Hol a hiba a családtámogatási rendszerben? Miért születik egyre kevesebb gyerek?
Évről évre kevesebben vagyunk, csak 2021-ben 60 ezerrel lettünk kevesebben. A gyerekvállalási statisztikákat pedig a romák tartják lélegeztetőgépen, de még így is hanyatlik. A magyar az már teljesen képtelen reprodukálnia magát, és egyre többen mennek külföldre szülni.
Hol a hiba a családtámogató rendszerben? Hiszen erre épül az egész politika, hogy a családokat támogatják. Mégis valami nagy homokszem vagy kavics van a gépezetben. Kérdés, hogy hol?
#19
"A KSH számai "picit" kozmetikázottak."
Azért látod így, mert nem érted a koncepciót. A "statisztika torzító tényezőket" figyelmen kívül kell hagyni és máris jönnek az elvárt eredmények.
A legtöbb fejlett országban meg van ez a probléma, a különbség az hogy magyarországra nincsenek nagyon bevándorlók.
Szerintem a legtöbb dolog levezethető időre, pénzre és arra hogy már más jelenti a boldogságot az embereknek.
Úgy hogy mind 2 szülő dolgozik 8 órában, nehéz gyereket vállalni, mikor viszed óvodába, hogyan hozod el? Hogy tudsz vele foglalkozni mikor alig látod? Mikor tudsz magadra időt szakítani?
1 keresős háztartásba jóval egyszerűbb volt ez, hiszen apuka dolgozott anyuka pedig egész nap foglalkozhatott a gyerekkel.(Hozzá teszem az egykeresős modell sem hibátlan, hisz a nő nem tud menekülni ha gond van mert nincs keresete, és nincs tapasztalata se hogy munkát vállaljon később)
Pénz, Az átlag ember akár itthon akár külföldön azért meg kell válogatnia mit vesz és egy gyerek nem olcsó multaság, oktatása, orvoslása, öltöztetése stb.
Végül boldogságforrás. Lehet látni hogy szegényebb emberek többet szülnek, mert ez adja nekik az életükben a boldogságot, viszont mamár egy jól kereső embernek sok más boldogságforrása is van és ha szül gyereket akkor áldozatokat kell hoznia.
A legelején van elrontva.
Biztos akad női ismerősöd, kérdezd meg mennyi idő alatt jut be egy nőgyógyászhoz. (ha nem magánba megy hónapokat kell várnia)
Bölcsődei hely nagyon kevés van (ne pestből indulj ki) kb lehetetlen berakni a gyereket. (nagycsoportos ovis lett a kislányunk mire a bölcsibe volt férőhely vicc)
Óvoda 8-15 ig van nálunk, menj el mellette dolgozni (vicc)
Gyermekorvosunk nincs is, helyettesítő van folyamatosan, nyugdíjba ment 68 évesen a körzeti. (egy éves volt a kislányunk most 3. osztályos és még mindig csak beugrós van)
Nem falun lakunk hanem egy 70000+ fős városba.
Boldoggá tesz, hogy a hozzászólók nagy része valóban gondolkodó lény!
Tényleg örülök!
Talán majd egyszer megérjük, hogy nemzetben gondolkodó szakértők fogják vezetni az országot és a parlamentben bevezetik a minőségbiztosítást és a minőségellenőrzést, hatás- és megvalósíthatósági vizsgálatot.
Az oktatás meg valóban a tantárgyhasznosításról fog szólni, a fiatalokat az életre felkészítve. Mert a tantárgylista már kész van, de a parlamentben lévőket nem érdekli az ország rendbetétele. Ha kell, szívesen megosztom.
#21-nek:
Rendben.
Akkor vond ki nekem légyszíves Mészáros és milliárdos társainak a jövedelmét az összegzésből, majd osszad el újra a dolgozók számával, és közöld az eredményt.
Az fogja megadni a tényleges átlagjövedelmet, ami úgy zuhan 250.000 alá, hogy öröm lesz nézni. Kiszámolta Mészáros jövedelme, és az aktív dolgozók száma alapján, hogy Lőrinc "barátunk" egymaga havi 12.000 forintot dob minden aktív dolgozó átlagához.
#25
Az átlagjövedelem számítási módja 2010 előtt is ugyanilyen módon zajlott, úgyhogy nincs KSH-Fidesz kozmetikázás.
A mediánbér meg még nagyobb mértékben növekedett, mint az átlagbér, ott meg nincs a nagykeresetűekből adódó torzulás.
#25
DK-s, az átlagjövedelembe nem tartozik bele a vállalkozók profitja. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók béréből számolják, a vállalkozók nem alkalmazottak.
Arra a számításra azért kíváncsi lennék, ahol Mészáros nyeresége havi 12 ezerrel nyomja meg az átlagjövedelmet.
#26-nak:
Ne erőltesd a h'lyeséget.
Tized ennyi milliárdos sem volt.
#29
"Tized ennyi milliárdos sem volt."
Mire alapozod ezt a kijelentést?
Amúgy tökmindegy, hisz a vállalkozók jövedelme nem számít bele az átlagbérbe. A mediánbér meg még mindig nagyobb mértékben növekdett, mint za átlagbér, ami nem azt támasztja alá, hogy a nagyon kevés magas keresetű növelte a bért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!