Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a mai feminizmus...

Az igaz, hogy a mai feminizmust a jó nők iránti irigység mozgatja a kevésbé jó és sikeres nők irányából?

Figyelt kérdés

"A nő emancipációja nem egyéb, mint a félresikerült, tehát gyümölcstelen nő ösztönös gyűlölete egészséges társnőjével szemben -harca "a férfival" eszköz, kifogás, taktika csupán. Amikor mint "önmagában-való nő", mint "magasabb rendű asszony", mint a "nő eszményítője" fölemelkedik, akkor a nő általános rangját akarja lejáratni, s ehhez eszköze a gimnázium, a nadrág és a tulkok politikai szavazati joga."

- Friedrich Nietzsche


(Én csak annyit tennék hozzá, hogy pl. Antoni Ritát és Radványi Vikit érdemes megnézni.)



2022. ápr. 19. 04:27
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
65%

Lehetne bekezdéseken keresztül részletezni hogy a feminizmus milyen módokon szolgálja az összes női csoportot (szegényt, gazdagot, szépet, rondát, hívőt, hitetlent, feketét, fehéret, stb) és hogy minden különbségünk ellenére ugyanabban a csónakban evezünk, de sajna a hozzád hasonlóakat már egy ideje nem tartom vitára érdemesnek😅


Hím aggyal szinte lehetetlen felfogni hogy a nők emberek, és nem csak dekoratív tárgyak amiknek a léte a férfi körül forog (ergo tudat alatt hiszitek, hogy minden egyes nő életcélja a férjkeresés, a külsejük iránti mánia, amivel férjet akarnak fogni, minden más nő elemi gyűlölete - még az anyádé/lányodé is - a lefialás a férfinak, stb).

Érdekes, de meglehetősen irritáló mentális betegség ez a részetekről.


Na mindegy... Majdnem 100 évnyi feminista irodalom érhető el számotokra, de a "logikusabb, racionálisabb nem" még mindig értetlenkedik.

2022. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 Salx Narval ***** válasza:
100%
Aki hímként utal a környezetében élő férfiakra az ne csodálkozzon azon, hogy szukaként bánnak vele.
2022. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
#11 van 30 évnyi szcientológus, 80 évnyi náci és 100+ évnyi marxista irodalom is. Akkor ezeken se értetlenkedjünk ugye, hiszen elmúltak már X évesek? Mi hülye férfiak... :(
2022. ápr. 19. 13:24
 14/47 anonim válasza:
35%
A feminizmus, korunk legsúlyosabb és legpusztítóbb mentális betegsége. Népírtásként is bevált.
2022. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 Salx Narval ***** válasza:
87%
Én azt nem értettem az ilyen női mozgalmak vezetőinek gondolkodásában, hogy mért nem tartják fontosnak a másképp gondolkodó nők véleményét is. Azt értem, hogy a férfi a csúnya farkas aki minden baj gyökere de a barikák nem mindegyike gondolja így, sőt akad amelyik szívesen legelészik a farkas oltalma alatt és olyanok is vannak akik együtt vadásznának vele. Szóval, valahogy össze kellene terelni a nyájat mert szegény farkas így nem nagyon tudja, hogy mit is várnak tőle. A farkast szelíddé, oltalmazóvá és egyenrangú társsá lehet tenni de birkát ne akarjon csinálni belőle senki mert arra minden rámehet.
2022. ápr. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

15: ők ezt úgy magyarázzák, hogy aki a férfiakat védi, az valójában a patriarchátus által befolyásolt agyú lény, aki megmentésre szorul.

Ebből fakadóan érdekes, hogy hogyan született meg akkor az első "gondolkodó" nő, aki képes volt a lázadásra és felébresztette öntudatában a többit, de hát az ilyen apró logikai bakik a feminizmust sosem érdekelték.

2022. ápr. 20. 09:14
 17/47 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez azért eléggé beteges magyarázat mert ezzel azt jelentik ki, hogy a nők többsége bárgyú megvezethető ember. Azért ez nem igazán jellemző a mi öntudatos és büszke asszonyainkra. Persze azzal nem lenne bajom, ha erőiket a ténylegesen erre rászoruló nők és gyermekeik védelmére összpontosítanák megtámogatva a családsegítők munkáját. Azt mondta a 22-éves lányom, hogy a nénikéjüket mentsék meg ne őt.:D
2022. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
23%

Nehéz eldönteni, hogy a kérdés provokáció-e, vagy tényleg ennyire korlátolt vagy. Mondom ezt férfiként.


Szerintem iszonyatosan keveset tudsz a feminizmusról, és azt is többnyire rosszul.


A feminizmusnak, mint minden másnak is vannak nagyon is nemes és vadhajtásai is. A vadhajtások alapján az egészet megítélni, elítélni nem bölcs dologra utal.


Pontosan annyira lenne bölcs, mintha elítélnénk az egész kémia tudományát, mert egyes kémikusok a kábítószer készítésére specializálódtak.


A feminizmus társadalomkritikai eszmerendszer, ami a nemek közötti egyenjogúságot tartja céljának.


Ez idővel változik: régen nem volt választójoguk a nőknek, stb. akkor nem az egyenlő munkáért egyenlő fizetést követelték, mert esélyük sem volt ugyanarra a munkára, és nem azért, mert lusták voltak.


Feministák között vannak csúnyák, szépek, sikeresek és sikertelenek... ez teljesen mellékes. Mint ahogy az is teljesen mellékes, hogy milyen tulajdonságuk van még, pl. irigy vagy dohányzók, nem dohányzók esetleg epeköves. Nem ezektől válnak feministákká, mint ahogy a feministaellenesek között is simán vannak irigyek, csúnyák, szépek, epekövesek, dohányzók, nem dohányzók... És lényegtelen, hogy te mégis hogy kötöd az ebet a karóhoz, mert nem attól lesz valami igaz, hogy te mit képzelsz, az csak a te véleményed, amihez persze jogod van, csak hát ugye, nem feltétlenül fedi a valóságot.


Én minden szinten vallom, az esély- és jogegyenlőség fontosságát, ezért többek között feminista is vagyok, de egészen biztos, hogy elhatárolódok egyes feministák megnyilvánulásaitól, ahogy egy gyakorló katolikus is elhatárolódna attól, hogy az inkvizítorokkal azonosítsák.


Akiket zavar a feminizmus, azok nyilván a női elnyomás, jogfosztás fenntartásának a hívei, jobb esetben csak félretájékozódottak. De a tájékozatlanság is felelősség, ha gyakorizni tudsz, akkor tájékozódásra is tudod használni a netet.

2022. ápr. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
70%
Igaz, a mai fiatal lanyok kozul csak a lelkinyomorultak feministaskodnak. Egy kivetelt ismerek, aki annak vallja magat, de valojaban normalis az ertekrendje, az osszes tobbi akitol eddig lattam/hallottam az mind kihasznalja azt a trendet hogy a feminizmus szerint a nok el vannak nyomva, es erre hivazkozva akarja mindennek meguszni a kovetkezmenyeit meg boldog boldogtalannal kinyalatni a segget ugy hogy o egy vajaskenyeret nem kepes beleadni a kapcsolatba.
2022. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
66%
Mondod ezt egy olyan országban, ahol minden héten családon belül megölnek egy nőt, mert ez a természetes.
2022. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!