Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP miért akar Magyar katonáka...

MZP miért akar Magyar katonákat küldeni Ukrajnába?

Figyelt kérdés
Sem Amerika sem a NATO nem küld katonákat az oroszok ellen Ukrajnába, és nem is tettek ilyen kijelentést. MZP miért akarja hogy a Magyarok haljanak meg az ukránokért?

2022. febr. 24. 20:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha így van, akkor a NATO küldi, és nem MZP.

Egyébként Orbán is küldött katonákat Afganisztánba, alig tudták őket kimenekíteni a végén.

2022. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem, itt most direkt félreértelmezik azt, amit mondott, mert a fidesznek az az érdeke, hogy megpróbálja MZP-t és az ellenzéket háborúpártinak beállítani. Direkt úgy csavarják a szót, hogy az egyszerű szavazó azt higgye: ha hatalomra kerülnek, akkor a fiaink mehetnek a háborúba.

De ez nincs így. Amit félreértelmeznek, az az, hogy HA a NATO közös európai hadsereggel beavatkozna, akkor ebbe a hadseregbe Magyarország is adhat katonákat, és kell is adnia, pont úgy, ahogy Afganisztánba is. Ezek hivatásos katonák lesznek, nem mindenhonnan behívott fiatal fiúk.

De egyelőre nincs erről szó, és valószínűleg nem is lesz. Szóval nem kell elhinni a propagandát, mert Orbánék még a háborút is arra használják fel, hogy hazugságokat terjesszenek az ellenzékről. Avagy: még a hááborút is arra használják fel, hogy önmagukat előnyhöz juttassák a választásokon.

2022. febr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

""NATO közös európai hadsereggel beavatkozna, akkor ebbe a hadseregbe Magyarország is adhat katonákat""


és Magyarországnak miért kellene katonákat adni ebbe a háborúba??????


Akkor ugye, hogy mégiscsak küldene Magyar katonákat meghalni Ukrajnába.


Nekünk semmiféleképpen nem kell küldeni katonákat Ukrajnába sem a NATO felkérésére sem az nélkül.

2022. febr. 27. 17:40
 14/23 A kérdező kommentje:

11-


""Egyébként Orbán is küldött katonákat Afganisztánba, alig tudták őket kimenekíteni a végén""


Tudtommal Afganisztán nem határos Magyarországgal így elég kevés esély van arra, hogy az Afgán hadsereg Magyarországon (is) álljon bosszút egy esetleges katonai beavatkozás után.


Egyébként nem tartanám jó ötletnek MZP-én kívül, hogy a Magyar hadsereget áldozza fel a NATO előretolt egységként hátha tudják késleltetni az Oroszokat.

2022. febr. 27. 17:45
 15/23 anonim ***** válasza:

MZP sem akarja. Biztos küldené a gyerekeit is, ne röhögtess már. Szerintem egy épeszű ember sem akar háborút még a saját országáért sem szivesen, nem hogy másikért. Annyi volt az egész, hogy MZP mondta, hogy mindenben a NATO álláspontját kell követni. Erre kérdeztek vissza, hogy akár katonailag is? De erről még mindig nincs szó a NATO-ban sem.

Szerinted majd a NATO azt mondja, hogy katonákra van szüksége, majd Orbán kijelenti, hogy hát ő nem szeretné a saját katonáit oda küldeni? De persze azt elvárjuk, hogy a többi ország küldjön Magyarországot megvédeni, ha baj van (nem feltétlen csak oroszoktól). Nem akarás kérdése, nem tudom ezen mit nem lehet megérteni. Vagy kilépünk a NATO-ból, probléma megoldva, oroszok legalább mindket is hasonlóképp támadhatnak, mint az ukránokat, vagy bárki más.

Fidesz propagandagépezet kapta ezt az egészet fel. Most a Fidesz is ezt képviseli. Annyi különbséget látok, hogy MZP elejétől kezdve kitart a szava mellett, a Fidesz meg folyton változtat az álláspontján.

Választások vannak, Fidesz is próbálja a hibáiról elterelni a figyelmet. Rá fogták MZP-re. Az jobban hangzott volna, hogy sajnos tévedtünk, már rég az ellenzékre kellett volna hallgatnunk, ezentúl a NATO álláspontját fogjuk követni? Azért érzed gondolom te is, hogy elég gáz... De csak ha szimplán kijelentik az is, mert támadási felület, mondhatná az ellenzék, hogy már réges rég ezt mondtuk.

Az a baj kedves kérdező, hogy nem látod a fától az erdőt.

Szerintem ezt a kérdést engedd el.


Ne összevágott, kivágott, kiforgatott szavaival támadd már MZP-t vagy úgymond az egész összefogást. Mert ami az idei választásokon folyik az már gyerekes. Néha az ellenzék is tud olyanokat mondani, hogy csak borogatok, de a Fidesz propaganda nem csak néha, hanem állandó jelleggel teszi.


Mintha a Fidesz vagy Orbán olyan tökéletes lenne. Kikérem magamnak, általam ismert jelentésben "közjószág" sem vagyok/voltam és egy ember sem, de Orbán mégis ezt a szót használta a gyerekekre. Ha egy ilyet mondana bármelyik ellenzéki, akár MZP akkor mi lenne? Repülne rá a propaganda, hogy már a gyerekeket is sértegeti, teljesen bolond és a szokásos f*ságok. De nem, nem ez a bajom Orbánnal és az egész Fidesszel sem, nem ebbe fogok belekötni.

Valamint a Fidesz miért csak az összefogást vagy az aktuálisan konkurens felet támadja?


