Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lesz kivándorlási...

Szerintetek lesz kivándorlási hullám?

Figyelt kérdés
A most következő válság miatt lehet egy újabb kivándorlási hullám?
2022. júl. 16. 10:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy fokkal előrébb vagyok. 2 hete elköltöztem GyMS megyébe (nem Győr!!) azzal a nem titkolt céllal hogy majd idővel elmegyek Ausztriába. Ez most kicsit meg lett sürgetve. Albérletben lakom itt is. A hosszabb terv az, hogy "félig" megyek ki tehát vagy elköltözöm Sopronba, vagy Hegyeshalomba és onnan lazán lehet ingázni. Költözni a család miatt nem tudom, rajtam kívül senkinek nincsen kedve németül megtanulni.

Tehát én már az első lépést megtettem. Javaslom mindenkinek GyMS megyét kezdésnek, 2 hete lakom itt, de sokkal kedvesebbek az emberek, és a munkahelyen is kedvesebbek.

Albérletet nehéz találni, nekem nagy szerencsém volt, 100-ért bérelek egy 59nm-es, 1+2 fél szobás + 12 nm-es erkélyes földszinti lakást. Igaz, csak részben volt bútorozott, ami nem is baj, mert vannak saját bútoraim. A társasház is nagyon jó, 10 lakás van összesen, egy szinten csak 2. Klíma is van a lakásban, de még soha nem kapcsoltam be, igaz olyan nagyon melegek nem voltak. Nem is fogom ilyen energia árak mellett. De nem is kell, mert a fő úttal párhuzamos, viszont 100 méterre van, a lakás meg az út között sok fa van, majdnem erdő és ugyan ez a lakás másik oldala. Nagyon hűvös ez miatt. Még ebben is szerencsém van.

Visszatérve a kérdésre.

A rezsivel is szerencsém van és tudok spórolni. A gáztűzhely gázpalackos, bojler nincs mert a melegvíz is központi. Mosni majd ritkábban mosunk és jobban megtömjük a mosógépet. Porszívózni az eddigi heti 1X helyett majd 2-3-4 hetente egyszer. Marad a seprű + lapát, úgy talán az "átlag" alatt leszünk.


És még jobban visszatérve a kérdésre: igen lesznek. De amúgy nagyon nehéz, én pl fél milliós adósságba vertem magam hogy új életet kezdejek GyMS megyében. Nem tudtam soha félre tenni, ugyan miből lett volna pénz akár csak a költözésre? A 2 havi kaucióról nem is beszélve...


Szóval ja.

Igen az EU-ban mindenhol magasabb a rezsi de ahol világpiaci árakat fizetnek ott világpiaci fizetéseket is kapnak!!!!! Erről már nem szól a Fideszes szöveg!! Máshol drága a benzin? Drága a rezsi? És? Kifizetik, mert a fizetés is drága.

Én amúgy CNC gépkezeleő vagyok, Ausztriában pl 2600-3000 euró a kezdő fizetés. Lazán ki is fizetem.

2022. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon sokan Veszprémbe fognak költözni mert a sárgafogú fideszes polgármester fogát ki lehet verni
2022. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
11-es vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy a fűtés az meg távhő!
2022. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%

Esélyes.

Van ismerősöm, aki már választás eredménye miatt ment ki.

Aztán jelenleg egy másik ismerősöm már kint van. Egy harmadik a párjával együtt szinten ki akar menni.


Nekem se nyelvtudásom, se szakmám, de sajnos nekem is már esélyes.

Ha ennyire elszedik az ember pénzét(mert nagy eséllyel ez csak a kezdet), akkor még rosszabb lesz a helyzet. Aztán emellett vannak olyan dolgok, amik miatt Magyarország nem túl jó választás.

Nyilván kint sincs kolbászból kerítés. Nyilván, ha kimegyek, akkor nagy eséllyel nem egyedül fogok bérelni egy lakást. És nyilván valamilyen szinten csak meg kéne tanulni a célország nyelvét, annak ellenére, hogy én gyatra vagyok nyelvekből....

De ha itt maradok, nagy eséllyel ennél jobb nem lesz.

Ja, és ha hozom azt a színvonalat az életemben kint, mint itt Magyarországon, akkor csak fogok tudni ott is takarékoskodni. (Már ritkábban eszek húst, nem cigizek, stb.)

Addig érdemes menni akar külföldre, akár jobb munkahelyre Magyaországon belül, ameddig az emberek nem válnak allaskeresővé.

2022. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

11-es és 13-as vagyok, még azt is elfelejtettem mondani, hogy a 100 Mátyás nagyon jó ár főleg egy ilyen, átlagnál nagyobb albérletbe és átlagnál sokkal jobb elhelyezkedésű albérlethez, de még ebből is, tavasszal-nyáron-ősszel a munkáltató havi 40 albérlet támogatást ad, télen meg 50-et. Havonta!

Ezt amit én kitaláltam, ajánlom mindenkinek. Határmenit településekről is lazán lehet ingázni. Sőt, ahol most lakom (direkt nem írom le) még akár innét is. Légvonalban 20 km, legközelebbi határátkelő hely 40 km.

De azért napi 2X 1-1,5 órát autózni, sok, még ha jó pénzt is kapsz érte.

2022. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

#11: valahogy én is így gondoltam először vagy legalábbis hasonlóan...

Vagyis koltozook a nyugati határhoz közelebb, aztán onnan kissé könnyebb....igaz, az ismerős az Németországban van és lehet, HA segíti nekem is az lesz.

2022. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is most gondolkodom rajta, hogy kimegyek. Belgium lenne a cél, mint Villamosmérnök. 3800 nettót mondott már egy cég meg adnak szállást saját szobával panzióban
2022. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Még a választás előtt elkezdtem szervezni, hogy kimegyek, már akkor sejtettem, hogy ez lesz, a választási eredmény csak rásegített. 2 hét múlva már Ausztriából fogok irogatni gyakorira, ha még akkor is eszembe jut ez az ország, bár szeretném örökre elfelejteni.
2022. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
29%
Kb olyan szintű, mint a választások után. Mindenki nagyon szépen leírja, hogy megy el, aztán mindenki marad, ahol van.
2022. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
76%
19 de vicces vagy! Biztos ezt is megmondta a Vitya, mint hogy igazából infláció sincs? Legalábbis egy fideszes ismerősöm ezt hangoztatja, és hogy ha a Vitya szerint nincs infláció, akkor tényleg nincs, ezt csak a mocskosbaloldal találta ki. Hát képzeld, az utóbbi 5 évben már minden barátunk lelépett innen, 2 ember maradt kb! És én voltam Ausztriában, annyi ott a magyar, hogy nem tudsz olyan helyre menni, ahol nem hallasz magyarul beszélő embereket. És ami a legfurcsább volt, egy csomó magyar cigányt is láttam kint, egész nagy családokat, szóval ha ők ki tudnak menni, más is ki tud.
2022. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!