Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha háború lenne és be lennénk...

Ha háború lenne és be lennénk sorozva akkor mennyi lenne a fizetésünk?

Figyelt kérdés

Bruttó 280 ezer?


25 éves magyar állampolgár vagyok. Személy szerint semmi problémám nem lenne belépni a hadseregbe, se azzal nem lenne bajom ha mások kellene lelőni. De mindezt csak akkor ha jól megfizetnék.


Vajon mennyi lenne a fizetés ha be lennénk sorozva?



2022. júl. 7. 07:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:
Ez szerintem iszonyú megalázó azok felé akik valóban csatlakozni/belépni akarnak.
2022. júl. 8. 12:24
 52/67 anonim ***** válasza:
100%
De te a kérdésben arra voltál kíváncsi, hogy ha háború lenne, és besoroznának, mennyi lenne a fizetés. Ezt már többen is leírták, semmi, pont.
2022. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
100%

#50 Azért a hivatásos katonákat szerintem nem kell annyira sajnálni.Legalábbis én akárhány katonát ismertem, egy sem nyomorgott.Igaz, ehhez az is kell, hogy évekig dolgozzanak a katonaságnál, lépkedjenek feljebb a ranglétrán és vállaljanak külföldi missziót is.De azért a hivatásos katonák tudtommal sok támogatást kapnak.Pl lakást fizetnek nekik, ilyesmi.Nem tudom hány százalékát állja a lakbérnek a kormány, de így kb ingyen van nekik a lakbér.Ha érdekel a katonaság, akkor legyél hivatásos katona és dolgozz keményen.


Az önkéntes katonák, határvadászok számára tényleg keveset kínálnak, de nem is kényszerítenek senkit, hogy csinálja.Persze, jó lenne, ha magas fizetést adnának nekik, de ez van jelenleg.

2022. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:
Szerintetek lennének olyanok akik ingyen elmennének háborúzni ha besorozás lenne?
2022. júl. 8. 12:36
 55/67 anonim ***** válasza:
95%
Figyu, ha Vitya úgy dönt, mindenkinek menni kell, nincs mese.
2022. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
95%

#54 Na, akkor ismételjünk.

Ha háború törne ki és besoroznának, akkor kötelességed lenne bevonulni, senkit nem érdekel a véleményed.Pont úgy, ahogy Ukrajnában teszik.Nem engednek ki az országból és rádkényszerítik a szolgálatot.Persze megpróbálhatsz kibújni a szolgálat alól, de a katonaszökevényeknek elég szar büntetéseket szoktak osztogatni.JOBB esetben börtönt...Emellett ha megkaptad a behívót hiába menekülsz külföldre, simán kiadhatnak onnan, vissza a saját kormányodnak.

Ukrajnában pl. már nem is hivatalosan küldik a behívót, hanem az utcáról fogdossák be az embereket.Fogd fel, hogy háború esetén fel fogod venni a szolgálatot, ha nem, akkor lehet megölnek.

2022. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
100%
Ez a háborús vészhelyzet is amúgy azért lett szerintem bevezetve, hogy ha úgy alakulna a dolog akkor azonnal be lehessen sorozni a hadkötelezetteket.
2022. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:

#56


Per pillanat nem Magyarországon vagyok. Mivel olyan nevetségesen alacsony fizetések voltak, hogy jelenleg külföldön dolgozom.


#55/#56, szóval akkor ti elmennétek ingyen agyonlövetni magatokat Orbán Viktorért?

2022. júl. 8. 12:52
 59/67 anonim ***** válasza:
100%

#58 Ha nem Magyarországon vagy, akkor nem tudom mit vekengsz.

Ha megtámadják a hazádat, a hazádat véded, a családod, a vagyonod, nem a miniszterelnököt.

Azt kellene felfognod, hogy ez nem opcionális, ha akarod, ha nem, menni fogsz ha besoroznak.Ez minden országban így van, a sorozottaknak sehol nem adnak fizetést.

2022. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
100%

#58

Elég beteg gondolkodásmódra vall, hogy szerinted egy háború arról szól, hogy bárki is megy a miniszterelnökért agyonlövetni magát...

2022. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!