Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a mai feminizmus...

Az igaz, hogy a mai feminizmust a jó nők iránti irigység mozgatja a kevésbé jó és sikeres nők irányából?

Figyelt kérdés

"A nő emancipációja nem egyéb, mint a félresikerült, tehát gyümölcstelen nő ösztönös gyűlölete egészséges társnőjével szemben -harca "a férfival" eszköz, kifogás, taktika csupán. Amikor mint "önmagában-való nő", mint "magasabb rendű asszony", mint a "nő eszményítője" fölemelkedik, akkor a nő általános rangját akarja lejáratni, s ehhez eszköze a gimnázium, a nadrág és a tulkok politikai szavazati joga."

- Friedrich Nietzsche


(Én csak annyit tennék hozzá, hogy pl. Antoni Ritát és Radványi Vikit érdemes megnézni.)



2022. ápr. 19. 04:27
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Annak nemsok koze van sajnos a feminizmushoz
2022. ápr. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
67%

#21 Ha ezt a 20-as válaszra írtad, akkor dehogynem.


A kedves férfiak jelentős része úgy gondolkozik a mai napig, hogy teljesen természetes az, hogy azt csinálnak a nőkkel, amit akarnak, nem számít az ő szavuk. Pl. a férfi csak a jogát gyakorolja, amikor megerőszakolja a nőt, és ez csak egy része a családon belüli erőszaknak. A férfiak egy része úgy gondolja, hogy a nőnek nincs joga elhagyni őt, új életet kezdeni, stb. Így lettek nevelve, ilyen gondolkozás van bennük.


Ez mind azt bizonyítja, hogy még mindig nincs egyenjogúság, és a feminizmus az egyenjogúságért való küzdelemről szól


A nőket számtalan sérelem éri napról napra, amit te fel se bírsz fogni, és nem csoda, hogy küzdenek a szemléletváltásért ilyen-olyan formában.


Egy diktátor is, így az elnyomó is mindig sérelmezi azt, ha valakik a jogaikért küzdenek, ill. lázadnak az elnyomás ellen.

2022. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

#22 amit itt leírsz az állítólagos társadalmi egyenlőtlenségről az mind csak a te fejesben élő projekció és korábbi csalódásaid kivetítése. Az, hogy nem találkoztál normális férfival, lehet, hogy nem a normális férfiak hibája.

Ha erről szól a feminizmus, a vélt sérelmek kiigazításáról, akkor soha nem lesz vége a mozgalomnak, mert mindig lehet találni pár erőszakoló, nőjét megverő férfit, akikre rá lehet húzni, hogy még mindig mennyire el vannak noymva a nők.

Érdekes módon a sikeres nők mindig a férfit használják ki, magukat beállítva áldozatnak, lásd Amber Heard. De ilyenkor senki nem beszél úgy általában a férfiak elnyomásáról...

2022. ápr. 27. 09:11
 24/47 anonim ***** válasza:
56%

22: ilyenek mindig voltak es lesznek, akarmekkora feminizmus lesz, mindig lesznek pszichopatak akik a gyengebbeken elik ki magukat.

Ennek nemtudom mi koze van ahhoz amit a mai nok csinalnak pl amerikaban.

2022. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
82%

#22 vagyok. A helyzet az, hogy heteroszexuális férfi vagyok, tehát ez nem jött be.


Ellenben találkoztam rettegő nővel, aki egy társadalmi kezdeményezést nem mert aláírni a férje engedélye nélkül még úgy sem, hogy a férje nem is volt jelen, magyarán ez a nő elhitte magáról, ill. a férje elhitette vele, hogy nincs aláírási joga semmiben, és nem, nem volt értelmi fogyatékos.


Emellett a másik gond, hogy nem egy-egy családon belüli erőszakos eset van, azaz itt-ott akad egy pszichopata, hanem az van, hogy az emberek nagy többsége a családon belüli erőszakot magánügynek tekinti, elfordíjta a fejét, ahogy te is teszed stb. és azt, aki ez ellen szót emel, megbélyegzik. A családon belüli erőszak ugyanis közügy éppen úgy, mint hogy mennyire elfogadott az ÁFA-csalás... Összekacsintunk, és jól van, aki beszól, az spicli... Nem!

2022. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy en is teszem? Voltam olyan kapcsolatban kepzeld el. Fogtam magam es leleptem. Sogornom anyaotthonba ment, segitseget kapott. Eldobott mindent es onkent visszament. Akkor mirol is beszelunk? Az emberi hulyeseg orok.
2022. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
90%

#26 Az egy szintén másik eset, betegség, amit szintén kezelni kéne pszichológusnak. Az, hogy valamit nem értesz, az nem azt jelenti, hogy szimplán hülye a másik. Talán olvass egy kicsit pl. a Stockholm-szindrómáról. Valakinek hasonló helyzet megoldásához több, valakinek meg kevesebb segítség kell. Valakinek meg messziről kiszimatolja a helyzetet, és bele se megy... így ő téged is éppúgy lehülyézhet, de valójában nem okés, csak párhuzamot mutatok.


A kiszolgáltatottak, elesettek stb. segítségre szorulnak. Sajnos ritkán kapják meg.

És ez nem csak női kérdés, hanem fogyatékossággal élők, és még sorolhatnám a végtelen listát, de miért lenne baj, ha ezek szakosítva vannak?! Egy átlag agysebész se tud sugárhajtású repülőt vezetni, és fordítva.

2022. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
5%

De en hol mondtam hogy nem szorulnak segitsegre a bantalmazott nok vagy a fogyatekossaggal elok?

Engem az zavar, hogy a magat feministanak vallo nok 90%-nal abbol all a feminizmus hogy vernyognak amiert a ferfiak kimehetnek felso nelkul ok meg nem.

2022. ápr. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
73%

#28 ezeket az arányokat honnan a lopikulából vetted? Hol láttál erre valami konkrét statisztikát?


Amiért szót emelnek a ruházattal kapcsolatosan, hogy pl. vannak valamilyen ruházatban, és erre hivatkozva egyesek azt hiszik, hogy máris meg lehet erőszakolni, és ezt a társadalom elfogadja, ebben a helyzetben az áldozatot hibáztatják. Igen, ez hibás szemlélet, ebben az esetben is az elkövető az elkövető, és nem az, aki bárhogyan is öltözködik. Lehet egy nő teljesen meztelen az utcán holt részegen, akkor is bűncselekmény megerőszakolni.


(a "vernyákolás"-sal magadat mindősíted)

2022. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
15%

Igen, a megeroszakolas buncselekmeny , a feminista vernyogas elott is annak szamitott.

De ha valaki kiteszi a segget es pl rafutyulnek, meg odakiabalnak akkor nehogymar neki alljon foljebb. Ha nem tetszik a figyelem ne vonja magara

2022. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!