Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodik kilátástalan...

Miért panaszkodik kilátástalanságra a legtöbb fiatal?

Figyelt kérdés

A legtöbb huszonéves kortársamnál azt vettem észre, hogy szinte kivétel nélkül a baloldali közös listát támogatják. Most, hogy a Fidesz nyert, tömegével olvasom az olyan hozzászólásokat és üzeneteket ezektől a kortársaktól, hogy elhagyják az országot, mert itt nincs jövőjük, kilátástalanok, és még azt is tagadni fogják, hogy magyarok. Amikor az okokra kérdeztem, érdemi választ nem kaptam.


Ugyanakkor nekem 25 évesen semmi bajom. Nem keresünk túl sokat párommal, de a megélhetésünkre elég és szeretjük is a munkánkat mindketten, nemsokára összeházasodunk, gyerekeket szeretnénk, boldogok vagyunk a jelenlegi helyzetünkben.


Mi az oka ennek az egésznek? Reflexből utálnom kellene a Fideszt, csak mert fiatal vagyok? Vagy egyszerűen csak ma már divat lett folyamatosan panaszkodni?



2022. ápr. 4. 00:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Mert mibol lesz lakas, auto?
2022. ápr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%
1@ nyugaton ezt a fiatalok megoldják. Kereskednek kriptovalutával. Vesznek fel kölcsönt és bitcoinba fektetik pl
2022. ápr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Mert nagyon sok fiatal köztük én is, undorodik attól ami ebben az országban zajlik ez a gusztustalan másikat kigúnyoló, elnyomó magatartás, és a felelősség vállalás helyett a folyamatos másikra mutogatás, olyan mint egy mérgező gáz ami lassan megöl ezt érzem, és valószínűleg ezt érzi nagyon sok fiatal, egyébként én is 25 éves vagyok, örülj neki ha te máshogyan látod, kicsit olyan mintha homokba dugnád a fejedet és nem vennél tudomást ezekről, végülis boldog tudatlanság, sajnálom de nekem ez pl. nem megy.
2022. ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
"Nem keresünk túl sokat párommal": A matchig sem jutok el, így a már lassan a munkához is egyre kevesebb a motivációm. Pedig annyira nem is nézek ki rosszul.
2022. ápr. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
0 egészségügy 0 szociális rendszer az életszínvolnal a nyugati országokhoz képest 0 a korrupció itt a legnagyobb európában és a győztespárt szichopata kommunistàkból áll, akik magukat kereszténynek hazudják magukat.
2022. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Fiatal vagy és tudatlan. Nem akarok rosszat kívánni, de majd jusson eszedbe amit írtál, mikor a párod vagy te félholtan fog órákat várni a sürgősségin, mikor rájöttök, hogy sosem lesz saját házatok önerőből, és mikor meglátod, hogy mennyit is jelent a most 65-ös nyugdíj korhatár. Csak sajnos akkor már késő lesz mikor ezt megérted.
2022. ápr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Ez több tényezős jelenség. Először is az, amitől tartanak, és egyébként nagyon sok FIDESZ szavazó is tart, az ország olyan szintű eladósítsa, hogy visszafordíthatatlan (már most az) károkról beszélhetünk. A nyugathoz való felzárkózást az edukációval kellene elkezdeni, olyan minőségű szakképzést és felsőoktatást kiépíteni, amivel azt a (javarészt szellemi) termék mennyiséget amit exportálni tudunk, amiből GDB lesz, elő tudjuk állítani. Ehhez nagyon, nagyon sok pénzt kellene a felsőoktatásba pumpálni. Ha ez megtörténik úgy 1 generáció alatt, az azt követő generáció, akit az első olyan családok felneveltek akik az "új" rendszerben tanultak kisgyermek koruktól fogva, képes lesz előállítani a szükséges termékeket. Ez olyan távoli, hogy talán soha sem fog megtörténni. Ezt a fiatalok látják.

