Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodik kilátástalan...

Miért panaszkodik kilátástalanságra a legtöbb fiatal?

Figyelt kérdés

A legtöbb huszonéves kortársamnál azt vettem észre, hogy szinte kivétel nélkül a baloldali közös listát támogatják. Most, hogy a Fidesz nyert, tömegével olvasom az olyan hozzászólásokat és üzeneteket ezektől a kortársaktól, hogy elhagyják az országot, mert itt nincs jövőjük, kilátástalanok, és még azt is tagadni fogják, hogy magyarok. Amikor az okokra kérdeztem, érdemi választ nem kaptam.


Ugyanakkor nekem 25 évesen semmi bajom. Nem keresünk túl sokat párommal, de a megélhetésünkre elég és szeretjük is a munkánkat mindketten, nemsokára összeházasodunk, gyerekeket szeretnénk, boldogok vagyunk a jelenlegi helyzetünkben.


Mi az oka ennek az egésznek? Reflexből utálnom kellene a Fideszt, csak mert fiatal vagyok? Vagy egyszerűen csak ma már divat lett folyamatosan panaszkodni?



2022. ápr. 4. 00:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

igen biztos képtelenek értékelni kedves 10-es


megnézem a papíron a bruttó és nettó fizetést és azt mondom szép mennyiségben megy el adó, utána megkapom az adóval, járulékokkal csökkentett fizetést és voala megvehetem az áfával növelt terméket amivel eddig gond sem lenne csak a sürgősségin akinek szerencséje van csak 4 órát kell várnia meg a munkából hazamehet a szuper minőségű járdán ami eső esetén egyenlő egy folyóval...

2022. ápr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Pár éve külföldön élek, ennek leginkább kulturális (egyszerűen más kultúrák mindig is jobban vonzottak) okai vannak, ugyanakkor egyszerűen több és jobb lehetőséget láttam magam előtt Magyarországon kívül. Ezek többnyire abszolút személyes okok.


Ugyanakkor Magyarországon nem egy probléma van, ami sürgős megoldásra szorulna. Csak kettő példa: a közoktatás és az egészségügy. Több magyar barátom, ismerősöm dolgozik a kettő valamelyikében, és többen tervezik otthagyni, mert egyszerűen nem bírják. Semmibe veszik őket, túl vannak terhelve, nem hallgatnak rájuk. Ellenben a kormány előszeretettel költ olyan felesleges dolgokra, mint a biodóm vagy mint a sokadik stadion. Egyszerűen nem a fontos dolgokkal foglalkoznak, hanem ilyen hülyeségek miatt szórják (lopják) a pénzt. Vagy szerinted nem lett volna száz jobb haszna annak a pénznek, amit a pártok a különböző plakát propagandára szórtak el? Messze vagyok az országtól, de még így is kínosan néztem, hogy mennyire gyerekes szintre süllyedt a magyar politika.


Az remek, hogy te és a párod jól meg vagytok, de kicsit nézz szét és lásd, hogy sok más ember küzd sok más problémával. Konkrét példáért ott a #9-es válaszoló.

26/N

2022. ápr. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%
Ennyire átlátszó propaganda kérdést, jesszusom. Te kb 55 éves vagy.
2022. ápr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Talán mert szeretnének nyugati szinvonalon élni viszont itt nem fognak
2022. ápr. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Neked elgurult a gyógyszered?


Kizártnak tartom, hogy te 25 éves vagy, bár tekintve, hogy vidéken olyan brutálisan agyhalott az emberek 90%-a, hogy akár még ilyen is előfordulhat. Na jó, megpróbálom komolyan venni a kérdést:


" A legtöbb huszonéves kortársamnál azt vettem észre, hogy szinte kivétel nélkül a baloldali közös listát támogatják. Most, hogy a Fidesz nyert, tömegével olvasom az olyan hozzászólásokat és üzeneteket ezektől a kortársaktól, hogy elhagyják az országot, mert itt nincs jövőjük, kilátástalanok, és még azt is tagadni fogják, hogy magyarok. Amikor az okokra kérdeztem, érdemi választ nem kaptam."


