Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a pedagógus...

Egyetértesz a pedagógus sztrájkkal?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 12:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Tartózkodom
42 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
Igen, de túl sok a sztrájktörő.
2022. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%
Igen, de ez így nem sztrájk, a szakszervezet meg nem végzi a dolgát.
2022. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
23%

Nem.

40 százalékos emelést akarnak a 0 teljesítményükre, az alacsony színvonalú munkájukra.Ráadásul a többségük visszaél a hatalmával és fitogtatja az erejét.Milyen ember az, aki gyerekeken él vissza a hatalmával?



A kormány helyében annyit csinálnék, hogy nem a 2014-es minimálbérhez kötöm a fizetésüket, hanem a 2022-eshez és eszerint emelkedhetne.De, ennyit, mást nem.

2022. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Egyet... Én majdnem Tanító szakra mentem 2011-ben, de 2013-ban is gondolkodtam felsőfokú szakképzés elvégzése után, hogy osztatlan tanárira menjek, végül nem mentem, max akkor végezném 30-on túl levelezőn vagy estin egy tanári/tanító szakot, ha megemelnék a béreket, és nem tanári portfolió írásához kötnék az esetlegeses fizetés emeléseket és ha mondjuk 1 iskolában és 1 településen kellene tanítania egy tanárnak, hidd el senkinek se jó az, hogy óraadóként még plusz 2 iskolában tanítasz...
2022. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%
"40 százalékos emelést akarnak a 0 teljesítményükre, az alacsony színvonalú munkájukra." - Szivi, nulla megbecsülés, nulla fizetés és óriási felelősség, milyen teljesítményt vársz így? Örülnek, ha kapnak valakit az iskolák, nemhogy jók, aki jó, az nem tanárnak megy, hanem olyan helyre, ahol meg is fizetik. Nekem is van ilyen kollégám (informatika). Csak tudod, mi a baj? Az én generációmnak még volt lehetősége tanulni, voltak jó tanáraink, de a mai gyerekekkel mi lesz? Az idősebb tanárok elmennek nyugdíjba, a fiatalok meg nem mennek tanárnak. Egy kolléganőm 10 évet ad, hogy összeomoljon az oktatás, én annyit se.
2022. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
28%
Azt mondta reggel az ATV-be egy férfi, hogy azért akarnak kevesebb munkaidőt, hogy legyen energiájuk jobban foglalkozni a gyerekekkel. Érted? Kevesebb munkát és több pénzt. Azért akarok kevesebbet melózni, hogy aztán jobban dolgozzak
2022. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
13%
Igen, kár hogy pl a református egyház becsicskult.
2022. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%

3.

Talán, ha normális bér lenne, a jó tanárok nem hagynák el a pályát. Kevesebb munkaidő pedig azért kell, mert nem teszik le a munkát az iskolából, ha kijönnek. Otthon készülnek fel a másnapra, dgák javítása stb.

2022. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 szántóvető ***** válasza:
90%
nekik kell egyetérteniük vele,nem másoknak.az emmi fenyegetőzik ami jogszerűtlen.bár most a választások előtt meglehetősen szűkszavúra fogták.
2022. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
19%
Hátha otthon fel kell készülni az órákra, akkor nagy baj van. Mit tanultak főiskolán? Felvételin hogy jutottak be? 😮
2022. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!