Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestből létrehozni egy...

Budapestből létrehozni egy önálló, külön értelmiségi államot?

Figyelt kérdés

Persze félig vicc a kérdés, de már vannak, akik eljátszottak a gondolattal:

[link]


Tekintetbe véve, hogy Budapesten mindössze egy körzetet nem nyert az ellenzék, "vidéken" meg mindössze egyet, talán nem is lenne hülyeség megfontolni a dolgot, nem?



2022. ápr. 9. 22:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%
esküszöm boldog lennék, ha lenne itt háború, és szarrá vernék bp-t evvel a sok felfuvalkodott, öntelt majommal...
2022. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 D-Mano ***** válasza:
100%

Akkor új dal kell: "Budapest a népé!"

[link]

2022. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Bulinap után, szombat vagy vasárnap reggel érdemes kimenni a Deák térre, egyből kibukik a nagy pesti kultúra. Konkrétan a járdára van hányva, vizelve, kakálva, a szemétdombról nem is beszélve, ami ott van. Igazi értelmiség.
2022. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon ostoba elképzelés. Nem csak értelmiségiek szavaztak az ellenzékre és értelmiségiek is szavaztak a Fideszre. Szóval ha értelmiségi államot akarsz, akkor az politikailag ugyanolyan vegyes lesz, mint most. Ha politikailag ellenzéki államot akarsz, abban ugyanannyi lesz az értelmiségi és nem értelmiségi,mint most.
2022. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal budapesti lakosként én főleg színházakba járok és komolyzenei koncertekre, könyvbemutatókra is, szerencsére Budapesten sok lehetőség van rá. Ahogy sok ismerősöm is ezt teszi, általában tele vannak a művészszínházak is fiatalokkal. Szóval azért itt sem mindenki kocsmába jár művelődés gyanánt. De nem nézem le a vidékiet sem, ott is sok értelmes ember van, én sem Budapesten születtem. Én azokat az embereket sajnálom, akik feketén és fehéren látják a világot és aki szerint minden budapesti értelmiségi és minden vidéki buta, mert nem így van. Mindenhol vannak önállóan gondolkodó, normális emberek.
2022. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként tényleg 2 teljesen más világ.... Budapesten még józanul gondolkodnak az emberek.
2022. ápr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%

"Budapestből létrehozni egy önálló, külön értelmiségi államot?"


Aki ezzel a hülyeséggel egyet ért, az nem értelmiségi, így alapból bukta.

2022. ápr. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, hogy az értelmiségi és az értelmes ember nem ugyanaz.
2022. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!