Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodik kilátástalan...

Miért panaszkodik kilátástalanságra a legtöbb fiatal?

Figyelt kérdés

A legtöbb huszonéves kortársamnál azt vettem észre, hogy szinte kivétel nélkül a baloldali közös listát támogatják. Most, hogy a Fidesz nyert, tömegével olvasom az olyan hozzászólásokat és üzeneteket ezektől a kortársaktól, hogy elhagyják az országot, mert itt nincs jövőjük, kilátástalanok, és még azt is tagadni fogják, hogy magyarok. Amikor az okokra kérdeztem, érdemi választ nem kaptam.


Ugyanakkor nekem 25 évesen semmi bajom. Nem keresünk túl sokat párommal, de a megélhetésünkre elég és szeretjük is a munkánkat mindketten, nemsokára összeházasodunk, gyerekeket szeretnénk, boldogok vagyunk a jelenlegi helyzetünkben.


Mi az oka ennek az egésznek? Reflexből utálnom kellene a Fideszt, csak mert fiatal vagyok? Vagy egyszerűen csak ma már divat lett folyamatosan panaszkodni?



2022. ápr. 4. 00:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem zavar:

-anyám egészségügyi dolgozó, nem is kórházi, de belé szuszakolták mindhárom Covid-19 oltást, akarata ellenére és alul fizetik (kijön belőle, de kaphatna többet)

-az egész kórházi ellátás olyan, hogy 70 felett kb halálra vagy ítélve, mamám is szerintem még élne, ha normálisan látták volna el és nem arra fókuszáltak volna, hogy a lehető legmagasabb legyen a véroxigénje, hanem arra, hogy még tudjon mozogni, legyen ereje beszélni is néha, kvázi megölték

-tanár szeretnék lenni, persze ez még képlékeny, de erre a szakra jelentkeztem. Márki-Zay fokozatos, biztos béremelést ígért, Orbánnak ez kb a 120. dolog a listáján a sok stadion, ellenzék utálat, Putyin seggnyalás és homofóbia után

-nem vagyok hetero és utálom, hogy a kormány egy lapon emlegeti az lmbtq közösséget a pedofilokkal. Nem akarok megrontani egy gyermeket sem, nem szeretnék senkit se meleggé tenni. De az nehogy már kiskorú veszélyeztetése legyen, ha felvállalom a szexualitásomat és pl nőként lekapok az utcán egy másik nőt vagy, ha egy gyerek megkérdezi, akkor elmondom neki a beállítottságomat. Szerintem jó az, ha hallanak róla és talán hasznos lenne, ha olyantól, aki érintett. Ezeket az érintett személyeket meg lehetne vizsgálni mondjuk, hogy mennyire családbarát módon tudják szavakba önteni a gondolataikat, az ilyen Bish Bharbie féléket (nem azért, mert transz, hanem a viselkedése miatt) én se javasolnám gyerekek közé mondjuk...

-Oroszbarát politika az EU-tól meg egyre távolabb kerülünk. A V4, a 3 nagy haverunk, mindegyik azt mondta, hogy köszöni, de visszavonja a találkát. Ha nem mi hagyjuk el az Uniót, az Unió fog elhagyni minket

-Félelemkeltéssel politizálnak, az egyszerű emberekre építkeznek, olyan mondatokkal, amiket plakáton látva kb behányok

-A CSOK (bár hasznos bizonyos szempontból) úgy megnyomta egyes helyeken az ingatlanárakat, hogy bár én, a jelenlegi kis igényeimmel (legyen benne egy kb 5-10nm nagyságú szobám, egy fürdő, nappali és pici konyha, lehetőleg vidéken) még rendelkezhetek egyszer saját házzal, de sokak nagyobb házra vágynak és hamarabb szeretnének családot alapítani, nekik ez nehézséget okoz

-A köztévé egyre inkább a Fidesz malmára hajtja a vizet, Orbán egy szentként van kezelve, vitára nem áll ki és a szavazói megvédik, szerintük ez rendben van

-Európa többi részéhez képest nagyon le vagyunk maradva fejlettségi szinten és ez egyre csak erősödik, hiába "teljesítünk jobban", ha a többi ország még nagyobb ütemben fejlődik és hagy le minket. Minden drágul és a béreink eléggé alacsonyak, itthon is azt látom pl, hogy régen tök sok gyümölcsöt ettünk meg zöldséget, most már alig

- Úgy teszünk, mintha más kultúrák annyival rosszabbak lennének, mint mi és kirekesztőek vagyunk. Megértem, ha mondjuk átvizsgálják, ki telepedhet itt le, de ez az úszítás szörnyű. Akárcsak az, hogy a külföldre költöző magyarokat az itteniek gyakran sarazzák

- Az egész atmoszféra: pesszimizmus mindenütt, rengeteg öreg, sok cigány, csalás, korrupció, az interneten is beléptem egy fb csoportba, ahol 200 000 nő van, annak is a hangulata borzasztó... az aktív csoporttagok kb 70%-ától felforr benne a vérem, de a maradék 30% valahogy kedves és hasznos dolgokat mond, így miattuk még nem léptem ki

-Egyre több korombeli fiatal látja úgy, hogy neki jobb lenne máshol, így velük beszélve ez a gondolatmenet könnyen átragad rám is. Csak nem tudom hol lenne jó...én szeretek itt élni, de az ország egyre rosszabb szerintem, ahogy felnövök és öregszem, bennem még él a remény, hogy valami megváltozik itt egyszer, de nagyon, de ahhoz még meg kell halnia pár százezer/millió Fidesz szavazónak, sajnálom, hogy ezt mondom és bocsánat azoktól, akik azért szavaztak Orbánra, mert szerintük nincs jobb alternatíva, de szerintem ennek a kormánynak a hosszas tevékenysége IS jelentősen hozzájárul ahhoz, ami itt, ebben az országban épp nem stimmel

2022. ápr. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!