De itt a lehetőség győzz meg, hogy miért kéne másik pártra szavaznom? Mert eddig marad az összefogás.


És hidd el, én lennék az utolsó, aki beállna katonának. Nagyon szeretem filmekben, játékokban, airsoft és minden egyéb téren, de élőben nagyon nem az én világom. Mégse sértődtem meg MZP ezen kijelentése miatt, teljesen korrekt választ adott egyébként.

2022. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
42%

12-es vagyok.


"és Magyarországnak miért kellene katonákat adni ebbe a háborúba??????



Akkor ugye, hogy mégiscsak küldene Magyar katonákat meghalni Ukrajnába.



Nekünk semmiféleképpen nem kell küldeni katonákat Ukrajnába sem a NATO felkérésére sem az nélkül."


Rosszul látod, de nem baj, azért vagyunk, hogy megbeszéljük, és meglegyen az "a-ha" élmény.

A NATO nem egy ország, hanem egy katonai tömb. Tekintsd úgy, mintha a világháborúban azt mondanám, hogy "A szövetségesek", vagy "az antant". A NATO közös hadseregében mindenféle NATO-tag országok katonái vannak, így ha most felállítanának egy ilyen hadsereget, hogy Ukrajnába küldjék, akkor abba magyar katonákat is kell adni. Kell. Nem adHATó, nem választás kérdése, hogy adok-e vagy em, hanem kell. Azzal, hogy az ország NATO tag lett, kötelezettségeket vállalt.

Vagyis leegyszerűsítem: ha lenne arról szó, hogy feláll ez a közös hadsereg, akkor Orbán is fog hivatásos (és vélhetőleg Afganisztánt is megjárt, tapasztalt) katonákat adni. De egyelőre nincs ilyen terv, mert a NATO direktben nem akar beavatkozni, más módon próbálja segíteni az ukránokat.

Vagyis, amikor azt harsogja neked a média, hogy MZP elvitetné a fiainkat, és magyar katonákat tenne ki az orosz golyózápor elé, akkor azt nyugodtan kezeld választási kampányfogásnak, túldramatizálásnak, karaktergyilkosságnak. MZP azt mondta abban az interjúban, ami elvárható lenne egy ilyen elképzelt helyzetben. Betartaná a NATO csatlakozáskor vállalt kötelezettségeket? Be. Orbán betartaná? Elvileg be kellene neki. Őt ismerve persze előfordulhat, hogy előbb levágná a hisztit, hogy a Nyugat meg akarja öletni ezeket a szép magyar ifjakat, és hogy ez is Soros meg az általa pénzelt banda hibája, aztán pár hét kimaxolt hisztizés és milliónyi lejárató cikk után szép csendben biztosítaná a NATO-nak azt a katonai létszámot, amit a magyar féltől elvárnának.


Remélem, tudtam segíteni.

2022. febr. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15-16-


A NATO katonákat küldene Ukrajnába Magyarországnak attól még nem kötelező küldeni katonát sem fegyvert. Nem kötelező érvényű minden NATO tag maga dönti el, hogy a NATO kötelékben hova küld vagy nem küld katonákat. Magyarország sem vett részt minden NATO misszióban mióta tagja a NATO-nak.


Hiába próbáljátok sokadjára mosdatni MZP akkor is érthetően kijelentette katonákat küldene Ukrajnába - ezt csak a baloldal agymosott hívei nem fogják fel.


15:


""MZP elejétől kezdve kitart a szava mellett, a Fidesz meg folyton változtat az álláspontján.""


Ezt te magad sem gondolhatod komolyan. Amit elmond hétfőn azt már kedden letagadja és másképpen magyarázza.

2022. febr. 28. 17:27
 18/23 A kérdező kommentje:

"""De itt a lehetőség győzz meg, hogy miért kéne másik pártra szavaznom? Mert eddig marad az összefogás""""



Rezsicsökkentés eltörlése - nyugdíjak csökkentése - családtámogatások eltörlése- STB---STB,....STB,,,,

2022. febr. 28. 17:30
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Mint egy jó propagandista... ki mondta, hogy az ellenzék direkt megemelné a rezsit? Miért gondoljátok ilyen hülyének őket? Vagy hogy a nyugdíjakat csökkentenék? Ezek tök alaptalan félelmek. A családtámogatási rendszer meg úgy rossz, ahogy van, azt szuerintem is marhára át kellene alakítani, mert jelenleg azok nyernek vele, akiknek sok gyerekük van és amúgy is jó körülmények között élnek. De a sokgyerekes szegények nem. Illetve ott van pl. a diákhitel elengedésének esete, amit én a mai napig nem tartok indokoltnak, mert a diákhitelt nem "szülési előhitelnek" kapta az sem, aki azóta kinyomott 2-3 gyereket. Hanem tanulmányokra, vagy a tanulmányi idő alatti szabad felhasználásra kapta. Szóval marhára nem indokolt és nem is igazságos, hogy csak azért, mert családot alapít, ez elengedésre kerüljön, míg mondjuk valaki, aki nem szül gyereket, fizesse, miközben lehet, mindketten elbulizták a havi 50 ezret. (A covid előtt ennyi volt egy hónapban a maximálisan felvehető összeg.)

Úgyhogy nem kell ennyire benne lenne a fidesz sheggében, a direkt áremelés és a kisnyugdíjasokkal való direkt khibaszás nem alternatíva. Nem kell minden baromságot elhinni.

2022. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19-


Ennyi balib marhaságot.


Nagyon benne van a fejed MZP valagába ha ennyire elvakult vagy.

Csak meg kell nézned amiket mondott az elmult hónapokban és rádöbbensz az igazságra.

2022. márc. 1. 15:59
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!