Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek az intézkedésnek mi...

Ennek az intézkedésnek mi értelme van?

Figyelt kérdés

Az Országgyűlés megszavazta a járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet meghosszabbítását 2022. június 1-jéig, amivel többek között a felsőoktatási hallgatók továbbra is nyelvvizsga nélkül kaphatnak diplomát - szerepel a Magyar Kormány Facebook oldalán. Viszont a korábban beterjesztett törvényjavaslat szerint a nyelvvizsga amnesztia időszaka nem módosul, így csak az a hallgató mentesül a nyelvvizsga-kötelezettség alól, aki 2020. szeptember 1. és 2021. augusztus 31. között tett sikeres záróvizsgát.


Ez megint egy látvány intézkedés, hogy látszólag adunk valamit, de mégse? Mi értelme van úgy fogalmazni, hogy "továbbra is nyelvvizsga nélkül diplomázhatnak a felsőoktatási hallgatók", ha ennek a feltételei nem is biztosítottak?


Ti egyetértetek az alábbi petícióval, miszerint 2022 nyaráig kellene módosítani a nyelvvizsga amnesztiát?

[link]



2021. dec. 14. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Én soha nem értettem, hogy minek kell egy diplomához nyelvvizsga, de ha már ennyire ragaszkodnak hozzá, akkor nem kellene bohóckodni ezzel az amnesztia dologgal.
2021. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Számomra teljesen ambivalens már megint a kormány, mindig ezek az ún. "gumicsont" intézkedések... Látszólag június 1-ig tök sok hallgató megkapja a diplomáját, de ennek a feltételeit meg nem adjuk meg. (wtf?!)


Tényleg csak azt nem értem, hogy mi értelme van kimondani/elhitetni valamit, ami alapvetően (feltételezem) sok embernek kedvezne, viszont így csak a célközönséget bosszantja fel (akár pl. ezzel is potenciális szavazatokat veszítve).

2021. dec. 14. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Én az összes diplomást kihajtanám kapálni.
2021. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Tessék letenni a szükséges nyelvvizsgát, azzal értek egyet. Már rég jelenléti oktatás van mindenhol, vége a lazsálásnak.
2021. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem értek egyet, hogy nyelvvizsga szükséges a diplomához. Ha még szakmai nyelvvizsga lenne.. Azzal nem jut előrébb, hogyha cipőt tud vásárolni a boltba, angolul. ;)
2021. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvény kell ide, hanem meg kell tanítani az egyetemistáknak legalább 1 idegen szakmai nyelv elfogadható használatát. Hoffmann Rózsika nyelvtanár elvtársnő nem szerepelt jól államtitkárként.
2021. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el lett írva, javítás lesz a vége. Mindenesetre lehet írni a kormany.hu oldalon található minisztériumoknak, a HÖOK-nek, eduline és oktatási államtitkárságra is.


[link]

2021. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!