshöz járni? Ki fog étterembe járni?



#Gyurcsány Ferenc #politika #igazság pillanata
2022. júl. 16. 15:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

#10

Azért te is le szállhatnál a magaslóról, mert rosszabb vagy a fideszes fizikai melósoknál.

2022. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 meszike91 ***** válasza:
61%

"Hát ezért vagy melós. Mert nem számolsz te semmivel. Persze biztos azt hiszed magadról, hogy te aztán egy multit is el tudnál vezetni és a főnökeid köcsögök és te termeled ki nekik a luxus autójukat ;)"


Nem ismersz engem. A személyeskedés meg téged minősít.

2022. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
Munkaero hiany nem lesz, helyette lesz munkahiány s munkanélkuliseg s xar fizetes ami a hiteles lakasodra s zabalasra lesz elég vagy arra se inkább kozelít a hó vegi nullához.🙂szallj mar le a foldre. Nincs mar 2020 elotti elet. Proli tróger életszínvonal van s még mi lesz. Még sokan az elozo korszakban vannak,rovidesen kijózanodtok. Ennyire sok sotet nem közgazdasz analfabeta nem lehet itt az országban..ja de 😃😃😛nesze itt van. Istenem sok sügér azt hitte marad a kanaan.
2022. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem egy jó szakmunkásnak nem kell félnie. Burkoló, kőműves, gázszerelő mindig kell. Maximum nem ő dirigál, ha milliókért megrendel a vevő egy munkát. Jelenleg ott tartunk, hogyha találsz embert, aki dolgozik neked, még te kérsz elnézést, ha valamit elront, nehogy otthagyjon a f.rancba, mert akkor ki fejezi be.

Most újítottunk fel, a szaki megígérte, hogy hétfőn jön, jött is, csak hát egy hónap múlva hétfőn. Aztán 2 hétig megint nem láttuk, így lett 2 hónap a 3 napos meló. Amúgy szépen megcsinálta, de merném én ezt eljátszani a munkahelyemen! Aztán felháborodva mesélte, hogy volt olyan kuncsaft, aki nem engedte be, mert nem a megbeszélt időpontban ment.

A kőműves szintén 2 hónapot csúszott, de már nem is idegesítettem magam rajta, mert legalább megcsinálta. De nem lenne baj, ha esetleg a pénzemért én dirigálnék.

2022. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Gyorsan változhat a helyzet, előző válságnal is úgy volt hogy ölni tudtak volna egy jó szakemberért, következő héten meg már nézegette a német-osztrák munka hirdetéseket ha nem akart éhen halni. A szakmunkás élet mindig a leginkább kitett volt a gazdasági változásoknak, nyilván akik legalul vannak azok szívnak a legnagyobbat, érdemesebb tanulni és nem leragadni egy szinten.
2022. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a villanyszerelők már "házalnak" a munkáért. Nem viccelek járják a házakat és érdeklődnek hogy nem e akarnak az emberek felújitani. És nem cigányok. Nagy a baj aki most tanulja a szakmát éhezni fog, akinek már van tapasztalata az is nagy keresztet fog vinni a vállán élete végéig.
2022. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!