Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ingatlanpiac miért ennyire...

Az ingatlanpiac miért ennyire rasszista? Nem kellene ezzel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Tipikusan a "rossz" környékeken alacsonyabbak a négyzetméterárak, Csepel, Pesterzsébet, Havanna lakótelep stb., ahol bizonyos embercsoportok nagyobb számban élnek, és negatív előítéletek és sztereotípiák kapcsolódnak hozzájuk. Miközben a "jó" helyeken lévő, tipikusan fehér ember lakta részeken magasabbak az árak.

2022. febr. 2. 10:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Eljátszották a bizalmat. A 2% amelyik meg nem olyan mint a többi az beszélje meg a fajtársaival hogy miattuk szív.
2022. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

Ebből is látszik, hogy nem a valóságnak megfelelőek az ingatlanárak ebben az országban. Haverom külföldön él már évek óta, és a városban ahol lakik van egy lakótelep ahol jellemzően négerek, arabok laknak. (Nincs velük semmi baj, ugyanúgy biztonságos környék és rendben tartott, nem az M1-ből kell kiindulni)

Viszont érdekes módon ott sem olcsóbbak se nem drágábbak az ingatlanárak/bérleti díjak. Miért? Mert egy valamire való országban az államnak rengeteg bérlakás van a tulajdonában ami alapvetően meghatározza és a bérekhez képest alacsonyan tartja a lakhatási árakat.

Itt a balkánon meg nem, itt egy albérlet az egy fizetés. Ezért is rossz itt az élet.

2022. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rasszizmus, hanem gazdasági kérdés. Ha valamire alacsony a kereslet, olcsó lesz a kínálat. Boltban is leakciózzák a közeli lejáratú termékeket.
2022. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Anno az szdsz szavazókról kiderült hogy a 40 százalékuk nem örülne ha a gyerekének roma padtársa lenne. Te fehér orvos vagy egy vìzköpőfejű kannibál mellé költöznél?
2022. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
13: de annak megvan az oka, hogy miért alacsonyabb a kereslet, az előítéletek miatt.
2022. febr. 2. 11:52
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Panel lakótelepen élek, kulturált környék, csendes lakók, a fölöttem lévő emeleten él egy roma család, ők a normálisak, akik be tudtak illeszkedni, nincs egy tucatnyi gyerekük, van egy cuki kiskutyájuk, aki mindenkinek örül. Ha mindegyik ilyen lenne, nem lennének előítéletek, a beilleszkedni tudók meg nem putriba mennek lakni.
2022. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az előítéletek miatt lehet olcsó egy környék, az ingatlanok állapota is számít. Amikor én lakást vásároltam, 2015-ben, amit vettem, panel, 1,5 szoba, 9 millió volt, a falak jó állapotúak, a társasház jól karbantartott, felújításokkal ugyan azóta is el vagyunk maradva, de alapvetően jó állapotú, stabil ingatlan, tudtam volna venni néhány utcával arrébb társasházi tégla lakást 5 millióért, lelakott, omladozó vakolat, rendetlen közös udvar, a nyílászárók állapota kétséges, nem azt választottam.
2022. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

#9 "De ebből és Szögi Lajos esetéből miért következik, hogy az összes roma olyan?"


Kérdező, igazad van, nem ilyen az összes roma, és egészen biztos, hogy a tisztességes romák vannak többségben és ők szenvednek a legjobban attól hogy sajnos viszonylag nagyszámú bűnöző elem van közöttük.


Azonban az előítéletek nem véletlenül jöttek létre, ez egy evolúciós "termék" amely már az állatokban is benne van, ez egy önvédelmi mechanizmus.


Azaz jobban kifizetődik átlagban neked óvatosságból "rasszistá"-nak lenned, elfogadni a negatív sztereotípiákat és tartani a cigányoktól általában, minthogy ne legyél velük óvatos, mert túl sokat kockáztatsz.


Ha kerülöd a cigányokat, akik között a sztereotípiák szerint magasabb az erőszakos bűnözők aránya, azzal magadat véded. Ha egy cigányok által nem frekventált helyen laksz, azzal a családodat is véded.


És teljesen jogos az a sztereotípia is, hogy a vérző szívű liberális újságírók, akik ostorozzák a rasszizmus miatt az átlagembert, leginkább hófehér bőrű környéken laknak, és sötétebb bőrű emberekkel is az egyetemen találkoztak csak. Tisztelet a kevés kivételnek, aki nem csak egy gyors riport miatt megy le az Avasra.

2022. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

#12 Én személyesen laktam a birmingham-i muszlim gettóban, éppen azért, mert ott olcsóbbak voltak az árak. Nem véletlenül, nem volt túl biztonságos környék, pl. ezt onnan is lehett tudni, mert az autóm biztosítási díját a lakcím is befolyásolta, és egész UK-ban az én lakhelyemen volt az egyik legmagasabb a díj "accident, fire & theft" típusú biztosításra (kb. a casco-nak megfelelő).


Persze biztos volt olyan hely is, ahol a muszlim többség ellenére sem voltak magasak az árak, de én ilyen hellyel nem találkoztam.

2022. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19

A biztosító nem rasszista. Feldolgozza a káreseményeket kiszámítja a valószínűséget és a kockázatokat. Egyszerű matematika ami azt mutatja, hogy bizony azok a területek kockázatosabbak.

Aztán kezdhetnek vonyítani a jogvédők.

2022. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!