A másik, mivel földrajzilag egy nálunk elitebb politikai csoportosulás és különb gazdasági stabilitású államokból álló unió szélén vagyunk, az utóbbi ~10-15 évben hozzáférhető közösségi portálokon és online hírcsatornákon keresztül akkora nyomást kapunk a nyugati társadalomtól, amire nem vagyunk felkészülve. Sem arra, hogy azt a szintet megközelítsük, sem arra, hogy a valós differenciákat a helyén kezeljük. Ez pozicionálási problémákhoz vezet. Ezt a jelenséget a nemrégiben kirobbanó, de régóta bontakozó háborús helyet csak fokozta, sőt hatványra emelte.

Az ország szakad szét, a középréteg megszűnik létezni, azon családból származó fiatalok, akik még középrétegben nőttek fel, mire keresőképesek lesznek és családalapításhoz érnek (mai 25-30-as korosztály) ez tudatosul bennük. Persze hogy hülye helyzet.

Az uniós tagság és a nemzetközi politika változása lehetővé teszi a relatíve könnyű kivándorlást, ma már szó szerint bárki megteheti hogy 1000km-el arrább kültözik és 3-4x bérért dolgozik. Ez hoz egy úgynevezett kivándorlási kedvet.

Minderre rájön az ingatlanlufi, minden hátulütőjével együtt.


Add össze ezeket, és megvan a képlet. Ettől függetlenül nagyon sok fiatalnak, fiatal párnak itthon is sikerül érvényesülni. Majd nézd meg 5 év múlva, hogy azok közül akik a mai napon azt mondták hogy kimennek nyugatra, hányan lesznek kint és hánynak lesz itthon családja, egzisztenciája. A többsége itthon fog maradni.

2022. ápr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
ha egy külföldi oldalon az ember azt mondja, hogy magyarországról származik akkor úgy tekintenek ránk a legtöbb esetben mintha szerepelnél az ensz bt szankcióslistán
2022. ápr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
91%

17 éves vagyok.

Alig várom,hogy elmenjek innen.

Egyszerűen a kormány gyűlöletkeltő,tájékozatlan uszítása az ami taszít(és itt még az életszínvonalról nem is beszéltem!).

Nekem nincs jövőm itt,állatorvosira készülök(ha felvesznek,mert hurrá 1,5 év digioktatás után 1db telefonról kell az a rohadt szóbeli érettségi),azért,hogy ebbe a romlott országba az elmaradott/haldokló állattartási kultúrát támogassam? Ugyan már.

Emellé pedig úgy,hozta az élet,hogy azonosnemű párom van,a szüléstől pedig egyébként is undorodok,ezért nagyon szeretnék örökbefogadni,de ebben a jó keresztény,gyermekbarát rendszerben persze azt sem lehet!


Tehát itt állnék, egyedülállóan,gyermek nélkül és egy szar állással életem végéig. Kösz,inkább nem és még csak a felszínt súroltam.

2022. ápr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

Én nyugaton èlek ès a közeljövôben tervezek visszaköltözni Magyarországra az itteni kolbászkerítésbôl, hidd el ha leélsz pár èvet nyugaton bevándorlòként hiába vagy extra kemèny munkás te is átèrtékelnéd amit Magyarország nyùjtani tud. Itt is mindenki hétrôl hétre él. Nagyobb esélyed van otthon házat venni mint külföldön, és aki még egyszer kritizálja a Magyar egészség ügyet és oktatást az a kardjába dôlhet. Semmi tapasztalata rálátása más országokra nincs a károgò embereknek csak szajkòzzák a képzeletük szüleményét. A magyar egészségügy igaz a felszereltség nagyon katasztrofális de ennek ellenére fényévekkel tùlszárnyalja az itteni ellátást, tudást és várakozàsi idôt. Szerintem pròbáljátok kihozni a maximumot abbòl ami adott, èrtékeljètek a pillanatot.

Személy szerint alig várom hogy visszamenjek végre.

Sokkal több van az országban csak az emberek képtelenek értékelni azt ami a szemük elôtt van.

2022. ápr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!