A vészhelyzet hosszabbításos törvényjavaslatba nem került bele a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítás, mit szóltok ehhez?
A törvényjavaslatba nem került bele a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítás:
T/17671. számú törvényjavaslat tárgyalásának Törvényalkotási bizottság előtt folyó szakasza lezárult, és nem érkezett javaslat a benyújtott önálló indítvány a nyelvvizsga amnesztia időszak módosítását érintően.
A törvényjavaslat jelenlegi állapota szerint így az a hallgató, aki 2020. szeptember 1. és 2021. augusztus 31. között sikeres záróvizsgát tett, mentesül az oklevél kiadásának előfeltételéül a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 51. § (1) bekezdésében, valamint a képzési és kimeneti követelményben előírt nyelvvizsga letételének kötelezettsége alól.
Tehát azt mondták (pl.: Dr. György István, hogy lesz hosszabbítva a nyelvvizsga amnesztia is. De mégse írták bele a törvényjavaslatba.
Módosítani, beleírni már nem lehet, mivel ez az időszak lezárult.
Már csak annyi van, h dec. 14-én megszavazzák a törvényt, ami a vészhelyzet hosszabbítására vonatkozik, de nincs benne a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítása.
Úgy, hogy még mindig covid van.
Sok ember kikészült a távoktatástól, azért nem tudott megfelelően készülni a nyelvvizsgára.
Sok hallgatónak a munkája (pl. vendéglátás stb) szűnt meg, állt le és nem tudott félretenni a drága külön tanárokra, nyelvsulikra.
Meg hát:
2005 óta kötelező a diplomához a nyelvvizsga, azonban visszamenőleg 15 évre mindenki megkapta a diplomáját nyelvvizsga nélkül, aki 2021. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tett.
Most meg már nem.
Azok a hallgatókra se vonatkozik, akik 7 és 8 féléves képzésben vannak és egyszerre kezdték el a tanulmányaikat, azokkal akik 6 féléves képzésben vannak és így amnesztiával megkapták idén a diplomát.
Ez nem értelmiségi hozzáállás, hogy 15 évre visszamenőleg eltörlik és továbbra is járvány van, de már nincs eltörölve és ennek van aki örül, mert, h ha ő szívott a nyelvvizsgáért, akkor bizony szívjon örökre mindenki, sőt már a felvételikor kelljen, sőt a felvételikor középfok, a diplomához meg felső fok.
Azért a sok nyelvvizsgás is vergődne, mint malac a jégen, ha a munkáltatója úgy döntene, hogy kell tényleges középfokú nyelvtudást prezentálni, ha maradni akar az adott munkahelyen.
Számos olyan szak van, amivel nem is lehet külföldön dolgozni pl.: jog, mégis kell a nyelvvizsga, mert hát nem tanulnak eleget a jogi karon. Meg nem szuverén lények, h majd megtanul akkor, amikor ő akar vagy ha olyan munkahelyet akar, amihez tényleges kell.
"Ez nem értelmiségi hozzáállás"
Kópé hogy ne kelljen tanulni.
"ennek van aki örül, mert, h ha ő szívott a nyelvvizsgáért, akkor bizony szívjon örökre mindenki, sőt már a felvételikor kelljen, sőt a felvételikor középfok, a diplomához meg felső fok."
Bizonyíthatatlan.
"Azért a sok nyelvvizsgás is vergődne, mint malac a jégen, ha a munkáltatója úgy döntene, hogy kell tényleges középfokú nyelvtudást prezentálni, ha maradni akar az adott munkahelyen."
Honnan tudod?
"Meg nem szuverén lények, h majd megtanul akkor, amikor ő akar vagy ha olyan munkahelyet akar, amihez tényleges kell"
Nem saját magunk körül forog a világ. Szerinted miért kell mellékes dolgokat tanulni az egyetemen?
Hogy a profnak legyen munkája
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!