Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz most kivándorlási hullám?...

Lesz most kivándorlási hullám? Valami most megtört emberekben?

Figyelt kérdés

Külföldön lakok, és eddig ilyet nem tapasztaltam, hogy választás után írnak nekem emberek, hogy eldöntötték, hogy költöznek és hogy mi hogy.


Lehet most elment emberek hite, hogy van elvi lehetőség lecserélni ami van. Eddig lehet hittek benne, hogyha ez vagy az, nem tudom miért pont most.


2022. ápr. 6. 21:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
5%
Nem lesz kivándorlási hullám. Minden választás után vannak akik hisztiznek, de nem mennek. Persze sokan kimennek külföldre de elenyésző százalékuk az, aki a politikai élet miatt. A 2000-es években sem a poltika miatt mentek ki többen, csak egyszerűen könnyebb lett a munkavállalás, mert EU tagok lettünk.
2022. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#7 ugye azt tudod, hogy egy városban lehet szavazni pl ott ahol én lakok. ez olyan, mintha nekem el kéne menni mondjuk pécsre. a kormány nem könnyíti meg a külföldön dolgozók szavazását.


amúgy én arra gondolok, hogy az lehet a különbség most, hogy így hogy full összefogással lett 2/3, így szerintem racionálisan az van, hogy kb leválthatatlan az egész. mert sacc nulla esély van, hogy jön majd egy új párt és egyből egyedül megnyeri. ha meg csapatban kell indulni, megint ez lesz. meg eleve új párt média felületet is egyre kevesebbet kap majd. szóval szerintem most nagyon nehéz olyan forgatókönyvet mondani, ami oda vezet, hogy ne ez legyen ami most van.


szóval valaki vagy elfogadja, hogy egy olyasmiben fog élni, mint a szülei káderrendszere, vagy lép.

2022. ápr. 6. 22:10
 13/21 A kérdező kommentje:
#10 szerintem nem a növekedési százalékokról szól a dolog. hanem az egész rendszer, ami igyekszik nem teret hagyni semminek ami nem az övék. meg ez az egész háborús hanghordozás folyamatosan, mindig valaki ellenséget találva stb. szóval ezaz egész rossz hangulatú dolog. olyan minthogy bemész a buliba és nem jók a szagok, meg úgy egyáltalán kellemetlen.
2022. ápr. 6. 22:13
 14/21 A kérdező kommentje:
Meg amúgy akik engem kérdeztem most egy család és egy valaki ők szerintem tényleg költöznek. Lényegében eldöntötték. Szerintem az tehet be, ha nem találnak munkát. De szerintem fognak.
2022. ápr. 6. 22:15
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az elkövetkező 4 évben többwn ki fognak menni, mint az elmúlt 4 évben.


Én pl. 1 év múlva tovabbtanulással.


A Dánias facebook csopi is hirtelen tele lett.

2022. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, igen! Húzzanak csak innen ezek az életképtelenek! Több tíz millió ingyen pénz pulyáséknak nem elég, no akkor lehet külföldön próbálkozni!
2022. ápr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
#16 lol IT ban dolgoznak. 3*os fizu.
2022. ápr. 6. 23:49
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Továbbra is mondom, hogy nem lesz érezhető számokban a kivándorlás. Most sokan csalódottak és mérgesek, néhányan tényleg ki fognak menni a politikai helyzet miatt de nem sokan.
2022. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy látom, hogy egyre több értelmiséginek nevezhető, tanultabb fiatal kezdett el komolyabbam gondolkodni a külföldi továbbtanulás és külföldi munkavállalás lehetőségén ismerősök és ismerősök ismerősei közt is. Ami mondjuk szerintem érthető, tekintve, hogy az egész ország, rendszer és az emberek hozzáállása is borzasztó negatív, ezért nem igazán találják a helyküket és nem szeretnék egy olyan rendszerben leélni az életüket ahol csak az ellenségeskedés és az emberekben való ellenségkép kialakítása a cél. Utálni kell a "libsiket", a melegeket, a migránsokat, akik nem ugyanúgy gondolkodnak mint az elvárt vagy "normális". Azt nem tudom, hogy mekkora jelentősége lesz ennek és mennyien fognak ténylegesen kiköltözni, nem is értek a témához, de szerintem ez azért összességében elég aggasztó.
2022. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19)Itt a gyakorin és hasonló fòrumokon vissza lehet nézni,már 10 éve ezt ìrjátok.
2022. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!