Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a jogtalanul...

Egyetértesz a jogtalanul sztrájkoló tanárok kirúgásaval?

Figyelt kérdés

Senki sem kényszerítette őket, hogy nettó 170 ezres fizetésért dolgozzanak, ők szabad akaratukból vannak ennyiért ott.


Ha viszont a tanári pályát választották, akkor tessék elfogadni, hogy ennyit ér a munkájuk, be lehet fejezni a jogtalan tüntetgetést vagy el lehet menni az Aldiba pénztárosnak, ha jobb fizetés kell.



2022. febr. 19. 14:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
22%
#20: igazad van, ment is a +, de egy dologban nem értek veled egyet. Mégpedig abban, hogy ha kirúgják, akkor könnyen találna más területen új munkát. Tudod van egy mondás, hogy aki ért hozzá, az csinálja, aki meg nem, az tanítja. Ha megnézed a jelenlegi oktatás színvonalát és megkérdezed a diákokat, akkor bizony hamar rá lehet jönni, hogy a tanáraink bizony nem alkalmasak más területen hasznos munkára, mert egyszerűen annyira nem értenek semmihez, sokszor még a saját szakterületükhöz sem. Aki egy kicsit is értelmesebb és nem lusta, az hamar pályát vált, mert talál a piacon olyan állást, ahol ugyan több munkával, több hozzáértési igénnyel, de rendes bérért dolgozhat. Viszont ott nincs nyári szünet, nincs felkészülési idő, stb., ott érteni kell a dologhoz és dolgozni kell, ráadásul a szadista hajlamaikat sem tudják kiélni.
2022. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
96%

Annyiban jogos a kérdés, hogy azt már én sem értem, hogy manapság miért megy el valaki tanárnak.

De aki már több évtizede az, annak nem olyan egyszerű "váltani", mint ahogy a hülye kérdező azt elképzeli.

2022. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 SZücsöm ***** válasza:
73%

21. Nem hiszek az ilyen mindenkire érvényes skatulyában. Attól mert 1 szakmában dolgoznak nem lesznek mind ugyan olyanok. Biztos vannak a tanárok között is lusta disznók.

De hol nincsenek? + Ha egy szakma társadalmi/anyagi megbecsülése csökkenni kezd akkor 1értelmű hogy romlani fog a közeg minősége is.

Tehát 50-60 éve valószínűleg tényleg jobb volt a minőség bizonyos szempontokból mint ma.

Ettől függetlenül tanárokról beszélünk. Ez az én ismereteim szerint feltételezi hogy fúl fogyatékos emberek nincsenek (max nagyon elvétve) a köreikben.

Ma már ha valaki nem fúl fogyatékos, és meg van az akarata amit tettekkel érvényesít akkormindenképpen fog találni munkát.


Még ha alacsonyan rakja a lécet és elmegy egy lidl-be stb., vagy takarítónak, vagy vendéglátósnak, call centeresnek, vagy gyorséttermi munkásnak, pizzafutárnak, gyári sorra stb. stb. szinte mindenhol jobban fog keresni.


+ Ha ez nem elég neki tanulhat új szakmát bármikor.


"Viszont ott nincs nyári szünet, nincs felkészülési idő, stb., ott érteni kell a dologhoz"


Na ezekkel az állításokkal nagyon nem értek 1et.


Ezek mind1ikére rácáfol az életem.


Én is állami alkalmazott voltam > Ott hagytam > 2 okj-t elvégeztem > úgy mentem állás interjúra hogy őszintén megmondtam 0 tapasztalatom van és 2 papírom > Egyből fel vettek. Majdnem dupla fizetés, jobb munka.

> fél évre rá jön a korona + munka se volt elég ezért a munkások felét és pár irodistát is kirúgnak > Felteszem az önéletrajzom a netre és másnap már 3 helyről keresek. > Itt is megmondom hogy fél éves tapasztalatom van ami gyér mert sokszor csak a telephelyen ültem mert nem volt munka, máskor meg csak alap karbantartás végeztünk. Senkit nem érdekelt. Azzal törődtek hogy 1. Van kettő papírja. 2. Van fél éves tapasztalata 3. Másnap megy állásinterjúra a konkurenciához. Azonnal felvettek és kb 60-al nőtt a fizetésem, a munkaórám viszont kevesebb lett.


A szakmám nyáron szokott leginkább pörögni, ettől függetlenül ha el akarok menni szabadságra akkor elmegyek.


Nem akar senki se sz*r*kodni túlságosan mert NINCS MUNKAERŐ. Ha normálisan viselkedsz,tudsz alap szinten kommunikálni és nem vagy lusta, esetleg szívesen is tanulsz, akkor A. lesz munkád B. nem fognak g*c*zéssel elüldözni.


Tehát van nyáriszünetem, volt beletanulási időm bőven, és érteni se értettem kb semmit a munkámhoz.

ÉS kétlem hogy én lennék a kivétel.

2022. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
97%

Azzal egyetértek hogy sok a semmirekellő tanár, és ki kell őket rúgni. Kell visszacsatolás a rendszerbe. A diákok értékelései alapján legrosszabbul telejsítő 10-20%-ot ki kéne rúgni.


Emellett egyetértek a sztrájkkal, mivel csak így lehet elérni a céljukat. 170 ezres fizetésből nem várhatjuk el senkitől hogy dolgozzon, legyen az tanár, vagy wc-s néni. 170 ezer jelenleg még az éhhalálhoz is kevés.

2022. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!