Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz mindent átvisz...

A Fidesz mindent átvisz 2/3-dal a Parlamenten, vagy működik a fékek és ellensúlyok rendszere?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha egy törvény nem legitim, azt az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek nyilváníthatja?

Vagy Novák Katalin köztársasági elnökasszony visszaküldhet egy törvényt, nem adja rá aláírását?



2022. ápr. 7. 17:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10: Én az ellenzékre szavaztam...
2022. ápr. 7. 17:57
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha én Orbán helyébe lennék, megpróbálnám konszolidálni az országot és békejobbot nyújtanék a baloldalnak.
2022. ápr. 7. 17:59
 13/15 anonim ***** válasza:
93%
Nincsenek fékek, pont ez az egyik oka annak, hogy Magyarország már nem demokrácia. A Fidesz, pontosabban Orbán egy személyben azt csinál, amit akar, az ellenzék kezében semmilyen jogi eszköz nincs. Ezért akarják sokan, hogy az ellenzéki képviselők ne vegyék fel a mandátumukat és be se üljenek biodíszletnek a bársonyszékekbe.
2022. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
Az alkotmánybíróságban is a fidesz emberei ülnek. Régóta nincs fék a rendszerben sajnos.
2022. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Párszor előfordult az elmúlt években, hogy egy törvény nem ment át az alkotmánybíróságon. Akkor beírták közvetlenül az alkotmányba, és máris nem volt alkotmányellenes.
2022. ápr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!