Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a magyarok 67 százaléka akar revíziót?

Figyelt kérdés

Európában Magyarországon akarnak a legtöbben határreviziót,a lakosság 67 százaléka akarja visszakapni az elrabolt földjeinket.


[link]


Még az oroszok és ukránok sem akarják annyira a reviziót mint mi!


Mi a véleményetek?



2022. jún. 3. 13:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az izgat hogy mi az a 46% a Szlovákoknál??? 🤣🤣🤣
2022. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
#21 Az ott erőltetetten oktatottak alapján akár magasabb is lehetne az arány :\
2022. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Kevés. Ez a 100 év történelmi léptékkel nem valami hosszú, volt ez az ország három részre is szakadva ennél tovább.
2022. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
22%
9 te miről beszélsz? :D Pont, hogy az ország hasznavehetetlen részét csatolták el, minek kellene Erdély és Kárpátalja, amik Románia és Ukrajna legelmaradottabb részei? De Délvidéket is említhetném. Egyedül a Felvidék az, ami viszonylag fejlett. Semmi hasznunk nem lenne ezekből a területekből, már 1920 előtt is az akkori Magyarország perifériája volt attól, hogy volt 1-2 nagyobb város, ami kiemelkedett.
2022. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
#24 Igaz, ott csak a bányák voltak, az iparhoz szükséges területej, ilyesmi.Legyél benne nyugodt, hogy szándékosan úgy lettek a határok kialakítva, hogy Magyarország gazdaságilag is hátrányba kerüljön ezen területek elcsatolása által.Kárpátalját meg azért is volt jó elcsatolni, mert nélküle sokkal nehezebben védhető az ország.Direkt a szomszédoknak kedveztek, amikor a területeket felosztották.Tévedésben élsz.
2022. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
#24 Egyébként ne a mai állapotok szerint ítéld meg az elcsatolt területeinket, mivel pl. a románok és az ukránok szándékosan rohasztották le ezeket a területeket, sosem voltak ezek ilyen mértékben leamortizálva.
2022. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
83%

Kizártnak gondolom, hogy a magyarok 67 százaléka revíziót akar, szerintem jó esetben lehetünk 20 százaléknyian, beleértve minden irányzatot: a „Fegyverbe!” hozzáállást, a „ne engedjük kihunyni a lángot, nem tudjuk, mit hoz a jövő” gondolatot és azt is, ami kimerül abban, hogy az illető csatlakozik egy „Újra Nagy-Magyarországot!” Facebook-csoporthoz.


A Kádár-rendszer, az önfeladó liberalizmus, majd a nemzeti színekre pántlikázott, bulváros hazug agymosás sajnos sokat tett azért, hogy a legtöbben érzéketlenek legyenek a téma iránt, sőt politikát lehessen építeni a határon túliakkal szembeni kirekesztő ellenérzésre.


A nemzeti gondolat ügyében az ezredforduló időszakában láttam némi előremozdulást a nagypolitika szintjén – persze az sem fogalmazta meg a revíziót –, utána sokáig búvópatakként élt a nemzeti gondolat, de mostanra elhalt. Fontos volt 2010-ben a kettős állampolgárság kiterjesztése, illetve nagyon hasznos a határon túli intézmények támogatása (már ha nem nyúlják le a pénzt budai villára meg Audira, mint történt nemrég), de a nemzeti gondolat ébren tartásáért, vagy akár felélesztéséért ez a kormány sem tesz semmit, sőt.


Szóval szép lenne a 67 százalék, de sajnos fényévekre vagyunk tőle.

2022. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
21%

26, ezzel foglalkozom, csak tudom :D Már bőven Trianon előtt is a legelmaradottabb részei voltak az országnak. A bányászat igaz és a kettévágott infrastruktúra, de önmagukban azok a területek nem érnek semmit.

Amúgy meg az egész pont a nacionalizmus miatt alakult így, ami azért vicces, mert most is a nacionalisták sírnak Trianon miatt, pedig ők okozták az egészet. Ahogy a magyarok "elnyomása" miatt is sírnak, de azt elfelejtik, hogy az 1800-as években és azelőtt mi is ugyanígy elnyomtuk ezeket a nemzetiségeket, ha nem jobban. Nem volt nemzetiségi törvény, nem voltak jogaik, nem csoda, hogy nem akartak itt maradni. Ugyanakkor Trianonnal tényleg a fejlettebb régiók maradtak itt, másrészt megoldódott a nemzetiségi kérdés. Manapság szinte nulla jelentősége van annak, hogy hol a határ.

2022. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
49%
#28 Akkor ha már el is ismered, ne jelentsd már ki kategorikusan, hogy értéktelenek azok a területek és semmit nem vesztettünk.
2022. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
25%

Aki akkor élt és ott, annak rossz volt, ezt senki nem vitatja. De eltelt 102 év, ne siránkozzunk még mindig ezért, jelenleg azokat leszámítva, akik ott élnek senkinek nem lenne jobb, ha ismét Magyarországhoz kerülnének azok a területek (a felvidékieknek talán nem is lenne jobb, mert Szlovákia jelenleg egy sokkal fejlődőképesebb és vonzóbb állam).


Így is több joguk van, mint amennyi járna, rögtön feltenném a kérdést, hogy mi az anyjukért szavazgatnak a magyar választásokon? Miért költik az én adómat arra, hogy Erdélyben templomokat építgessenek, Dunaszerdahelyen meg stadiont?

2022. jún. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!