Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan mitől várják a forint...

Sokan mitől várják a forint stabilizációját? Amikor a jelenlegi felállás szerint 2026-ban Gyurcsány, Toroczkai és Jakab lesznek Orbán kihívói?

Figyelt kérdés

Még ha éhezés és minden idők legnagyobb gazdasági válsága is lesz Magyarországon 2026-ban, úgy hogy a világ többi része már rég túl lesz a válságon, mi meg a közepíben leszünk 1400 forintos Euro-val, változatlan bérek mellett, 3000 forintos kenyér árakkal.. akkor sincs azaz isten, hogy Fletó, Toroczkai "Tóth" László náci vagy Parizeus közül bármelyik is ellenfele legyen az Orbán-rezsimnek.

Mi lesz így Magyarország sorsa? Csak a menekülés lehetősége maradt külföldre, a jobb világba? Mert ami itt van és itt lesz a jövőben is, az enyhén szólva nem egy leányálom, nem egy életpotencia.



2022. júl. 5. 22:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
51%

#30

Szerencse, hogy most a fidesz felelőtlen pénzszórási miatt nem jelentenek be kb. hetente egy megszorító intézkedést... Ja, de...


Egyébként most beismerted, hogy te is tudod, hogy hazudtál. Olyan dolgokat mondtál, aminek semmi köze az Orbán-gyűlölethez.

Arról nem beszélve, hogy egyik sem programpont. Továbbá nem előválasztásról beszéltünk, hanem közös programról.


Miért hazudsz ennyit? Jól esik?

2022. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
30-as nem egy emberrel vitatkozol többen vagyunk.Amúgy Én átéltem egy Gyurcsány korszakot,köszi soha többet! Azt nem vitatom hogy sok embernek jobb volt mert nem ismerem mások életét csak a sajátomból tudok ítélni ,nekem sokkal rosszabb volt! Reálisan csak a 2019 azaz a vírus előtti időket tudom megítélni mert azért a háború,vírus,energiaválság rendesen odatett a világgazdaságnak nem csak nekünk.2019 előtt a világon semmi bajom nem volt.Sosem tudjuk meg mi lenne ha ballib kormány lett volna ezalatt az évek alatt de nekem meggyőződésem hogy rosszabb lenne.
2022. júl. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
51%

#32

"nem egy emberrel vitatkozol többen vagyunk"

Nem látom, hogy ez a több ember egymásnak ellentmondana, amikor épp hülyeséget mond az egyik vagy másik, ahogy erre felhívtam a figyelmet.


"csak a sajátomból tudok ítélni ,nekem sokkal rosszabb volt"

Amikor pedig a jobbágyokat felszabadították, akkor a nemeseknek lett rosszabb. Akkor ez azt jelentené, hogy rosszabb lett a országnak?

Neked nem az a feladatod, hogy arra szavazz, ami neked jó/jobb, hanem arra, ami az országnak, a közösségnek jó/jobb.

Vagyis ha a személyes érdekeidet tartod szemelőtt, akkor kijelenthető, hogy közöd nincs a magyarsághoz, mivel ha lenne, akkor a magyar érdekeket tartanád szemelőtt.


Egy példát is mondok. A többkulcsos adó, ahol a magas jövedelműekre egy magasabb kulcs lenne érvényes. Ha valaki jól keres, akkor többet be tud adni a közösbe, ez összességében a teljes közösségnek jó, viszont neki, mint egyén egy kicsit rosszabb.

EZ a különbség egy magát magyarnak tartó és egy random ember között.


"Reálisan csak a 2019 azaz a vírus előtti időket tudom megítélni mert azért a háború,vírus,energiaválság rendesen odatett a világgazdaságnak nem csak nekünk."

Nem teljesen, reálisan meg lehet ítélni a 2019 utáni időket, mivel más országokhoz lehet hasonlítani.

Pl. a kormány, illetve a fideszesek is mondják, hogy milyen jó kormány. Nos, nekem a jó ott kezdődik, hogy összehasonlítom a releváns országokkal és mondjuk a felső egyharmadban vagyunk.

(Az alsó egyharmadot rossznak, a középső harmadot pedig átlagosnak tartom.)


És így pl. a halálozási adatunk borzasztó. Ott van jó példának Dél-Korea, ahol sokkal több ember került bele a covid halálozási adatai közé, még az is, aki pl. motorbalesetben halt meg. És így egy 5-ször akkora országnak fele annyi halottja volt.


"2019 előtt a világon semmi bajom nem volt"

Ezzel kapcsolatban két kérdésem van.

És ez a kormánynak köszönhető? Sokkal több EU-s pénz jött be, mint 2010 előtt. Mi a garancia, hogy a kormány miatt és nem az EU miatt?

A másik pedig, hogy honnan veszed, hogy tényleg nem volt, csak nem hívták fel rá a figyelmed? Erre is van egy nagyszerű példa, rezsicsökkentés. Bizony a vízhiány azért fordul elő, mivel az elmúlt 10 évben a csatornahálózat minimum felét fel kellett volna újítani és a rezsicsökkentés ettől elvont pénzeket. Ha 1 településen beütött problémát napokig tart megoldani, akkor szerinted egyes településeken meddig nem lesz víz, amikor mondjuk egyszerre 100 helyen lesz a baj?


"Sosem tudjuk meg mi lenne ha ballib kormány lett volna ezalatt az évek alatt de nekem meggyőződésem hogy rosszabb lenne."

Tekintve, hogy a 2010 előtti adatok is jobbak, mint a fidesz 2018 előtti adatai, így tényszerűen tudjuk, hogy Gyurcsány, aki szarul kormányzott, is jobb eredményeket ért el, mint a fidesz.


Ez nem hit kérdése, ez tény.

A fidesz minden GDP növekedése pl. semmis, amint kivonod az EU-s pénzeket. Vagyis egy konjunktúrában nem tudtak javítani az ország helyzetén, csak rontani. Ez nem kis teljesítmény.

2022. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Vitatkozhatunk reggelig de sosem fogunk egyet érteni... 2010 előtt nem volt mészáros lőrinc nem épültek stadionok mégis államcsőd felé tartott az ország.Jaa és 7(!!!!)éven keresztül 1 fillér fizetésemelést nem kaptam 2006-tól 2013-ig változatlan 75ezer nettó volt a minimálbérem.Igaz 2010 után fidesz kormány volt az első 3 évben ő sem emelt(azóta mindig és 2017 óta a garantált bérminimumot kapom ami kb 25%-al több mint a minimálbér és ez egy kispénzes embernek qrva sokat számít)de 2010 óta elkezdett csökkenni a rezsi ami előtte folyamatosan nőtt.Ballib kormány alatt fizethetnék a piaci árat kb az ország háromnegyede már fel is fordult volna...A Magyarságról.. Megnézném hogy az ország szavazatra jogosult lakosságából hány százalék az aki az ország és nem a saját érdekeit nézi... Amúgy gyurcsány feri emlékszem minden volt c.gány,b.zi csak egyvalaki nem. MAGYAR....
2022. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ja és Én úgy gondolom hogy abszolút az ország érdekeit nézem ezért nem szavazok ballibre.Nem vagyok fideszes de abszolút ballib ellenes igen.
2022. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
#35: Én is így vagyok vele. Nem fideszes vagyok, hanem ballib ellenes. Ezért most nincs kire szavaznom a Fideszen kívül, mert a Mi Hazánk már túl radikális nekem.
2022. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell csinálni egy mszp-dk-fidesz ellenes koaliciot!!
2022. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!