Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gimnáziumok képzési idejét...

A gimnáziumok képzési idejét miért nem csökkentik le 3 évre?

Figyelt kérdés

Teljesen felesleges 4 évig oda bejárni.

Elég lenne 3 év és utána érettségi.Utána mehetnének egyetemre a diákok és már 20 évesen meglenne a Bsc diploma.Ezáltal hamarabb a munkaerőpiacra kerülnének.

Az MSC képzést a többség úgyis levelezőn csinálja, én is így tettem.


2021. okt. 24. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Legyen csak 1 év, nem?
2021. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Elvileg azért, mert addig se munkanélküli.

Amúgy tényleg vicc, hogy 15 év az oktatás, közben meg hamarabb is le lehetne tudni.

2021. okt. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem felesleges a 4 év.

Senki nem tiltja meg hogy előbb érettségizz. De szupercuki hogy 17 évesen a gyerekeket a munkaerőpiacra küldenéd ahelyett hogy még iskolába járnak amikor bőven van mit tanulniuk.

Az iskola, a gimnázium nem csak az érettségiről szól és az érettségi tárgyakon kívül sok mást is tanulnak. Gondolom nem sokat tanultál a középiskolában hogy neked 3 év is elég lett volna belőle. Hova rohansz?

Mégis miért kellene hogy a fiatalok hamarabb kerüljenek a munkaerő piacra, mikor szerencsére sokkal tovább fognak élni és így vele dolgozni is majd?

2021. okt. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3#

Nem a munkaerőpiacra küldeném,hanem a felsőoktatásba.


Középiskolában, csak a számomra érdekes tárgyakat tanultam, a többiből nem erőltettem meg magamat.Mégis, lediplomáztam.

Elég lenne a 3 év, nem tanulna mindenki mindent, hanem a képességeinek,érdeklődésének megfelelő mértékben a tárgyakat.

2021. okt. 24. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan esti gimnáziumban voltam legutóbb, ami csak 3 eves volt. Vagyis 10. osztálytól indult, és a 9.-es anyagból különbözetit kellett tenni. (nekem nem kellett, mert korábban elvégztem a 9. osztályt máshol, külön).


Annyi jó van benne, hogy megvan hamarabb az érettségi. Viszont az a hátránya, nem teljes gimnáziumi képzés, amire rátesz az is, hogy esti iskola.

2021. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5#


Épp ez az.

Az érettségi 3 év alatt megszerezhető.

Igazából, az csak egy papír arra,hogy jelentkezhess felsőoktatásba.Másra nem jó.


Ha a papír megszerezhető hamarabb, akkor miért ne, hiszen nem szakmát tanul ott az ember, nem könyvelést vagy burkolást vagy akármit.

2021. okt. 24. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakgimiknél is hasonló a felépités. 5evbe el van osztva maga a szakma illetve az érettségi amit ha külön raksz le az 6 év. Nem jön le a matek. Egyetlen érv talán az lehet hogy sokat számit az a 1 év jellemérlelődés.
2021. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ékes példája vagy annak, hogy miért kell négy évig tartania a középiskolának. Ez nem az érettségire felkészítésről szól. Ha normálisan működne az oktatás, akkor itt csinálnának embert a nyolcadik osztályt elvégzett gyerekekből. Egy diploma nem jelent semmit, ha valaki nem érti meg a világot.
2021. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!