Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miķor veszik el Magyarországon...

Miķor veszik el Magyarországon a nyugdíjakat?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet erre a lépésre számítani?

2022. jún. 16. 11:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
59%
Lesz nyugdijj, csak a nyugdijjkorhatart fogjak addigra felemelni 90-re,elöregedő társadalom. Munkából a sírba :).
2022. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
10%
A 16-ost nem értem minek kell lepontozni, a tömény igazságot irta le, senki se beszél róla(kivéve talán a Mi hazánk mozgalom), de a cigányság integrációja Magyarország egyik legnagyobb problémája.
2022. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
53%

22 -Mi a bajod a cigány integrációval?

Tele van velük a parlament, a kormány!

Mi kell még?!

2022. jún. 28. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
43%

Akik lepontoznak valami álomvilágban élnek???egyre kevesebb a gyerek, egyre

Több a nyugdijjas korú,teljesen reális hogy

tovább fog

Nőni a

Nyugdíjkorhatár, mert egyre kevesebb embernek kell kitermelni egyre több nyugdijjat.

2022. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 hypno ***** válasza:
88%

#24


Szerintem meg amikor 155 ezer hal meg egy év alatt, azok döntő többsége nyugdíjas. Szóval a megszülető 93 ezer gyerekkel még javul is az arány, vagyis bár az ország népessége csökken, ugyanakkor fiatalodik is.

2022. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
27%

#25


Ilyen logikával akár még a fideszbe is felvennének

2022. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 hypno ***** válasza:
88%

#26


Ennek semmi köze a logikához, mert van hozzá statisztika.

Nézd meg magad, hogy hogyan alakul az ezer azonos korú lakosra jutó halálozás és milyen az elhunytak átlagéletkora.


[link]


Ezzel nem lehet a nyugdíjrendszer öszeomlását alátámasztani, cserébe kötelezően lejelentendő nyers adatokon alapszik, amit azért kissé bonyolult manipulálni szerintem.

2022. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

#27 "amit azért kissé bonyolult manipulálni szerintem."

Amit tuti nem lehet manipulálni, az tényleg ez, hogy hányan születtek és hányan haltak meg, milyen életkorban.

Sok mindent lehet manipulálni, ezt nem. Mert vagy itt van az illető vagy nincsen. :)

2022. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 hypno ***** válasza:

#28


Ugye?


Azért jól látszik, hogy az emberek átlagosan 74 éves korukban halnak és hogy a 65 éves nyugdíjkorhatár fölöt ugrik meg a halálozások száma, míg a gyerekek a csecsemő halandóságot leszámítva szinte elhanyagolható számban halnak meg.

2022. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

#29 Igen. A nyugdíj után kellene még valamit kezdeni az emberekkel, meg a férfiaknál a 40+-os korosztállyal, ami nagy veszélyben van. Sajnos nem javult ez a korosztály hanem hozzájuk romlott a nőké is. Aki már túléli az nagy valószínűséggel megéri a nyugdíjat, csak a férfiaknak utána közvetlenül ugrik meg a halandósága.

A pszichológiai, élettani okait értem, alapvetően sok férfi a munkájával elveszti a rendszeres tevékenységét és azt az érzést, hogy szükség van rá. De ezt valahogy kezelni kellene, ezzel lehetne jelentősen javítani az életkilátásokon, hogy a nyugdíj után ne haljanak meg szinte azonnal.

2022. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!