Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy Orbán...

Tényleg igaz, hogy Orbán Viktor megígérte, hogy visszaállítja a 13. havi nyugdíjat?

Figyelt kérdés

Baráti körben vitatkoztak a nyugdijasok.

Engem kértek meg, hogy válaszoljak. Nem tudtam,

ide teszem fel a kérdést:Tényleg igaz, hogy Orbán Viktor megígérte, hogy visszaállítja a 13. havi nyugdíjat?

Persze csak akkor ha nyer a választásokon.

Nyertek!... biztos hogy nyertek?


2010. szept. 8. 13:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem megígérte annak függvényében, hogy milyen lesz a gazdaság. Tehát jött is meg nem is, hozott is ajándékot meg nem is.

Lesz 13. havi nyugdíj, ha rendben lesz az ország. De hadd ne kelljen elmesélnem, hogy milyen helyzetben vagyunk és hogy kik k*ták el.

2010. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

ma 14:40

Igazad van, hogy a ti jövőtöket is fontosnak tatod, de sok jóra ne számíts. Navracsics múltkor arról beszélt, hogy a fiatalok jöjjenek a közszférába dolgozni, mert megéri. (Persze a diplomásokról beszélt)Állásbörzét szerveztek(nek) a fiataloknak, mert meg kell őket nyerni. Mivel??? A felkínált közszférában jelenleg 15%-os bértömeg stop van. A béreket (illetményalap)kb. 2008-tól nem emelte senki. 2009-től maximálták az egész évben kifizethető +juttatások összegét jogcímenként 1, ill 2 havi bér összegére. Bármikor, indoklás nélkül kirúghatnak, 40 év szolgálati időre max. 2 havi munkavégzés alóli felmentést kaphatsz az eddig max. 4 hó helyett. A diplomásokat a legalsó sávba sorolják 80%-os bérbeállási százalékkal.(persze ezt munkahelye változtatja). 6 hónap a próbaidő, ez idő alatt bármikor kirúghatnak.A fizetés diplomával kb. nettó 100e. Ráadásul adott munkahelyre csak akkor vesznek fel, ha szakirányú végzettséggel rendelkezel.Szóval nagyon klassz köztisztviselőnek lenni. Jaj, majdnem elfelejtettem, hogy már kormányzati képviselőről kell beszélni.

egy köztisztviselő

2010. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A nyugdíjasok örüljenek, hogy egyáltalán 12 havi nyugdíjat megkapnak, ha már annyira semmi dolguk sincs, minthogy reggelente arról pofáznak egymással elfoglalva a hegyitáskák buszozó diákok elől a helyet, hogy jaj ez a rohadt Orbán nem ad 17. havi nyugdíjat.

Inkább azon kellene agyalnia a kormánynak, hogy ha majd én dolgozni megyek, ha nem 17 éves leszek, akkor tudjak is valahova menni, és ne minimálbért keressek.

2010. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
hegyitáskák = hegyitáskás. Vagyis, 20 könyvvel megpakolt, gerincferdítő táska.
2010. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ma 16:48

Nem kellene így beszélni a nyugdíjasokról! Én sem tartottam helyesnek soha a 13.havi nyugdíjat, mert mirefel, de azért tudomásul kellene már venni a fiataloknak, hogy a nyugdíjas azért nyugdíjas, mert ledolgozta azokat az éveket, amennyi kellett ahhoz, hogy most lógassa a lábát. Teljesen igazad van abban, hogy a mai fiatalok nem tudnak elhelyezkedni, ha mégis találnak munkahelyet, vagy feketén, vagy minimálbérért dolgoznak, de nem szabad elfelejteni, hogy tengődnek olyan emberek, akik a gyárakban becsülettel letöltötték az idejüket, és abban az időben megállapított nyugdíjukból - az emelések ellenére- nagyon nehezen élnek meg, mert ugye a rezsi sem kedvezményes, az unokáknak is segítenek még erőn felül is. Lehet, hogy csak egy szelet csokival, de megteszik. Sajnos azok a nyugdíjasok, akiknek nagyon keveset visz a postát nem reklamálnak, nem mennek az önkormányzathoz segélyekért, csak szép csendben meghalnak. Ha én lennék a kormány, akkor nem engednék nyugdíj mellett dolgozni senkit sem. Nem ellátatlan, így nem vennék el a munkahelyeket a fiataloktól. Hiába fizetnek járulékot, adót, akkor is van jövedelmük.Megjegyezném, hogy dolgozni sem a kisnyugdíjasok járnak.

Szóval nem kell általánosítani, ráadásul ilyen stílusban beszélni az öregekről. Valaha leszel te is nyugdíjas, ha ledolgozod azt az időt, ami majd erre lehetőséget ad.

Régen az egyenruhások feleségei nem dolgoztak, aztán annyira unták magukat, hogy elmentek 4 órába dolgozni, és abban az időben elég volt a jogszabály szerint 10 év szolgálati idő. Na...ezek pofáznak, elégedetlenek, mert bizony 4 órás munkaviszonyra kevés a nyugdíj.

2010. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%
A fiatalok ott tartanak,hogy egyaltalan nem akarnak dolgozni,sajnos.A masik meg az,hogy a targyi tudasuk szinte a nullaval egyenlő!Egy komoly szerszamkeszítőt nem tudok felvenni,mert nincs,dolgozni egy sem akar!
2010. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Elobb talan az elso 12 honapban adjanak nyugdijat. Ugy ertem normalisat, nem ezt a szanalmas alamizsnat ami van.
2016. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!