Én 26 vagyok, és sajnos eljtutottam odáig, hogy ma már letagadom, hogy magyar vagyok. Szlovénnak szoktam hazudni magamat és Ljubljanát szoktam megemlíteni szülővárosomként. Beszélek szlovénul B1-es szinten, ezért még nem jött rá senki sem a "turpisságra".

Én megértem, hogy így hazudni nagyon cringe, de ennél az országnál elbäszottabb hely nincs még egy (ok, max Bulgária egy szinten van vele), és én semmilyen közösséget sem akarok vállalni ennek az undorító "illiberális" szarputrinak a lakóival. Evvan'.


" Nem keresünk túl sokat párommal, de a megélhetésünkre elég és szeretjük is a munkánkat mindketten, nemsokára összeházasodunk, gyerekeket szeretnénk, boldogok vagyunk a jelenlegi helyzetünkben. "


Boldogok a lelki szegények, mert övégé a mennyeknek országa :DDDDD

Az, hogy nektek erre van igényetek az titeket minősít. Köszi, de én nem akarok gombokért gürizni valami kula viktóriánus munkahelyen, ahol semmibe veszik a munkavállalók jogait. Hányok a "munka alapú társadalom" narratívájától is. Aki ennek bedől az valami nullára IQ-zott mucsaröcsögei büdöslábú őstulok lehet csak.


Nem akarok a magyar államnak adózni, nem akarok a fideszes állami és magáncégeknek dolgozni, nem akarom pénzelni az undorító xenofób, homofób, antidemokratikus, putyinista stb kampányaikat, nem akarom az orbán famíliát eltartani stb stb


Valamint eszem ágában sincs gyereket vállalni, amikor a gazdasági válságok egymást követik, az ingatlanárak az egekben vannak, amikor egész Európa fullra túl van népesedve stb.


" Reflexből utálnom kellene a Fideszt, csak mert fiatal vagyok? Vagy egyszerűen csak ma már divat lett folyamatosan panaszkodni? "


Ez nem holmi egyéni preferencia és nem is függ össze az életkorral. Értelmes ember nem szavaz a felcsúti zsírgombócra soha. Következésképp, a magyar társadalom nagy része primitív, agyhalott, begyöpösödött seggnyaló csicskákból áll, ezért nyer a fideSS folyamtosan. Én ehhez nem asszisztálok, és nem is közösködök a magyar roncstársadalommal.

2022. ápr. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
#15 Nem. Pontosan azért nyert a FIDESZ, mert az ellenzék úgy viselkedik, olyan hangnemben kommunikál, mint te. Óriási probléma, hogy egy ilyen kormány teljesen egyszerű kommunikációval ötödik ciklusát kezdi. Ha figyelembe venné az egyszerű, valóban tanulatlan ember jogait (demokrácia nem?) és emberszámba is venné az ellenzék, akkor nem tartanánk itt...
2022. ápr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

#16. Nem ezen dől ez el. Ha egy tiszteletteljes és profi ellenzék tevékenykedett volna itt (MZP nem ez a kategória ezt elismerem) ők akkor is a fideszre szavaznának, mert csak az ő faék egyszerű szlogenjeiket (migránsok, fúj melegek, gyurcsány stb) képesek megérteni. Ők 99%-ban nem értik meg azt, hogy mi az az ekonómia, mi a közgazdaságtan, mi a klimatológia, mi a szociológia és a queer elmélet, azt azonban megértik, hogy jönnek a szír kannibálok akik megerőszakolják a kórosan elhízott 70 éves marosmocsoládi Mihályfi Bélánét és felrobbantják a suzukiját.


Egyébként a partizános Gulyás Marci őszintén próbálta empatikusan megszólítani őket, de neki sem volt esélye.

2022. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Mennyire reális, hogy éjfélkor, egy 25 éveshez egyáltalán nem passzoló fogalmazással kiír egy 25 éves egy kérdést?


Azt mondja tömegével látja, majd rákérdez? 23 körül lehetett látni a végleges eredményt, a 25 éves kérdező pedig ráírt mindenkire, hogy miért írja ezt? Ugyanmár. :D


Szánalmas álkérdés, valami 50 éves fideszes propagandistától.

