Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sajnálom őket,lesz valaha...

Sajnálom őket,lesz valaha ezekből normális állampolgár?

Figyelt kérdés
Mi okozza a politikai elvakultságot? A fidesz szavazók egy normális egészséges pszichével rendelkező ember szemében egy kifordult érdekességek. Erre mondok egy példát: A régi munkahelyemen volt egy kolleganőm. A férje csalta mindenki tudott róla,én is és mások is jelezték neki hogy hééé a férjed becsap. Na azóta meg is szakadt vele a barátságom és sok másnak is aki szólt neki. Ki is lépett a munkahelyről,mi lettünk a végén a hibások. Ha szóltunk akkor lehurrogott minket,hogy miért mondunk ilyet a férje egy jó ember. Kb 15en jelezztük neki. Mi voltunk a rosszak hogy miért mondunk ilyet. Rajta is kapta a szeretőjével de kibeszélték hogy az nem az ami volt,nem is egyszer. Na itt ugyanazt látom a politikai közéletben. Amikor szóltam pár ismerősnek hogy héééééé Man! Itt és itt a bizonyiték lopnak csalnak hazudnak a Fideszék. Nekem vagyis nekünk támadtak hogy hogyan merünk ilyet mondani. Őket nem érdekli a racionális tények az érzelmeik vezérelik mint a kolleganőmet. Tehát erről le is mondtam aki nem normálisan racionálisan mérlegelve gondolkodik épp érvekkel nem mondható el neki semmi. Párhuzamosan ezt éreztem a régi barátnőm,kolleganőm esetében is. Ezek a pszichés fanatizmusok orvosilag diagnosztizálhatóak? Erről mi a véleményed?
2022. júl. 2. 21:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

Én csak azt nem értem, hogy egyesek annyira istenítik a Fideszt, amikor a napnál is világosabb, hogy az egyik legkorruptabb rendszert testesítik meg. Lopnak, csalnak, hazudnak és aztán beleröhögnek a polgárok szemébe. Oké tudom, hogy valószínűleg az ellenzék sem lenne sokkal jobb, de, hogy még senki se unja, hogy 12 éve ezt a hályas, malacfejű miniszterelnököt kell bámulni és nézni ahogy napról-napra belehazudnak az emberek szemébe.

Míg akik közel vannak a fideszhez milliárdosok lesznek, a normális állampolgár meg egyre kevesebbet engedhet meg magának. Ha ezeknek a tessék-lássék intézkedéseknek mint az ár-stopp, meg rezsicsökkentésnek vége lesz, úgy fog az emberek nyakába szakadni az infláció, hogy belerokkanunk.


Én nem azt mondom, hogy az ellenzék sokkal jobb lenne, de a politikát a különféle vélemények, ideológiák alkotják, 12 éve szavazzuk meg A Fidesznek a kétharmadot, 12 éve csak azt látjuk, hogy ők hogy lopnak a magyar emberektől, semmi mást, idén még egy rohadt pártprogramot vagy politikai vitát nem adtak ki, annyiból állt az egész kampányuk, hogy Brüsszel, Soros, Gyurcsány, és ezt szavazták meg megint kétharmaddal, az embereknek ez kell, három hónapig megigértek fűt-fát, adóvisszatérítés, zsák krumpli hogy aztán komplett hülyének nézzenek minket még 4 évig. Egyszerűen, olyan abszurd a Magyar politika, hogy azt már nehéz szavakba önteni, de ez van. A Magyar állampolgár tehetetlen, mert ha a Fidesznek az kell, akkor beszervezi az össze határon túli embert, a szegény tudatlanokat, leveszi a lábukról két zsák krumplival, a nyuggereknek meg megígéri az egyszeri 13. havi nyugdíjat. Ennyiből áll az egész választási rendszer, és ami még szomorúbb, hogy az emberek ennek évről-évre bedölnek.

2022. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
8as nem mondanám hogy primitiv vagy csak egyszerű mint a szög.
2022. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

#3 Lehet, hogy van kivétel, de az elsöprő többségük számára valóban nem következtetés, hanem INDULAT és ÉRZELEM a párthoz való viszonyulásuk alapja.


A neve is ez: Fidesz, ami hűséget jelent.


Ezek az emberek érzelmi alapon közelítenek meg mindent, a gazdasági kérdésektől, az oktatáson át a világpolitikáig és nem gondolkodnak, hanem HISZNEK, mikor politikáról van szó.


És ne hidd, hogy én most ezzel bántani akarom őket, a saját édesapám is ilyen volt. Imádtam, hiányzik nagyon, mióta nincs velem, elhiheted.


Én is hívő ember vagyok, csak én Istenben hiszek, és az a hely, ahol ez az ösztönöm bekapcsol a TEMPLOM. Én is szentségtörésnek érzem az Istenkáromlást, bánt, ha rosszat mondanak a vallásomról, hitemről.


A politikában viszont nem hitem van, hanem NÉZETEIM. Ezért nem is vagyok egy párthoz "hűséges", mert tudom, hogy az csak egy politikai alakulat. Hűséges az ember a feleségéhez legyen, a családjához, ELVEIHEZ, stb. - nem egy politikushoz vagy egy párthoz.



A fideszesek viszont Orbán Viktort messianizálták, a szavait úgy isszák, mintha Buddha szólna vagy Jézus Krisztus.


