Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ember, miért csak a...

A magyar ember, miért csak a múlton tud siránkozni?

Figyelt kérdés

Akivel beszéltem a magyar történelmi dolgokról azokból 10 ből 8 ember azt mondta, hogy milyen jó volt minden a magyaroknak, autóbusz gyéártottunk, mozdonyokat, autókat, ilyen, meg olyan gyáraink voltak...stb. És folyton ezt mondogatják, hogy de jó lenne, ha az lenne, meg milyen jó volt Magyarországnak, most Európa legjobbjai között lennénk, ha nem lett volna az elnyomás... Én is nagyon boldog lennék, ha így lenne, lenne Magyarországon minden saját, a gazdaságunk erős lenne, a legjobbak között, magas idegenforgalom, fejlett városok, tömegközlekedés stb.

De, könyörgöm, minek ezen siránkozni, amikor ennek már vége, attól, hogy sajnálom, hogy de kár, attól nem változik a helyzet!!! Miért nem képesek az emberek a jövőbe tekinteni, és elfelejteni a siránkozást, hogy: "Ha nem lett olna ez az elnyomás M.o így-úgy lenne".


2010. szept. 10. 21:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
72%

"A gond talán ott van, akik nálunk ügyesebbek, gazdagabbak, azoktól nem tanulunk.A reakcióink abból állnak, ezeket a népeket, embereket gyűlöljük."


Te miről beszélsz?? Minden más nép tőlünk tanult. Nincs olyan találmány, fejlesztés melyet ne magyar, vagy vagy egy olyan csapat melynek magyar tagja is van alkotott volna.

2010. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
51%

"lehúzza a gazdaságunkat és a morálunkat a sok c."



Mégis tenyésztjük őket, céltudatosan..

2010. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
16%

tenyésztjük őket? úgy érted, hogy "mi?"


a legtöbb embernek nincs elég mersze az etnikumokat okolni, mivel ettől rasszistáknak érzik magukat pedig képzeljünk el egy országot nélkülük

2010. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a 22:02-es válaszolónak abszolút igaza van. Viszont nem minden ember csak sajnálkozik, hanem próbál jobb életet biztosítani magának és családjának, még ha szűk keretek között is. Vidéki vagyok és sokszor tapasztalom, hogy gazdagabb családok leszármazottai gyakran siránkoznak, hogy ilyen rossz meg olyan rossz, közben szegény családból származók mindegyik gyereküknek házat építenek. Legtöbbször nem szép szavakra van szükség, hanem tettekre. Én már a panaszoktól rosszul vagyok. Ha számon kérnek valakit, hogy miért így néz ki a kertje vagy a háza mindig a pénzzel jön, meg a mindenkori kormány szidásával. Kérdem én pénz kérdés, hogy a kert ne legyen tele bontott szeméttel, vagy hogy tiszta legyen a ház? Könnyebb inkább siránkozni, nyavalyogni, mint venni egy kis festéket és rendbe hozni a házat.
2010. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
39%
egyetlen bajom van a c. lakossággal. Mégpedig az, hogy itt élnek és ölnek és terjeszkednek és élnek és ölnek és terjeszkednek
2010. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
55%

"Sajnos ez nem új keletű probléma, és ezt a hozzáállást a fiatalok már kiskorukban eltanulják a szüleiktől. "

Pontosan, és az a legrosszabb hogy ez generációkon át öröklődik.Az oktatást kell radikálisan átalakítani,dehát...


"a mult az oka a jelennek.és nincs még egy ország akit igy megnyomoritottak mint magyarországot a háboru után. "

Talán azért mert NAGYON RÉGEN büszke és erős nemzet volt a magyar,ezt sírjá vissza akik a múltba merengenek.De ha már tenni kéne érte,akkor nagyon gyorsan közönyösek lesznek és elpárolognak (tapasztalat)

2010. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
55%
és ez a lánc nem fog megszakadni soha, hacsak nem veszik kézbe a dolgokat
2010. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
55%
Szlovéniáról kellene példát vennünk, ők a béka s.....ből törtek fel és gyönyörű országuk van.
2010. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
55%

Megszuntettek a mezogazdasagot es az ipart, majd eladtak az orszagot stb...


A Kadar rendszerben ez nem tortenhetett meg, mivel ott foglalkoztak es odafigyeltek az emberekre, az orszag lakossagara, de ez nem volt jo, mert nagyon sok ember orult, amikor ez megszunt,

s jott az ujrendszer!


Nem sirankozni kell, hanem tenni es cselekedni. Videken nagyon sok ember nagyon jol el, de dolgozik!

Munka van, de nagyon sok ember nemis akar dolgozni, es alkoholra van penz, minden fiatal kezeben a mobil, stb. es meg sorolhatnam.

Valtoztatasra van szukseg, de az ember mindig a megszokottban el, holott tudja, hogy az mar ugy nem jo, de

megis fel lepni!

2010. szept. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
46%

" Volt viszont buszunk, az Ikarus. Ezt pedig a neoliberális haramia tette tönkre."

széles gábor - mint neoliberális haramia...

nem tudom, kedves válaszoló, hogy milyen anyagot fogyasztottál, de marha erős lehetett...

2010. szept. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!