Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó az, ha egy pedagógus...

Mire jó az, ha egy pedagógus telesírja az internetet,hogy neki milyen rossz?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon sok ember sírhatna,hogy kevés a fizetése.A többség mégsem teszi,hanem elmegy máshova.

Nem kötelező állami intézményben oktatni.Vannak már magániskolák is.Máskülönben, áttudja magát képezni.


Van egy testvérem,ő nem tanár, de neki is közszférás állása van.Kicsivel jobb fizetésért, mint amit a tanárok kapnak.

Mondtuk neki,hogy menjen más szakra, erősködött,hogy márpedig erre megy, így is lett.Akkor megmondtam neki,hogy ne merészeljen hisztizni,hogy kevés a lóvé.

Aztán most mégis megy a hiszti,hogy kevés.Rossz döntést hozott, nem hallgatott a nála nagyobb élettapasztalattal rendelkezőkre.

Vadássza a pénzesebb pasikat,de képezni magát, váltani, az egészébe nem jutna.A pedagógusok éppen ilyenek, állandóan eljátsszák a hattyú halálát.


Váltani ők sem akarnak, azért a tanári állás messze nem ugyanaz, mint egy heti 40 órás versenyszférás irodai állás.


2022. jan. 12. 21:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#18 Ahogy minden más foglalkozást végzők között, a tanárok között is vannak ellenzékiek, akik csinálják a hisztit. Ennyi.

Pont úgy nem lehet általánosítani, hogy az összes pedagógus hisztizik, ahogy nem lehet az összes rendőrt, összes orvost, összes postást sem egy kalap alá tenni.

Pontosan emiatt nem voltak sikeresek a tanársztrájk kezdeményezések, mert a pedagógusok jelentős része nem ért egyet azokkal akik sztrájkolni akartak volna és sokan azokkal akik egyetértettek velük, azok sem gondolták, hogy a sztrájk és annak olyan módja lenne a szükséges lépés.

Ha megnézed ugyanígy megy minden területen a feszültségkeltés, van egy hangos csoport aki próbálja elhitetni az emberekkel milyen nagy a baj, vagy milyen szörnyűség történt, aztán amikor kudarcba fullad az újabb tiltakozó akciójuk, akkor derül csak ki, hogy valójában a többség szerint egyáltalán nincsen úgy, hiszen alig páran csatlakoznak.

"Arról meg ne beszéljünk,hogy a távoktatád alatt nyújtott teljesítménye a tanároknak, hát lássuk be igen gyenge volt, de ugyanúgy kapták a bérüket, meg szerintem nincs még egy ilyen szakma ahol ennyi szabadsága van az embernek. "

Ez egy külön téma. A távoktatás a tanároknak nagyon rossz volt. Mindaz a pedagógia amit éveken keresztül tanultunk, az a tudásunk, képességünk ami az oktatásban a lényeget adja - hiszen a tananyagot mindenki egyedül is el tudja olvasni a tankönyvben - az kiesett a képletből, hiszen nem vagyunk együtt azokkal akiket éppen tanítani kellene. Az online oktatás egy egyetemen is nehezen működik. Ott is jó része a hallgatóknak csak belép, bekapcsolja a rögzítőjét jó esetben, ha lehetséges, ha nem akkor csak ott marad megnyitva a rendszere s oda se figyel az előadásra, mert minek?

Egy tanórát nagyon nehéz megszervezni, megtartani online olyankor amikor nem állsz ott a diák mellett, nem tudod, hogy valóban ott van-e az órán vagy csak belépett.

Csináltam többféle módszerrel, próbáltam folyamatos részvételre rávenni a diákjaimat azzal, hogy sorban mindig mindenkit kérdeztem, de volt olyan aki a 3 hónap alatt egyszer sem vett részt az órámon. Kapott az elmaradt munkái miatt pár egyes és ennyi, ettől még nem volt jelen. Ahogy hiába lép be az illető, ha nem figyel, akkor mit teszel? Húzod az időt azzal, hogy próbálod szólítani újra meg újra? Megnehezíted a saját munkádat azzal, hogy olyanért adsz egyest mert nem válaszolt az órán, miközben aztán egy dolgozatra meg jó jegyet szerez?

