Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki fizeti majd 500 ezer...

Ki fizeti majd 500 ezer honosított külhoni magyar nyugdíját?

Figyelt kérdés
Tudtátok, hogy Kádár idején keletkezett érvényben levő államközi megállapodás szerint, pl. ha a romániai magyar elmegy itthon nyugdíjba, betudják a romániai munkában töltött idejét, és kb. kétszer annyi nyugdíjat fog kapni, mint az azonos feltételekkel nyugdíjba menő hazai?
2011. aug. 6. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez miért jogtalan?

Az talán nem munka, amit ott elvégzett?

Egyébként meg az adófizetők fizetik, mint oly sok minden mást.

2011. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Senki.
2011. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hála a jó égnek, én biztos nem :)
2011. aug. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon rosszindulatú, tendenciózus és buta kérdés. Biztos vagyok benne, hogy az MSZP aktivistája vagy.

Magyar nyugdíjat az kap, aki magyar munkavállalóként megy nyugdíjba - ehhez hozzávették a korábbi éveit is. Az 500 ezer (most csak 90 ezer) külhoni magyar, aki magyar állampolgárságot kap vagy fog kapni - azok közül egy se fog kapni magyar nyugdíjat, hiszen nem dolgoztak és valószínűleg nem is fognak dolgozni Magyarországon. Az állampolgárság és a nyugdíj az két külön dolog.

Szégyelld magad !!

2011. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha az előző fel van pontozva, én miért nem?
2011. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 17.42!

Akkora gsatulációm van számodra amekkorát mostanában nem fogsz kapni,bár ez ne legyen kizárva.Én is biztosra veszem,hogy ez az eggyemás az MSZP-nek csahosa. Az meg márcsak azért is gyűlöletes az igaz magyarnak,mert az MSZMP-ből lett vagyis azokbol akik gyílkolták saját fajtájukat idegen érdekekér,még koholtádak szerint is

A jogban nem vagyok otthon,de van valamelyes élettapasztalatom,s mert nagyonis a témába vág ime: 1962-ben,mint fiatal szaki Budán a RÁDIÓTECHNIKAI GYÁRBAN dolgoztam ahol feltünt nekem egy nagyon idős bácsi,s rákérdeztem:

- Hogy-hogy még mindig tetszik dolgozni?!

- Én romániából települtem át,mert a fiam,meg a menyem rávettek,hogy adjam el ottani házamat, hogy ők vehessenek itt,s majd ők eltartanak. (csládi bonyodalom) Rossz lépés volt. Az öregnek mennie kellett,nem tartották el. Nyugdilyat épp azért nem kapott,mert Romániában dolgozott.Ahoz,hogy Magyarországon jogosult legyen nyugdílyra,a minimumot 10 azaz tíz évet kellett ledolgoznia..Sajnáltam az öregez,hogy így járt,de jó,hogy elmondta. Így legalább bizonyítani tudom hogy most is HAZUDOTT ez az mszp-s,MINT AHOGY MINDNYÁJAN HAZUDNAK.

2011. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De félek tőled véresszájú Fideszes! Biztos te is külhoni vagy! Ha rajtad múlna, itt már fasiszta diktatúra lenne statáriummal. De csak kiröhöglek, mert korlátolt vagy.
2011. aug. 8. 13:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Te meg hülye vagy. Akinek tapasztalata van az nem korlátolt,annak mélyebb a tudása,mint a tanult emberé..De ha vállalni kell a korlátoltságot,vállalom.Inkább ez,mint hazaáruló sztalinista,szovjetista,Istentől,embertől gyűlölt eggyemás. Szeretnéd mi ha még mindig itt lenne a "hatalmas szovjetunió" hadserege,s most is,mint akko,annak árnyékában basáskodni,szépet hazudni a tömeget rászedni.Amerikai kölcsönöket felven,s azzal másokat is segíteni a kenyéradó gazdátokon túl,mely adósságot majd fizesse az utókor,hogy nem égett le a ..fátokról a bőr...
2011. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Méghogy véresszájúúúúúúú Én?! Mindigis titeket komcsikat (vagy annak mondottakat) neveztekannak.
2011. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ide komplett idióták írogatnak és mégis én vagyok lepontozva...

hogy jönnek ide a komcsik?

2011. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!