Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gimnáziumokat miért nem...

A gimnáziumokat miért nem csökkentik le 3 évre?

Figyelt kérdés

Sokan elvégzik esetin 2-3 év alatt.Jóval kevesebb óraszámmal, mint a nappalin tanuló diákok és ugyanolyan értékű a papír.Ebből kiindulva, felesleges a diákokat ott tapasztani 4-5 évig.


Magyarországon kicsit túl van misztifikálva az érettségi, pedig igazából csak egy felvételi az egyetemre.Egy beugró.



3 évre csökkentéssel kapnának még egy évet a fiatalok és már 20 évesen kezükben szorongathatnák az alapdiplomát, 22 évesen pedig az MSC-t.Mennyivel jobb lenne nekik, nyernének egy évet, hamarabb betudnának lépni a munkaerőpiacra.


2022. jan. 3. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekem most 10.osztályos. VALÓBAN tanul és nem csak melegedni jár be a gimibe, majd megszakad és még így is alig bírja a tempót, pedig szívesen tanul.

Ha neked ez olyan, hogy el lehetne végezni 2-3 év alatt, akkor nagyon sz@r gimivel találkoztál.

Az a pár ember aki valóban el tudja végezni 2-3 év alatt úgy, hogy valóban meg is szerzi közben a szükséges tudását, az meg most is megteheti. Csak neki meg több esze van annál, hogy kihagyja a gimi azon részeit amik nem csak a tanulásról szólnak.

2022. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg nem kellene érettségi előtt királyválasztást meg sulis kampányt tartani, ami elveszi az időt a tanulásból. Egy évet lazán le lehetne spórolni, ha nem lennének tucatszámra kötelezően választható programok, amikor műsort kell rendezni, táncot kell tanulni, kisfilmet kell forgatni stb. Rengeteg időnk elment ilyenekkel, és semmi értelme nem volt az ég világon, csak annyi, hogy minden ilyen alkalommal összeveszett az osztály két fele, mert az egyik oldal feleslegesnek tartotta, a másik oldal meg nem vielte el hogy valaki ki akar maradni a programból... Ezt az időt sokkal hasznosabban is el lehetne tölteni
2022. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező tuti nem valami minőségi gimibe járhatott...


Próbálnál te bejutni a BME-re, vagy SE-re egy esti "futottak még" tanfolyam után....

2022. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

#2 DE MINEK????

A mai fiatalok egyre később kezdenek dolgozni, önállóan élni. Nem 14 évesen mennek, hogy minél hamarabb dolgozzanak, hanem még 25 évesen is az egyetemen próbálkoznak valami diplomát szerezni. Miért akarnád, hogy hamarabb végezzenek????

2022. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg meg lehetne csinálni. A jelenléti oktatás baromira időigényes, szóval levelezőn, ahol kb. a tananyag 10%-át adják le, a többi "nézz utána otthon" jelleggel működik, sok időt spórolnak. Nincs házi feladat ellenőrzés, nem kell arra várni, hogy Balázska is kinyissa a tankönyvet... Gyakorlatilag olyan, mint az egyetem, az ember tanul, mert célja van vele.

Egy átlagos osztályban, ahol a tanulók nagyjából 15-18 évesek, ezt nem érdemes elvárni. Csak nézd meg, mi volt tavaly az online oktatás alatt.

2022. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy ezért a sz*r érettségiért felesleges végigjárni a gimit, főleg egy nívósabbat. De

- egyrészt gimibe nem csak az érettségi miatt jár az ember

- a legtöbb fiatalnak lövése sincs 18 évesen se (meg később se), hogy mihez is akar kezdeni

2022. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes felvetés. Le lehetne redukálni egy évvel akár az általános iskolás, akár a gimis tananyagot, majd 17 évesen azzal foglalkoztatni a diákokat, amivel foglalkozni is fognak. Ami hátulütője lehet, az a 17 évesek érettsége! Vannak későn érő diákok (főleg a fiúk közt), akiknek 17 évesen esélyük se lenne, de 18-19-20 évesen meg már simán.
2022. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Így egyetem elvégzése után visszagondolva egy csomó felesleges tárgyam volt középiskola során aminek nem veszem hasznát(őszintén szólva a 90%-ra nem emlékszek amit középsuliban tanultam)


Szerintem a középsuli célja inkább az időnyerés, hogy tudjad hogy mit akarsz/milyen irányba akarsz elindulni, nem feltétlenül az hogy hasznos lesz-e amit tanulsz. A legtöbb diák nem tudja hogy merre szeretne tovább menni, sokak még 11.-ben is gondolkoznak. Én tudtam hogy tudományos területen akarok tovébbhaladni, de nem tudtam akkor még, hogy mit is akarok pontosan, kb 11.-végére határoztam el hogy milyen szakra akarok menni.


#1 Attól hogy valami nehéz attól még nem lesz valami hasznos, tipikus példa az irodalom, kegyetlenül megkövetelték rajtunk a dolgot, de ha ma megkérdezi valaki h milyen korszakai voltak Petőfinek nem tudnám megmondani, mert amint nem volt rá szükség kiszelektálta az agyam. Vagy hogy kell verset elemezni és társai, nem az én érdeklődési köröm ezért nem jegyeztem meg semmit se szinte.


#3 Abban egyetértek hogy azokat a tárgyakat amiket használsz egyetemen azoknál fontos hogy gimi megadja az alapot. Tipikus példa BME-nél a kalkulus, vagy SE nél a kémia ami a középsulis tudásodra erősen épül, ha nem voltál faktos és/vagy szar volt az oktatás akkor nem lesz könnyű feladatod.

2022. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki egyetemre akar menni annak szerintem nem nagy áldozat az a 4-5 év középsuli. Akinek meg csak az érettségi kell mindegy hogy annak meg ott az esti, levelező.
2022. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 pont ezt akartam írni én is. Szerintem ezeknek a diákoknak inkább az segítene, ha 5.-ik vagy akár 6.-ik évet is kapnának középsuliban érettségi után, hogy ne a "semmibe" zuhanjanak érettségi után, ha nem sikerül a felvételijük, hanem legyen még 1-2 év "érni", nyelvtanulásra, pályaválasztásra, felkészülésre stb.. Rengeteg ilyen ismerősöm van, és a "kihagyok egy évet" sokszor nem annyira jól sül el és talán az oktatásnak feladata lenne a kereteibe foglalni ezt a "kihagyok egy évet" dolgot mert igény egészen biztos, hogy "főleg a fiúk közt" lenne rá.
2022. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!