Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lesz kivándorlási...

Szerintetek lesz kivándorlási hullám?

Figyelt kérdés
A most következő válság miatt lehet egy újabb kivándorlási hullám?
2022. júl. 16. 10:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

#19 hát azért nem mindenki. Például mint mondtam, én az első lépést már megtettem.

De abban egyetértünk, hogy a többség (nem mindenki) valóban inkább tűr, és hagyja annyiban az egészet.

Ennek több oka is van.

1. Az életmód váltáshoz óriási akaraterő kell, és ezt első sorban neked kell meghozni. Én tudom, mert nekem se volt egyszerű, és nekem is nagyon nagy akarat erő kellett.

A többségnek nincsen ekkora akarat ereje.

2. Sokaknak nulla mobilitásuk van. Pl család, asszony ha neki is van munkája, apa, anya, anyós, após, gyerekek stb. Ők is jönnek? Hogy?

Nekem picit jobb, de így is nehéz volt, mert azért én sem vagyok teljesen egyszerű helyzetben.

Akad aki ezen problémákat látva inkább marad a sanyargató életében. És lehet hogy tenne ellelne, de egyszerűen nincs elég ereje.

És ott van még a pénz kérdése is. Én még olcsón megúsztam. De egy nagy családosnak ez több milliós költség. Én is hitelből költöztem egyébként.

Én azt mondom, hogy kellő erővel akkor is új életet lehet kezdeni! Beteg anyut/aput/anyóst/apóst is lehet hozni. Ha jön asszony is, ő is dolgozik, ős is többet keres nyugaton, a férj keres 2X annyit mint keleten. Az asszony is felvesz egy tetemes hitelt, a férj is, már is lehet költözni. Akár egyből Sopronba vagy Hegyeshalomba és akár egyből lehet Ausztriában dolgozni. Ebben az esetben a felvett hitel is hamar vissza lesz fizetve.


Tudom, hogy segítség nélkül nehéz. De igen is lehet. Aki akar, bármire képes. Sokan meghátrálnak az előttük álló akadályok látván, de nem szabad feladni!


De sajnos sokan feladják ahogy mondod #19, végülis egyet értek veled.


90% marad ahol van, ez a kormány meg 4 év múlva ugyan úgy megnyeri a választást!

2022. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

20!


Hála az égnek, h a magyar cigányok elmennek innen.

2022. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék nagyon, utálom ezt az országot, nem szeretek itt élni, de a párom nem akar elmenni, évek óta próbálom rávenni, de még nem sikerült. Gyerek nincs és nem is lesz, ebbe az országba nem szülök az biztos.
2022. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
És miért nem akar menni a párod?
2022. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Cunami lesz
2022. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tud nyelvet, és tanulni se akar, mert fél az ismeretlentől, mert a változtatás mindig melóval jár és a konfortzónából való kilépéssel jár stb...
2022. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, én ugyan ezzel a problémával szembesültem.

Jelenleg én sem tudok nyelvet, egyelőre csak tervben van a német.

Én is féltem az ismeretlentől. Hidd el, amikor x hosszú évig vagy egy munkahelyen, egy kisvárosban, eléggé beilleszkedsz már akkor. Én is nagyon jól beilleszkedtem. És nem csak a melóhelyen, hanem a kis városkában is. Én is nagyon féltem. De erőt vettem magamon.

Melóval jár persze, nagyon sok melóval. 2 hete lakom itt, de még korántsem végeztem minden olyan teendővel, amivel kellett volna.

Igen nekem is elég magas volt a komfortzónám, de még is kiléptem belőle.

Ezek pont olyan akadályok amikről beszéltem és ezeket nehéz átlépni.

A párod egyszerűen nem akarja és nincs elég ereje. Próbáld meg rávenni.

2022. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta próbálom, de nem megy. Akármit mondok, mindenre van kifogása, miért jobb itthon maradni a jövőkép nélküli posványban. De még reménykedek. Néha már arra gondolok, bárcsak még rosszabb lenne minden, hogy eljöjjön nála is az a pont, mikor már elég Magyarországból. Egyszerűen nem értem, miért olyan jó itt ez a nagy nihil.

Lehet idővel meg is unom és megyek egyedül.

2022. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
18%

Egyik válaszoló vagyok:

Én is látom azt, jobb lenne kimenni külföldre. Csak hát ugye se nyelv, se szakma. (Jó, van diploma, de amiért nem vagyok abból eléggé jó, hát kitörölhetem vele a hátsóm.)

Magyarországhoz az köt, hogy hát csak magyar vagyok, itt születtem. Úgy nőttem fel, hogy az iskolában folyamatosan azt érezhettem, én *gghülye vagyok a nyelvekhez. Angolt tanultam, nem sok sikerélményem volt az angollal kapcsolatban, igaz általánosban 1-2 évig jól ment...

Másik nyelvvel gimnáziumban találkoztam, de amiért a csoport nagy részét nem érdekelte a nyelv, hát nem is volt olyan az oktatás, amivel talán lehetett volna haladni.

Tehát, iskolai tanulmányok miatt, meg amiatt, hogy "tudnod kéne angolul, ez alap!" mentalitás mellett én azt érzem, nem tudok angolul megtanulni, hiába megy a nagy átlagnak, akár C1-es szinten is. Én felnéztem azokra gimnáziumban, akik nyelvvizsgáztak angolból.


Ha kimegyek külföldre, akkor oké, rendben, lesz pénzem, jobban mondva több pénzem.

De a barátságokkal mi lesz? Így is eléggé introvertált vagyok, még magyarul se igazán szólalok meg sokszor, akkor mi lenne külföldön? Beilleszkedéssel már magyarul is gondom van, nemhogy más nyelvű területen.


És mivel magamra számíthatok, csak úgy, egyik napról másikra nem mondhatom azt, hogy jó, akkor én pl. kimegyek Hollandiába, végig kell gondolni mivel jár, stb.

Ha esetleg nem jön be az egész, nekem albérletbe kell visszajönni, Magyarországon.

2022. júl. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!