Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a mai feminizmus...

Az igaz, hogy a mai feminizmust a jó nők iránti irigység mozgatja a kevésbé jó és sikeres nők irányából?

Figyelt kérdés

"A nő emancipációja nem egyéb, mint a félresikerült, tehát gyümölcstelen nő ösztönös gyűlölete egészséges társnőjével szemben -harca "a férfival" eszköz, kifogás, taktika csupán. Amikor mint "önmagában-való nő", mint "magasabb rendű asszony", mint a "nő eszményítője" fölemelkedik, akkor a nő általános rangját akarja lejáratni, s ehhez eszköze a gimnázium, a nadrág és a tulkok politikai szavazati joga."

- Friedrich Nietzsche


(Én csak annyit tennék hozzá, hogy pl. Antoni Ritát és Radványi Vikit érdemes megnézni.)



2022. ápr. 19. 04:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez így igaz
Nem teljesen így van, de közrejátszik ez is
Ez nem igaz
27 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
57%
A kérdés a mai feminizmusról szól, erre beteszel egy kb. százéves idézetet, a régi feminizmus céljairól. Úgy látszik, régen is voltak olyan férfiak, akiknek teleszaladt a gatyója arra a gondolatra, hogy egy nő tanulhat, sikeres lehet a háztartásvezetésen a gyereknevelésen kívül is. Én nagyon örülök annak, hogy tanulhattam/tok, dolgozhatok és ezt a feminista mozgalmaknak köszönhetem. A két nőt megnéztem,ha már ezt kérted.
2022. ápr. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

#1 azért remélem látod, hogy nem arról van szó, hogy egy nő legyen hülye, ne járjon iskolába, csak gyereket neveljen és legyen kiszolgáltatva a férjének. Bocs, de ez tipikus feminista csúsztatás.

Azt nem tudom honnan veszed, hogy a feministáknak köszönhetően dolgozhatsz, még az arab világban is sok helyen engedik nekik, sőt a tanulást is (Szaúd-Arábia, Emírségek), pedig nagyon nem mondhatóak egyenjogúság pártinak.

Az idézet mindegy, hogy mikori, pont úgy ráillik a mai feminizmusra is, ahogyan régen. Nietzsche nagy vátesz volt, előre látta ezt.

És a két nőről mi a véleményed? Te két sikeres, szép nőt látsz?

2022. ápr. 19. 04:46
 3/47 Salx Narval ***** válasza:
91%
Találkoztam már nő gyűlölő nőkkel és igen az irigység jelentős mértékben szerepet játszott a véleményük kialakításában. Ez csak a női rivalizálás eldurvult változata és semmiképp nem kapcsolható össze feminizmussal, ez szimpla irigység nem több, nem kevesebb.
2022. ápr. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

#3 igen én is több ilyet láttam, de én mégis összekapcsolnám, mert a leghangosabb nők tipikusan csúnyák, vagy valami okból sikertelenek. De olyat is láttam, aki átlagszép, viszont sorozatos csalódáson volt túl, ami a férfiakat illeti. Ott aztán ment a patriarchátusra hivatkozás meg a férfigyűlölet.

Kicsit Albert Györgyi jut eszembe, amikor valamelyik utolsó interjújában elmontda, hogy háromszor vált, a férfiakban (így általában) nem lehet megbízni. Fel sem merült benne, hogy esetleg ő tolt el valamit.

2022. ápr. 19. 05:37
 5/47 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd, egy csúnyácska és sikertelen embernek nyilván több oka van irigykedni, v gyűlölködni de ez ettől még irigység bármi is a kiváltó ok. A férfiak sem mentesek a hasonló gondolkodástól, csak mi férfiatlannak tartjuk és szégyellnénk főleg férfitársaink előtt elismerni gyengeségeinket.
2022. ápr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

#5 persze, csak azért ha egy férfi irigy a társára, akkor nem a nőket kezdi el hibáztatni, hogy miért arra a pasira buknak, hanem eljár edzeni, szakmát tanul (egzisztenciát épít), fejleszti a személyiségét, majd összejön egy olyan nővel, mert felhozta egy szintre magát. Ezt én is megcsináltam, nem incelkedtem, hogy szemét nők.

A feminizmus ezzel szemben azt állítja, hogy a nőkkel minden 100%-ig rendben van, ők tökéletesek, nem kell szeretni tudniuk, lefogyniuk, tenni magukért semmit, mert a valódi gond az maga a férfi, akik közül az összes egy g*ci, mert nem a szétfolyt, humortalan, megkeseredett nőt választják. Ebből lesznek aztán 40 felett a macskájukkal élő, férfigyűlölő egyedek.

2022. ápr. 19. 06:01
 7/47 anonim ***** válasza:
36%
A klasszikus feminizmus mindent elért, ami a célja volt. A modern feminizmusnak pedig nem maradtak logikus és támogatható célkitűzése. Elérte az, ami minden egyenjogúsági mozgalom logikai hibája. Ha eléri az egyenjogúságot, vagy felszámolja önmagát vagy új célokat gyárt magának. Ebben a fázisban viszont nem talál valós problémán alapuló támogatható célt, híveit pedig csak gyűlöletszítással tudja egyben tartani.
2022. ápr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 Salx Narval ***** válasza:
87%
Hááát, van ami ellen tehetünk, v ami ellen nem. Józan keretek között és bizonyos esetekben nem rossz a feminista elv de mindenre ráhúzni nagyon veszélyes lehet, hozzáteszem ép eszű ember meg sem próbálná. Akik a végleteket feszegetik biztosan rossz úton járnak. Az nyilvánvaló baromság, hogy " a nőkkel minden 100%-ig rendben van". Vannak nők akik a többi nőt hibáztatják a saját kudarcaik miatt és vannak akik a férfiakat ( ha nem szerethetem akkor legalább gyűlölhessem) felfogás alapján. Ha én is szeretném a cicókat lehet, hogy lenne esélyem egy macskás hölgynél? :D Él egy a közelben, ki kellene próbálni, max virág helyett halkonzervet viszek.
2022. ápr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
86%

1-es vagyok. Feltettél egy kérdést a mai feminizmusról, amit alátámasztottál egy régi idézettel. Abban egyetértünk, hogy az idézet ma is helytálló, a mai feminista célokat is kigúnyolja pár idióta. A nők nagy tömegei 100 éve írni-olvasni tanulhattak meg maximum, ma felsőfokú végzettséget is szerezhetnek.

Az arab országok nem tudom, hogy jönnek ide, de nem arról híresek, hogy a nőket tanulásra, önkifejezésre bátorítsák. A két nőnek a nevét írtam be a keresőbe, mindkettőre sok találatot adott, amiből azt gondolom, hogy sokan keresnek rájuk, elértek valamit, tehát sikeresek. Elolvasom az életútjukat, amint ráérek.

2022. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
30%
Nem, de egyébként ez a narratíva száz évvel korábban is megjelent a kritikus konzervatívok oldaláról. Pontosabban mondva ez nem kritika, csupán egy személyes támadás, amivel diszkreditálni akarják a mozgalmat.
2022. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!