Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó az, ha egy pedagógus...

Mire jó az, ha egy pedagógus telesírja az internetet,hogy neki milyen rossz?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon sok ember sírhatna,hogy kevés a fizetése.A többség mégsem teszi,hanem elmegy máshova.

Nem kötelező állami intézményben oktatni.Vannak már magániskolák is.Máskülönben, áttudja magát képezni.


Van egy testvérem,ő nem tanár, de neki is közszférás állása van.Kicsivel jobb fizetésért, mint amit a tanárok kapnak.

Mondtuk neki,hogy menjen más szakra, erősködött,hogy márpedig erre megy, így is lett.Akkor megmondtam neki,hogy ne merészeljen hisztizni,hogy kevés a lóvé.

Aztán most mégis megy a hiszti,hogy kevés.Rossz döntést hozott, nem hallgatott a nála nagyobb élettapasztalattal rendelkezőkre.

Vadássza a pénzesebb pasikat,de képezni magát, váltani, az egészébe nem jutna.A pedagógusok éppen ilyenek, állandóan eljátsszák a hattyú halálát.


Váltani ők sem akarnak, azért a tanári állás messze nem ugyanaz, mint egy heti 40 órás versenyszférás irodai állás.


2022. jan. 12. 21:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
És ezt a kérdést mi értelme volt kiírni?
2022. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom megérteni azokat, akik most is a tanárokat támadják.

,, miért nem képezte át magát" ,, miért nem ment máshova dolgozni"

A pedagógus munkája az egyik legfontosabb, hát ők termelik ki konkrétan az értelmiségi réteget, akik által jobb lehetne ez az ország minden szempontból.

Az ilyen felfogások miatt tart itt ez az ország és fog is itt tartani még nagyon sokáig. Persze így is hozzáállhatunk ehhez a dologhoz, de majd ha neked gyereked lesz, s esetleg nem vagy abban a helyzetben, hogy kipengess neki egy magániskolát, na majd akkor gondolj erre az egyébként feleslegesen kiírt kérdésedre.

És itt látszik. A kormánynak csak a hatalom fontos, éppen emiatt nem is akar gondolkodásra képes embereket képezni.

Ja utoljára még annyi. 5-6 évet töltenek ők is az egyetemen, gondolom ilyen sok végigtanult év után te sem csak egy romos lakásért és kajára szeretnél keresni, mert ebből a bérből kb. csak ez engedhető meg.

2022. jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#12 a 2010-es kormányváltás után az ELSŐ csoport volt az állami alkalmazottak kötött a pedagógus, akinek megemelték jelentősen a fizetését. Pontosan azért, mert ez a kormányzat is úgy gondolta, hogy az oktatás a legfontosabb, azzal kell indítani. a pedagógus életpálya modell 2013 szeptemberétől lépett életbe és pont amiatt kérték a szakszervezetek a minimálbértől való elválasztását, hogy a sokkal jelentősebb béremelést meg lehessen csinálni. Sajnos utána nem lett ismét a minimálbér emeléséhez kötve és így a többi bér "benőtte" a pedagógusok béremelését és már ismét nem számít érezhetőnek az akkori jelentős emelés.

De az akkor sem igaz, hogy a kormányzat ne tartaná fontosnak a pedagógusokat, most is 10%-os béremelés volt a pályán januárral.

[link]

2022. jan. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Aha tényleg ez mind szép is jó, csak a 10%-os szerinted mennyit jelent nekik? Mert más az, ha milliós fizetésre kapsz 10%-os emelést és más az, ha csupán 200-250 ezerre.

Szerintem röhejes így is, nyilván valamit be kellett dobni a választások előtt, de akárki akármit mond 50%-os béremelést kéne kapniuk vagy legalább annyit, hogy elérje az a diplomás átlagbért, mert különben szépen mindenki elhagyja ezt a pályát, az idősebb megmaradt korosztály meg előbb utóbb nyugdíjba megy és akkor tényleg be lehet zárni az iskolákat.

2022. jan. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14 tanár vagyok, jól tudom mennyit jelent. Ha duplájára emelnék a fizetésemet arra is lehetne mondani, hogy kevés és legyen több.

A kérdés nem ez volt és a vita nem erről van, hanem hogy a kormány ne gondolná fontosnak a pedagógusokat. Annak gondolja, csak vannak még nagyon sokan akik nem csak 2013-tól nem kaptak béremelést, de később sem.

Nem jó a tanárok bére, de ez van. A 10%-os béremelés pedig egy jó béremelés.

