Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ember, miért csak a...

A magyar ember, miért csak a múlton tud siránkozni?

Figyelt kérdés

Akivel beszéltem a magyar történelmi dolgokról azokból 10 ből 8 ember azt mondta, hogy milyen jó volt minden a magyaroknak, autóbusz gyéártottunk, mozdonyokat, autókat, ilyen, meg olyan gyáraink voltak...stb. És folyton ezt mondogatják, hogy de jó lenne, ha az lenne, meg milyen jó volt Magyarországnak, most Európa legjobbjai között lennénk, ha nem lett volna az elnyomás... Én is nagyon boldog lennék, ha így lenne, lenne Magyarországon minden saját, a gazdaságunk erős lenne, a legjobbak között, magas idegenforgalom, fejlett városok, tömegközlekedés stb.

De, könyörgöm, minek ezen siránkozni, amikor ennek már vége, attól, hogy sajnálom, hogy de kár, attól nem változik a helyzet!!! Miért nem képesek az emberek a jövőbe tekinteni, és elfelejteni a siránkozást, hogy: "Ha nem lett olna ez az elnyomás M.o így-úgy lenne".


2010. szept. 10. 21:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
35%
Azért mert a sok barom azt hiszi azzal hogy a zsidókat meg a cigányokat okolja attól jobb lesz a helyzet.
2010. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
47%

a mult az oka a jelennek.és nincs még egy ország akit igy megnyomoritottak mint magyarországot a háboru után.

2/3 országot elvették ilyet csak a törökökkel csináltak rajtunk kivül.de ők visszavették háboruval.

itt meg csak egy rakás gyáva b*uzi van aki magyarnak nevezi magát és siránkozik a multon ahelyett hogy mi is visszavennénk.én szivesen visszaszerezném de ez messze nem 1 emberes dolog.gyáva férgek országa ez.alig maradt már magyar ezen a világon néhány ezer legfeljebb...lassan teljesen eltűnünk.

2010. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%

Na akkor most legyünk tisztában. Autót most is, sőt, inkább csak most gyártunk, az átkosban nekünk nem volt autógyártásunk (ezért nincs magyar nevű személygépkocsi). Volt viszont buszunk, az Ikarus. Ezt pedig a neoliberális haramia tette tönkre. Ilyen, meg olyan gyáraink... nézzük pl. a cukorgyárakat! Az utóbbi években sorra robbantják fel a cukorgyárakat (de amelyik még áll, az sem nagyon üzemel már), mert, ahogy Fábry mondta, "itt azért kapsz pénzt, ha valamit nem csinálsz".

A "ha nem lett volna az elnyomás" félmondatodba én az elnyomás alá automatikusan a kommunista pártállami időszakot értelmeztem be. Sok tekintetben márpedig sokkal jobb volt az, mint ez. Mondom ezt úgy, hogy utálom a kommunistákat (és utálom a liberalizmust is).

És az idegenforgalom és a tömegközlekedés rendbetételére itt volt 20 év a csillagváltás óta. Ezt már nehéz volna a kommunistákra kenni, nemde?

2010. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem te csak azokat látod meg akik a múltban élnek,és erre azt mondod "a magyarok csak a múlton tudnak siránkozni".Én például csak a jövőben élek...mi lesz holnap,jövőre stb.
2010. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
38%

Érdekes kérdés, ezen érdemes elgondolkodni.

A gond talán ott van, akik nálunk ügyesebbek, gazdagabbak, azoktól nem tanulunk.A reakcióink abból állnak, ezeket a népeket, embereket gyűlöljük.

2010. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
36%
Talán, mert a jövő még nem jött el..
2010. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos ez nem új keletű probléma, és ezt a hozzáállást a fiatalok már kiskorukban eltanulják a szüleiktől.

Egyébként semmi értelme a dolognak. A múlttal csak annyit kell foglalkozni, hogy tanuljunk belőle, vegyük észre, mit szúrtunk el és azt a hibát többet ne kövessük el.

Van viszont még egy tipikus magyar tulajdonság: "ej, ráérünk arra még".

Érdekes összefüggés van a kettő között, azok sírnak a múlton általában, akik ezzel erendezettnek tekintik a dolgot és úgy gondolják, hogy nekik semmit nem kell tenniük a világban. Aki egy kicsit is tevékeny, az rájön, hogy nem a múlton kellene siránkozni, hanem a jövőt építeni. De sajnos ez a kisebbség, akinek eleve nehéz a dolga, de a többség hozzáállása még jobban megnehezíti: húzzák vissza őket. :(

2010. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
25%
*elrendezettnek
2010. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%

"Na akkor most legyünk tisztában. Autót most is, sőt, inkább csak most gyártunk, az átkosban nekünk nem volt autógyártásunk (ezért nincs magyar nevű személygépkocsi)."



Gyermekem te nagyon hülye vagy. Átkosban volt magyar autóipar, magyar fejlesztés, magyar tervezés, most meg a szuzukit rakjuk össze, és az audihoz gányolunk alkatrészt.

2010. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
69%
lehúzza a gazdaságunkat és a morálunkat a sok c.
2010. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!