2022. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%
#17 A feladat adott, valasztast kell nyerni. Most irtad le, hogyan. Ha ezekkel tudod megszolitani az emlitett reteget, ezekkel kell megszolitani. Amig ezt nem lepi meg valaki aki nem a FIDESZ, mokuskerek. Vagy varunk 30 evet, mire kihal mind a politikai, mind a szavazo reteg.
2022. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%

1. mekkora szégyen ez a kampány, amit toltak? miniferizés... mint valami degenerált elmebaj, sokat elmond az emberekről, hogy ezzel lehet megfogni őket



2. lölő és a többi semmirekellő szétlopja az országot, lassan nem tudsz semmit mondani, amihez nincs közük. téged ez nem zavar? hogy a semmiből milliárdosok, miközben az átlag ember lassan 1000-ért vesz kenyeret? vagy már olyan magasan van az ingerküszöb, hogy fel sem tűnik? vagy azzal nyugtatod magad, hogy jajj mindegyik lop, egyik sem lenne jobb...??



3. aki meg nem akar gyerket, az dögöljön meg? azokat nem kell támogatni?+ a CSOK be van épülve a házak áraiba, SEMMIVEL nem veszed olcsóbban, ez csak egy illúzió. szerinted az átlag ember a havi 200ból mikor tudja megengedni magának a 60+ millós lakást? vagy akkor költözzön vidékre, és utazgasson nap 3 órát munkába, semmi élete ne legyen, csak szorgos kis hangyaként működjön, akinek szerencsére nincs ideje gondolkodnia azon, hogy milyen szar is az élete? persze eladósodsz életed végéig, semmi baj. a 3 gyereket meg ugye fel is kell nevelni, ami közel sem akkora buli pénzügyileg, hiába van házad, ha mellé havi 200at keresel. sok szerencsétlen azt hiszi, mekkora bizniszt csinál, látom én is, ismerjük egymást 2 hónapja, nem baj, kell a ház, jöjjön a gyerek, aztán 1 múlva válnak, visszafizetni meg nem tudják a pénzt. együtt maradnak, újabb szar házasság, alkoholizmus, asszonyverés... természetesen ezek mindennaposak



4. nem zavar, hogy a nők mint valami 100ad rangú állampolgárok léteznek? mennyéééé szűűlniii meg a konyhába!! itt visszafelé forog az idő? persze ha szülsz, senki nem akar alkalmazni(mintha apuka nem létezne), ha nem szülsz nem is vagy nő



5. szegényebb rétegek helyzete egyre romlik, leszakadóban van mégjobban az a réteg, magyarország az unió egyik LEGSZEGÉNYEBB országa



6. putyin körbesz*pkodása, és még szúrjunk oda az ukrán háborúban álló elnöknek is, aki éppen az országáért küzd



7. pedofil, összevissza k*rvázó, kokózó, homoszexuális párttagok, természetesen következmények nélkül, és ennek ellenére tolják a keresztényi szar maszlagot, meg a melegellenességet, ha ennyire verik a mellüket a kereszténységre, akkor talán a bibliát is fograthatnák, mert szerintem még a legalapabb 10 parancsolat minden tagját megsértik



8. covid alatti baromságok, logikátlan lezárások, persze a csókosok közebn utazgattak jobbra balra a világban



9. 2020ban (azt hiszem) az egyik legkorruptabb ország lettünk



10. egészségügy, oktatás helyzete? tanári bérek? minek fizetek TB-t? azért hogy fél év múlva talán fogadni is tudnak? de még a wc papírt is vihetem magammal? lassan meg is műthetem magam



11. a forint lassan 500, semmi baj



12. oroszbarát kormányzás, nyugattól való leszakadás



13. amikor bevezették a közmunkaprogramot, sorra rúgták ki a munkásokat, és vették fel helyette a közmunkásokat fele fizuért (aztán ment a csodálkozás, hogy milyen minőségű a munka, és hogy nem akarják megváltani a világot)



14. polt petya?



15. stadionok ész nélküli építése, a kétballábas focisták milliós fizetése?



16. vitya évek óta nem áll ki vitatkozni senkivel, ez miniszterelnök?



17. a mol vezérigazgatója körözött bűnöző horvátországban...nokomment



18. elios-botrány?



19. ceu ügye?



20. letelepedési kötvények?



21. Pegasus-botrány?



áhh nem is folytatom, szerintem eláshatjuk magunkat

2022. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!