Csak pár példa korábbról, amikor éppen tagjai lettünk az uniónak, száguldott a gazdaság körülöttünk:

"2004-ben aztán jócskán visszavett a kormány az előző évek juttatásaiból. Különböző adóemelések, valamint a 13. havi fizetés elmaradása miatt ebben az évben 1,8 százalékkal csökkent (!) a köztisztviselők nettó fizetése (s a közalkalmazottaké is csak 0,9 százalékkal nőtt), amihez ha hozzávesszük a 6,8 százalékos inflációt, mintegy 9 százalékos életszínvonalromlásról beszélhetünk. 2005-ben aztán a kormány megint a parlamenti választásokra próbálta hangolni a népet. Az eredmény: 19 százalékos béremelés a köztisztviselők, és 14 százalékos a közalkalmazottak körében. Majd 2006, a Gyurcsány-csomag keretében megint a megszorítások: az állami foglalkoztatottak béremelése alig 1 százalékkal nőtt az infláció fölé. Nem is beszélve 2007-ről, amikor a Statisztikai Hivatal adatai szerint a 8 százalékos infláció mellett mindössze 4,6 százalékkal nőtt a köztisztviselők, s 0,9 százalékkal a közalkalmazottak nettó fizetése."

[link]

2022. jan. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15-ös, hány éve tanítasz, mennyi időseket, milyen iskolában? Anyukám most ment nyugdíjba 40 évvel, pedagógus, a pályán maradt, sok problémás gyerekkel volt dolga, fejlesztett is, sokszor saját pénzből kellett megoldania dolgokat a munkájához, mert nem biztosították, ő azt érzi, hogy a kormány hülyének nézi a pedagógusokat, és én pedagógusgyerekként ugyanezt látom.
2022. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16 A pedagógusbérek soha nem voltak jók. Pontosan azért tettm be az idézetet tíz évvel ezelőttről, hogy láthasd te is, az ami most van a pedagógus bérekkel az nem rosszabb a korábbi történéseknél, hanem jobb.

Ettől nem jók a tanárok fizetései és valóban erősen emelni kellene rajta. Csak ne hazudjunk már mellé olyat, hogy akik most le akarnák váltani a kormányt azok majd jobban fogják csinálni, mert megmutatták - 8 évük volt rá - hogy nem csinálják jobban, rosszabbul csinálták.

Most egy válságban van 10%-os béremelés. Korábban meg az inflációnál 1%-kal adtak magasabb bért, miközben 2006-ban elméletileg száguldott a gazdaság és választási év is volt. Utána ezt a válság idején teljesen el is tüntették és a tanároktól elvették a 13. havi fizetésüket.

Most azért tűnik kevésnek a korábbi béremelés mert mellette a minimálbért is erősen emelték. A balliberális kormány alatt a minimálbért alig emelték, az infláció tüntette el a Medgyessy-féle béremelés értékét. Vagyis most a béreket utólérte a minimálbér emelése, akkor meg a bérek elvesztették az értéküket.

Nem számít kiket és mióta tanítok, nem vagyok fiatal, de még nem is vagyok nyugdíj előtt. az számít ami a valóság. Most nő a fizetésem értéke, minden évben, korábban meg vesztett az értékéből. Ez a lényeg. Most az egészségügyben dolgozók kaptak jelentős béremelést. A következő megint az oktatás lesz, csak ehhez maradnia kell ennek a kormánynak. Mert amit biztosan tudunk, hogy akik le akarnák váltani őket, azok csak hazudtak reggel éjjel meg este.

2022. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Új válaszoló vagyok.17es de akkor minek veritek hisztit mindig?

Nincs még egy olyan dolgozói réteg, mint a tanárok, akik ennyit panaszkodnak, siránkoznak, mint ti.

Ja meg még most sztrájkolni is akartok, közben meg kiderül, hogy még sem olyan rossz a helyzet, csak kell ugye a feszültségkeltés mindig.

Arról meg ne beszéljünk,hogy a távoktatád alatt nyújtott teljesítménye a tanároknak, hát lássuk be igen gyenge volt, de ugyanúgy kapták a bérüket, meg szerintem nincs még egy ilyen szakma ahol ennyi szabadsága van az embernek. Nektek ott van egy egész nyár, míg én augusztusban, miután leszámláztam mindent, statisztikákat megcsináltam, elmentettem, s miután összeegyeztettük a kollégákkal, hogy ki mikor megy szabira ( mert ugye valakinek kell lennie mindig az irodában) na utána tudok menni én is max. 2 hétre. Ne haragudjon meg rám senkinek, de nem tudom a tanárokat körbesajnálni, sok ember van még ebben az országnan, aki a munkájához képest sokkal magasabb bért is megérdemelni, de hát csak zsebpénzeket kap emelésként.

2022. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Senki*
2022. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Megérdemelne*
2022. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!