Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a jogtalanul...

Egyetértesz a jogtalanul sztrájkoló tanárok kirúgásaval?

Figyelt kérdés

Senki sem kényszerítette őket, hogy nettó 170 ezres fizetésért dolgozzanak, ők szabad akaratukból vannak ennyiért ott.


Ha viszont a tanári pályát választották, akkor tessék elfogadni, hogy ennyit ér a munkájuk, be lehet fejezni a jogtalan tüntetgetést vagy el lehet menni az Aldiba pénztárosnak, ha jobb fizetés kell.



2022. febr. 19. 14:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Sőt, berángatni őket a fekete autóba, aztán vinni őket a gulágra.

Tudjuk hogy a Fideszesek ezt a világot szeretnék vissza.

2022. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%
Én csak azt nem szeretem, amikor sokan egy kalap alá veszik a tanárokat, mintha az összes ilyen áldott szuper profi ember lenne. Mert tényleg van egy vékony réteg, akik ilyenek, ők érthetően sztrájkolnak, mert nem érzik magukat megbecsülve a képességeikhez viszonyítva, na de a tanárok többsége nincs ezen a szinten vagy még a közelében sem. Nem hinném, hogy azzal, hogy egységesen megemelnék az összes sehonnani tanárnak a bérét bármi is megoldódna. A tanárképzés minőségét kellene először javítani.
2022. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%
Elképzelem, hogy mentális bajokkal rendelkező gyorstalpaló iskolaőrök meg képesítés nélküli emberek tartják az órákat, hát borzasztó jövőkép, de legalább egy újabb indok, hogy még melegként is csak magam számára kuporgassam össze a pénzemet..
2022. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

#10-nek:


Pedagógusokról beszélsz.



A tanárok rögtön összezárnának kollektívába, és a kormánynak azonnal vége lenne.


Azok is belépnének akik eddig nem, és a meglévők egységbe tömörülnének. Amúgy is ez van kialakulóban. A szelektív büntetés brutális ellen-reakciót váltana ki. A jelenlegi pedagógus-ka 90%-val kerülnénk szembe, a kompromisszum lehetősége nélkül.

2022. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
Bocs: pedagógus-kar
2022. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sztájkolni alapvető jog, még ha jogi csűrés csavarással jogtalannak is minősítik. Viszont a sztrájkolókkal nem értek egyet. Dolgoztam én is középiskolában ismerem a tanári fajt. Borzalmas. Ráadásul most sem azért sztájkolnak, amiért kellene, nem állnak ki például egymásért, hogy például ne diszkriminálják azt a kollégát, aki nem akar oltatni. Útálják egymást is, csak mert más tárgyat tanít és az övé fontosabb tárgy ugye. Aztán meg a többség sajnos olyannyira nem képes tanítani, hogy teljesen alkalmatlan pedagógusnak. Az ilyeneknek szerintem még a mostani bár is sok.
2022. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda vita.
2022. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

#17-nek:


Értelek.


Én is csak kívülről szemlélődök, és a saját véleményemet adom elő, de magát a vitát színvonaltalannak tartom.

2022. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Viszont a politikusok Gulágra hurcolásával igen.
2022. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 SZücsöm ***** válasza:
95%

10 Ha van minimális önbecsülésük,gógyijuk,gerincük (feltételezem van) akkor pont lef*ss*k azt az eshetőséget hogy elveszítik a munkájukat.


1. Hatalmas munkaerőhiány mindenhol. Ergo könnyű új munkát találni.

2. A jelenlegi pozíciójuk nem irigylésre méltó. Ergo ha rákényszerítik a hivatás/szakma váltásra kb semmit nem veszít. Viszont a fizetése valszeg nőni fog.

3. A pedagógusoknál is hatalmas a hiány. Tehát nincs feláldozható bábu.

4. Jelen esetben a kormány töke van a satuban. Ha a pedagógusok nagy része beállna egy normális tüntetésbe (nem pár órás bohóckodásba) akkor képesek lennének ezt a satut jól megszorítani.


Tehát a te felvetésed (ha nem szolgalelkű emberekről beszélünk) nem túl nyerő ötlet.

2022. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!