Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyiket tartod szimpatikusabb...

Melyiket tartod szimpatikusabb ellenzéki pártnak: a Mi Hazánkat vagy az Összefogást?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 6. 07:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

"28, azt mondod nem változtathatóak"

Nem. Azt mondom, nem javíthatóak. Jobbak nem lesznek, de a kártékony ösztöneik kordában tarthatóak az erő hatalmával. Úgyhogy de, a Mi Hazánk programja (elrettentő büntetések, a rajoskodás üldözése stb.) pont, hogy megoldás lenne.

2022. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

A Mi Hazánknak nem ártott volna olvasgatnia egy kicsit.

TÉNY hogy még a halálbüntetés bevezetése sem csökkenti a bűnözést. Egyszerűen nem elrettentő, azon okból kifolyólag, hogy a bünöző úgy sázmol, hoy nem kapják el.

Az elkapás esélyének növelése viszont akkor is elrettentőbb, ha maga a büntetés nem halál, csak 1-2 év börtön.


Nem az 1920as éveket írjuk, hogy ne legyenek pszichológiai tanulmányok, statisztikák, kutatások akezünkben. 2021-et írunk, használjuk már eg ypicit ennek a kornak a vívmányait...

2022. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Már egyiket sem. Csalódtam az összefogásban. Még a Kutyákban is.ha jön teljesen új ellenzék, majd azokra szavazok.
2022. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

33 vagyok, valakitől kaptam privát üzenet, de itt válaszolok.


A kutyákban miért csalódtál?


Mert bevalottan semmi elképzelése nem volt pl egy inflációs megoldásra, mégis elindult a választáson, ami most rohadtul nem volt vicc! 5 körzetet vittek, és meglett a 2/3-ad. Egyetlen elvárásom lett volna, hogy ne legyen |<urva 2/3-ad, de nyilvánvalóan a kutyák se akartak kormányváltást. Most röhöghetnek akkor újabb 12 évig.

2022. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
71%

34, a kutyák nem terveztek kormányra jutni. Irreális is lett volna. Így az infláció megoldása elsősorban nem az ő feladatuk lett ovlna.

És ugyan nem kedvelik a Fideszt, de alig tartják rosszabbnak az Összefogásnál. Ezért sem közösködtek velük, csak ügyek mentén, hisz a kutyák célja egy újféle politikai hozzáállás létrehozása, ami nem az öltönyös szardobálásból áll.

És igazából akármit akartak a kutyák, a kormányváltás, de még a kétharmad sem rajtuk múlott. Az összes létező nem-Fidesz párt együttvéve sem kapott elég szavazatot ehhez.

2022. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Aki a Kutyapártra szavazott, az nyilván azért választotta, mert az volt neki szimpatikus. Hagyjuk már, hogy ha nincsenek a kutyák, akkor az a szavazat úgyis az összefogásra ment volna. A Mi Hazánkos meg a Fideszre. Nem. Lehet, hogy akkor ezek az emberek nem is szavaztak volna. De így éltek a lehetőségükkel.
2022. ápr. 6. 15:08
 37/39 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként a kutyák cisnáltak kutatást maguk között ezügyben és a tagság 40%-a az Összefogásra szavazott volna, ha nincsenek a kutyák. A maradék nem ment volna el szavazni.

Tény, ez is szavazat, kb 50ezer, de... ha egyszer senki más nem szimpatikus, mégis kire szavazzon az ember ebe?

2022. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom hogy rajtuk dőlt el! Így utólag persze könnyű okosnak lenni, de én már választások előtt is azt vártam volna, hogy félreállnak. Én ebben az utolsó mindent eldöntő nagyon éles küzdelemben, én hülye elvártam a pártoktól, hogy MINDEN lehetséges módon hozzájáruljanak a kormányváltáshoz, és ezt nem kaptam meg SEHOL. A kutyáktól sem. Ők is csak magukkal voltak elfoglalva. Ennyit erről. Nem érdekelnek a számok. Az elvek érdeklenk, és Kovács Gergely be akart jutni a parlamentbe, ezért csalódtam. Nem kormányváltást akart, hanem bejutni. Innentől rájuk sem szavaznék soha.
2022. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

38, megértem az érved.

Másrészről ha kicsit távolabbról szemlééljük..


-12-3 éve létrejött egy párt ami azt célozta meg, hogy alternatívát adjon a klasszikus Gyurcsány-Orbán civakodásban. Ki akartak lépni ebből a fajta politizálásból. Ez is volt a nevük: Lehet Más a Politika. Ma ez az LMP ott ül Fletóék mellett és azzá vált, ami ellen létrejött.


-Pár évvel később létrejött egy párt, ami a fiatalokat célozta meg, akiknek elegük van már már a civakodó öregekből akik már a születésük előtt is nyúzták egymást. Centristák voltak, akik nem akartak ideológiákat követni. Ez a párt a Momentum, ami most ott ül Fletóék mellett és azzá vált, ami ellen létrejött. Még a centrista mivoltát is elvesztette, balra tolódott.


És most ott van egy párt, ami centrista, azokat szólítja meg, akiknek elegük van a jobb-bal huzavonából és úgy vannak vele, hogy ha csak ez a kettő közül lehet választani, akkor inkább el se mennek szavazni. Ez a párt azt célozta meg, hogy aktívan tesznek azért, ogy az ország jobb legyen, amíg az öltönyösök üres szavakkal dobálóznak.

Ez a párt az MKKP.

Ha a kutyák szövetségre lépnek a baloldallal a kormányváltás végett, akár fel is oszolhatnak, hisz az emberek azt várják, hogy alternatívát mutassanak, nem pedig beálljanak a sorba.

Ha úgy tetszik.. az MKKP-nak nem volt elsődleges célja a kormányváltás. Persze, kívánatosnak tartották, de nem állt céljukban.

Érthető, aki kormányváltást akart, annak ez tüske lehet, de itt egyszerűen eltérő célokról van szó.

2022. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!