Én is tanulok egyetemen, és az online vizsgáimat én is úgy csinálom meg, hogy használom a jegyzeteimet, mert nem ott ülök az előadóteremben a többiekkel az oktató orra előtt. Hát még akkor az online oktatáson a diákok, akik szimplán nyitnak egy chat ablakot és egymásnak megírják közben a válaszaikat. Tudom, gyerekeim is ezt teszik.

Hidd el, hogy a pedagógusnak sokkal rosszabb volt az online oktatás, mint a rendes. A fizetésünkért megdolgoztunk. nem csak az visz ám el időt amíg az óra tart, az online oktatás alatt sokkal több időbe telt az órát előkészíteni, összeállítani - nem mehettem be a terembe a kész eszközeimmel, hogy bemutatom amit kell és felírom a táblára amit szükséges. 1-1 órára készülni nagyon sok időt jelentett, ahogy mindenkinek külön át kell nézni a beadott feladatait, nem lehet együtt javítani a házi feladatokat stb. stb. Most év elején 2 hónapba telt mire nagyjából vissza tudtuk rendezni a diákokat oda, ahol az online oktatás előtt voltunk, hogy figyelni legyenek képesek az órán és tényleg dolgozzanak, ne csak poénkodjanak egymással.

"Nektek ott van egy egész nyár, míg én augusztusban, miután leszámláztam mindent"

Ez nem igaz. Június végéig tart a munkaidőnk és augusztus közepén kezdődik. Az iskolában nem vagyunk csak bent június utolsó hetétől és augusztus közepén is még otthoni munkavégzésünk volt, de 16-tól volt a munkaidőnk és 23-tól már bent is voltunk minden nap. A gyerekeknek van szünete nyáron, nem nekünk. Mire szeptember 1-én kezdődik az iskola nekünk már el kell készülnünk az éves munkánkkal, tanmenetekkel, órarendekkel, beosztásokkal, szakkörök programjaival, óravázlatokkal, szabályozásokkal, iskolai egyéb teendőkkel, az eszközök karbantartásával, termek rendezésével stb. stb. Mi nem mehetünk csak úgy 2 hétre szabadságra mert éppen áprilisban lenne egy kedvezményes tengeri körút vagy január végén lehetne menni síelni. Minden nap amikor valaki tanév közben hiányzik akkor helyettesítés kell és a tanárnak utána be kell hozni az elmaradását, ahogy előre el kell készíteni a helyettesének is az órai feladatát.

"Ne haragudjon meg rám senkinek, de nem tudom a tanárokat körbesajnálni, sok ember van még ebben az országnan, aki a munkájához képest sokkal magasabb bért is megérdemelni, de hát csak zsebpénzeket kap emelésként."

Nem is kell. Pont ez a lényeg, hogy a mi munkánk ilyen, a másoké meg másmilyen. nekem nem ér véget a munkaidő leteltével a munkám, ellenben nem kell 8-16 között percre bent lennem. Más munka, más feladat, más beosztás - más benne a jó és a rossz.

A pedagógusok fizetése kevés. Ahogy nagyon sok más ember fizetése is kevés. Vannak akik hangosan sírnak miatta és vannak akik meg nem. Igaza van annak aki szerint a kezdő pedagógusok bére megalázóan alacsony és emiatt kevés a pedagógus, hiszen a diplomás fiatalok nem később akarnak megélni a keresetükből hanem akkor amikor elkezdenek dolgozni. Ez nem változtat azon, hogy ettől még sok más csoportnak nem volt olyan béremelése, még ha csak sok évvel ezelőtt is, mint a pedagógusoknak.

Pont ezért írtam, meg az az állítás a hazugság, hogy ez a kormány semmibe venné a pedagógusokat.

2022. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!