A transzok mehessenek be a női wc-be, vagy inkább 3-ik nemű wc kell nekik?
Hát, az orvostudományi tényekkel nehéz szembemenni, kár, hogy ti mégis megpróbáljátok.
Tényszerű alátámasztás nélkül. Csak lila köd.
Az agynak nincs neme. Ezer éves szexista sztereotípia az, hogy különböző aggyal születünk, és mit ne mondjak, remek azt látni hogy így vissza lett hozva ez az egész csak azért hogy pár pali jobban érezze magát abban a tudatban, hogy neki rózsaszín, női agya van....
Az, hogy egyes férfiaknak "női agya" van, pont hogy azt mutatja hogy nincs kőbe vésett különbség a két nem agya között.
A tested nemét sosem tudod megváltoztatni, maximum a genderedet, a gender viszont a világ legfeleslegesebb hülyesége amihez csak a visszamaradott konzervatívak és a transzaktivisták ragaszkodnak (ha nő vagy, akkor kötelességed eljátszani az összes feminin sztereotípiát amit anno a férfiak kitaláltak vs ha magadénak érzed a feminin sztereotípiákat amiket anno a férfiak találtak ki, akkor nő vagy)
Ostoba vita ez az egész, nincs mit elfogadni a transzokon azon kívül hogy diszforiában szenvednek (bár ahogy olvastam manapság már az se kell hozzá, hogy transznak hívd magad) a diszforiától pedig nem leszel a másik nem tagja. Kevesebb értelme van hinni a tested nemének megváltoztatásában, mint abban hogy a bolygók állása meg tudja jósolni a jövődet.
Jajj, bocsánat, akkor az más kérdés volt, ugyanebben a témában. De akkor tessék:
A transz agyi strukturális különbségek:
Nemvátás Magyarországon:
“ 4. És ezeket ma Magyarországon elvégzik kiskorúakon?
Nem. Sőt, nagykorúak számára sem könnyen elérhetők. Magyarországon nincs kötelező vagy ajánlott protokoll, szakmai módszertan a transzneműek kezelésére, az erre vállalkozó orvosok tudásán múlik a terápia sikere, a betegutat pedig a transzneműek maguk menedzselik, jellemzően az interneten talált útmutatók segítségével. Kézről kézre jár azoknak a pszichiátereknek a neve, akik szakvéleményt adnak a kezelés megkezdéséhez, a műtéteket pedig gyakran külföldön végzik el. Ami költséges, de itthon sem olcsó, mivel a TB legfeljebb 10 százalékban finanszírozza.
2020 előtt kialakult egy szokásjog: a páciens – remélhetőleg alapos kivizsgálás után született – pszichiátriai szakvéleményekkel felvértezve kérvényezte a jogi nemváltást a hatóságoknál, majd ha megkapta a pecsétet, indulhatott a hormonkezelés. A teljes „nemváltó” folyamat több évet vett igénybe. Mivel a hatóságok a 18 év alattiak kérelmét automatikusan elutasították, de facto ez lett a beavatkozások alsó korhatára (noha ez törvényben sehol sincs rögzítve).
A jogi nemváltás ellehetetlenítése óta is lehetséges a kezelés, ehhez most OGYÉI-től kell engedélyt kérni az ellenkező nemű hormonok terápiás alkalmazásához. A korhatár tekintetében azonban nem változott az orvosi gyakorlat. Vagyis kijelenthető: Magyarországon ma kiskorúaknak nem elérhetőek nemátalakító kezelések. Eleve az a helyzet áll fenn, amit a kormány meg akar szavaztatni, jóllehet mindez a szokásjognak, nem világos törvényi tiltásnak köszönhető.”
“ 5. Szeretné bárki is levinni ezt a korhatárt?
A jelentős LMBT+ szervezetek elmúlt években tett nyilatkozataiban, dokumentumaiban nem találtunk olyan követelést, amely tételesen a nemátalakító kezelések elérhetőségét kérte volna kiskorúaknak. Az Amnesty International vezetője nemrég elmondta: „Abban soha fel sem merült vita, hogy ezt gyermekek számára elérhetővé kéne tenni. Ma Magyarországon tudomásom szerint nincs olyan szervezet, amely népszerűsítene egy nemátalakító kezelést.” Az ellenzéki pártok közül a Momentum tett közzé nem sokkal ezelőtt LMBT+ programot. Ebben szerepel a jogi nemváltás lehetőségének visszaállítása, ahogy orvosi szakképzések indítása is, nemi átalakító kezelés kiskorúak számára azonban nem szerepel.”
“ 9. Nyugaton tényleg rutinszerű már a gyerekek nemváltása?
“ Hormonkezelés: 3 országban érhető el 16 éves kortól
Hormonterápiát 3 országban engednek 16 éves kor fölött önállóan, a szülők engedélye nélkül meghozott döntéssel: Máltán, Hollandiában és Írországban, 5 országban egyértelműen 18 év a korhatár, viszont 20 országban – köztük Magyarországon – nincs korhatár, ott az orvosok döntenek, de szinte mindig csak 18 év fölött engedélyezik.
Nemátalakító műtét: 2 országban érhető el 16 éves kortól
Nemátalakító műtétet 2 országban engedélyeznek 16 éves kor fölött, Máltán és Írországban, 13 országban 18 év fölött, a maradék 13 országban pedig nincs konkrét korhatár. Magyarországon sincs.””
DSM-V
DSM-V
Ugyanaz a link
“Treatment for Gender Dysphoria
Fortunately treatment options exist that are beneficial for gender dysphoria, and these consist of psychotherapy, pharmacologic therapy, as well as other nonpharmacologic therapies, and sexual reassignment surgery (SRS) (Royal College of Psychiatrists, 2013). Professionals are changing pessimistic attitudes regarding SRS, plus more scientific evidence has shown the benefit of this procedure (Royal College of Psychiatrists, 2013). All the same, it should be stated that SRS does not automatically mean any issue is resolved, and much psychotherapy may be needed after the procedure in order to improve outcome generally (Cohen-Kettenis & Pfaf?in, 2009).“
“ Prognosis
Early diagnosis and treatment decreases the chance for individuals to suffer depression, emotional agony, and to attempt suicide.“
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!