Ezzel az a baj, hogy amit mond, nem mérik össze soha az igazsággal, hanem az igazság kinyilatkoztatásának tekintik, azaz a valóságot mérik hozzá!


Úgy viszonyulnak a politikához, mint mások a vallásos hithez, a pártvezérükhöz pedig úgy, mint mások egy prófétához.



Ez az igazság, fájdalommal és sajnálattal mondom. Mert szerettem és szeretek tiszta szívemből ilyen embereket, akik tényleg fidesz-szektások. És mivel a szeretetem mindig erősebb volt, mint a politikai harci kedvem, mindig én kussoltam el, és eltűrtem, hogy vallásos fanatizmussal szidalmazzanak implicit vagy explicit módon akár engem, akár számomra fontos értékeket, elveket, hogy saját magukból kivetkőzzenek és pár évvel azelőtti elveik tökéletes ellentétét kezdjék el ugyanolyan habzó szájjal harsogni (csak mert a szektavezérük épp egy újabb politikai hátraarcot csinált, a hatalmi érdekei mentén), stb.


Sokszor nagyon fájt ez - de mivel mindenekelőtt az EMBERT kell szeretni, én tudtam tiszta szívből szeretni őket, akkor is, ha MINDIG, kivétel nélkül minden esetben ők kötöttek belém, ők szították a vitát.


El kell fogadni: ez egy HIT, nem egy politikai NÉZET. Ezért olyan hűségesek a pártjukhoz, mert nem eszmében hisznek, hanem pártban és vezérben, és a valóságot vetik össze a "szent ígével", amit a próféta hirdet, nem a szavait vetik össze a valósággal.


Ez van, sajnos. A hasonlat nagyon megállja a helyét, mert ez a fajta fundamentalista VAKHIT bizonyos értelemben tényleg olyan, mint a szerelem.



A kérdező csak egy dologban téved!


NEM A SZEGÉNY KOLLÉGANŐRE KELLETT VOLNA MEGHARAGUDNI! A szerelem csodálatos érzés és bizony sokmindent eltűr, sokmindenen átsegít, legyűr ezer csalódást.


Az ALJAS, MOCSKOS, CSALÓ, HAZUG, ERKÖLCSTELEN FÉRJ az igazi hibás! Aki egy ilyen szerelmes ember őszinte hűségét kihasználja, folyamatosan átveri, visszaél az önfeláldozásával és feltétlen szeretetével és hazudik neki!


A hasonlatot továbbra is igaznak tartva, a FIDESZ ÉS ORBÁN VIKTOR ez a férj! Aki ilyen vakhitű, hűséges, fanatikus, "szerelmes" szavazótábort jóra is "használhatott" volna...


Vagy lehetett volna hálás a népe legalább ezen részének. De tudjuk, hogy őket is ugyanúgy átveri és kihasználja, becsapja és a szemükbe hazudik, mint az ellenzékieknek, mint minden magyar állampolgárnak!


Ez ebben a tragikus! Hogy én nem tudom a megcsalt feleséget hibáztatni sem. És a fanatikus érzéseikben kihasznált fideszeseket sem, akikre észrevétlenül, anélkül, hogy ők maguk felfogták volna, mihez asszisztálnak, egy autokratikus, undorító rendszert építettek rá.


Ennyi a különbség: én a megcsalt feleséget még mindig inkább sajnálom. Azzal együtt, hogy sejti, de nem akarja tudni a valóságot. Mert szerelmes.


A csaló, hazug, jellemtelen, elvtelen erkölcsi hulladékra - na arra dühös vagyok!

2022. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
7%
Az ország 2/3-a a jobb oldalra szavazott (Fidesz+Mihazánk) de a libbantaknak minden hülye szembe jön autópályán....
2022. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
14 ó igen, a bölcs tömeg amiről már Lenin is beszélt. Bezzeg az euban mi vagyunk az okosak hogy szembe hajtunk mindenkivel.
2022. júl. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
10%
#15: Nem, tényleg nem a népre kell hallgatni. Sokkal okosabb a liberális elit, mert ők tudják mi a helyes és mi a helytelen, a buta paraszt népet nekik kéne irányítani, nem?
2022. júl. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Vitatkoztok, hogy szar vagy fos :D

A kérdés meg inkább pszichológia mint politika, provokáló kérdés.

Amúgy kérdező te fóbiás vagy és te beszélsz normális, egészséges pszichéről...:D

2022. júl. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%

"De hogy lehetnek a ballib birkák ennyire egybitesek, hogy elhiszik, hogy a 2 év covid miatti lezárás, meg a háború nem okoz válságot, hanem minden Orbán meg a Fidesz hibája?"

Közben a fideszbirkák visítva üvöltik, hogy a 2008-as világválságról csakis Gyúgyány tehet.

2022. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%

"Sokkal okosabb a liberális elit, mert ők tudják mi a helyes és mi a helytelen, a buta paraszt népet nekik kéne irányítani, nem?"

Öhm, hasonlítsuk már össze. A lipsi nyugaton, vagy az illipsi keleten élnek-e jobban az emberek?

2022. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Rájönne a sok agyament fideszes komcsi hogyha ennyire utálja a nyugatot milyen élni keleten,pl, észak kórea,kazahsztán,kina,oroszország,fingjuk nincs semmiről csak a nyugat rossz,picit elküldeném őket keletre nyaralni,na itthon a földet puszilgatnák utána. pszichópatáliák.
2022. júl. 3. 09:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!