Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis lehet,hogy lesz újra...

Mégis lehet,hogy lesz újra nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

[link]


Gyűlnek az aláírások.

Nincs még egy ország, ahol kötelező a nyelvvizsga a diplomához.


Teljesen nonszensz megkövetelni, hiszen a diploma nem a nyelvtudásról szól,hanem a választott szakmáról.Aki jogásznak tanul, az a jogból diplomázik, aki meg mérnök ő meg abból.

Olyan, mintha egy kertésztől megkövetelnénk, hogy vizsgázzon le katéter bekötésből,infúzió bekötésből amikor semmi köze a választott hivatásának hozzá.


Két kommunista (Fidesz-MSZP) boomerkormány meg tapsol hozzá.


2022. jan. 30. 09:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
48%

A középfokú nyelvvizsgához szükséges tudás kevés bármiféle külföldi tudományos forrás megértésére.

Ha meg a munkakör igényli a nyelvtudást, akkor kitörölheted a valagad a b2-es angollal, ha a gyakorlatban nem beszélsz angolul, csak papíron.

Azért meg szerintem felesleges a nyelvvizsgát kérni csak azért, hogy legyen. Simán lehet alibizni ilyen eszperantó nyelvvel, ami nem túl hasznos, lássuk be. Akinek szüksége van rá, annak papír nélkül kell a tudás...


Mondom ezt úgy, hogy idén vagyok gimibe végzős, és decemberben lett meg a c1-es nyelvvizsgám angolból, németből meg már két éve van b2-es, és ezeken felül még tanulok nyelveket, szóval nekem aztán hulla mindegy ilyen szempontbólból, mert ha kell akkor van.

2022. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
66%

#21


Ha te B2-es szinttel nem tudsz egy elolvasni egy tudományos anyagot és legalább a 70%-át megérteni, akkor semmi közöd a B2-es szinthez. B2-nél a specifikus szavakon kívül, kb az egész szöveget érteni kell. Úgyhogy ennyit a tudásodról.

2022. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
18%

#22


Kb ezzel a B2 tudással szokták félrefordítani azokat a szövegeket, amik szenzációként tálalva jelennek meg mindenféle médiában.

2022. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

#23


Normális hírportálon mutass már egy ilyen hírt. Jah, hogy ilyen Origo féle szarokat olvasgattok. Háát, nem az én gondom.

2022. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

inkább telex 444 qubit szokott híres lenne, amikor világnézeti ferdítésekkel helyettesítik amiket nem értenek a szövegből

millió példa van rá

2022. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
26%

"Ha te B2-es szinttel nem tudsz egy elolvasni egy tudományos anyagot és legalább a 70%-át megérteni, akkor semmi közöd a B2-es szinthez."


60%-ot kell elérni, hogy kapj nyelvvizsgát.

2022. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

#24


Én mondjuk akkor találkozok ilyenekkel, amikor itt valaki felnyom egy nyomi kérdést és megnézem, hogy miről is beszél.

2022. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
78%

"A C1-re, majd C2-re készülök te agyhalott."


Miből, fingreszelésből? :D Mert ahogy az irásod nézzük, kb annyi telik csak tőled. Érdekes itt a gyakorin, mindenki kiváló fociból, politikából, nyelvből és persze milliókat keres :D Ja és a lepontozásból, mert azt hiszi attól mindjárt lesz valaki :DD

2022. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
56%

ezt még a kommunista időkből hozták magukból, a munkásőr házmester nagypapitól


ha nem tetszik valakinek a pofája, jelentsd fel

2022. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#28


Szerintem te összekeversz a 1,5 pipás haveroddal kiscsibe :D Én nem a fingreszelős haverod vagyok, jó lenne ha tudnál értelmezni te sötét fos.

2022. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!