Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A melegek miért gondolják,...

A melegek miért gondolják, hogy lesz abból egyetértés, hogy minden a 97% hibája, a 3%-é meg semmi?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy rendesen a többségi társadalmat teszik felelőssé újabban azért, hogy transzok a nemváltoztatás után kiugró arányban lesznek öngyilkosok. Mintha bárkit érdekelne, hogy ki minek képzeli magát, fel sem merül, hogy esetleg megbánta a "nemváltást". Párom testvére meleg, a barátja 10 éve lett öngyilkos sajnos, senkinek eszébe nem jutott még akkor, hogy a társadalmat tegye felelőssé ezért. Ma már ez az általános, a meleg nem felelős a saját sorsáért.

A házasság kapcsán sem értem, hogy pontosan mit akarnak, hiszen régen jogegyenlőek, a bejegyzett élettársi kapcsolat 100%-ig egyenlő jogokat biztosít nekik a házasokkal, örökölhet, vehet fel hitelt, CSOK-ot, kap házasságkötési támogatást stb. Erre azt hozzák fel, hogy nem vehetik fel egymás nevét... mármint hogy, két Kiss Béla közül az egyik legyen Béláné?..



2021. dec. 31. 22:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%

#9

Ameddig a házastársak végrendelet nélkül, vérségi örökös nélkül automatikusan örökölnek egymás után, addig a bejegyzett élettársak csak végrendelet útján. (A párom ügyvéd volt a nyugdíjba vonulásáig)


A Polgári Törvénykönyv 8. kötete elég lehet, hogyha végig olvasod.

2022. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Fúh, ez nagyon kemény, szóval el kell menni egy délután és végrendeletbe adni, hogy ki örökölhet és mit!! Ez nagyon durva egyenlőtlenség, még a végén lekésed miatta az esti transz-showt!
2022. jan. 1. 12:06
 13/33 anonim ***** válasza:
84%
12: mivel azt hazudtad, hogy a 2 kapcsolati forma között SEMMI különbség nincs, ezért írta meg a 11., hogy van. Erre ez a szerencsétlen próbálkozásod...pont olyan szánalmas, mint az egész itteni működésed. De egy fideszestől nyilván nem telik többre.
2022. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

13: én bevállalom, hogy "hazudtam" (amúgy ezt tévedésnek hívják), amennyiben most valóban kiderült, hogy mindössze ezért az egy délutáni programért kell sipítozni, asztalt verni, egyenlőtlenséget és elnyomást kiabálni, lenácizni, homofóboznia a komplett többségi társadalmat az LMBTQ-nak.

Örülök, hogy kiderült, mennyire vagytok ti komolyan vehetőek ebben a fúdenagy szabadságharcotokban.

2022. jan. 1. 13:07
 15/33 anonim ***** válasza:
76%

13 ez azért már előrelépés az új évben, de nem kell oda az az idézőjel :) A hazugság az hazugság.

Azonban el kell szomorítsalak, nem csak ez az egyetlen hátrányos megkülönböztetés létezik a bejegyzett élettársi kapcsolat rovására. Ott az örökbefogadás tilalma is pl.


Örülök, hogy kiderült, mennyire vehető komolyan, amit egy fideszes ír.

2022. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Azonos nemű párok esetében csak az egyikük, egyedülállóként jogosult örökbe fogadni. (Már amennyiben ugye egyedülállóként erre esélye van.) A másik félnek jogilag semmi köze a gyerekhez, hivatalosan pl kórház, óvoda, iskola nem adhat ki neki információt, szélsőséges esetben az örökbefogadó fél halála esetén a gyerek új gyámhatósági eljárás alá kerül, ha a két fél végül szétválik, a nem-szülő félnek semmilyen joga nincs a gyereket illetően. Azért ez szerintem elég súlyos különbség.
2022. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
47%

#16

Már sajnos ez sem működik, ő felsége a mindenkori "családpolitikáért" felelős miniszter engedélye nélkül már az egyedülállók sem fogadhatnak örökbe. Ez viszont túlzottan nagy beleszólás az emberek magánéletébe, amihez egyetlen egy kormánynak vagy kormánytagnak sincs joga! A többiben igazad van!

2022. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

15 hazudni annyit jelent, mint a valós információ birtokában megvezetés szándékával annak az ellenkezőjét állítani.

Én nem voltam vele tisztában, hogy annyiban valóban megvalósul az egyenlőtlenség, hogy rá kell kell áldoznod egy délutánt arra, hogy végrendeletet írjál.


SZEGÉNY ELNYOMOTT MELEGEK RÁ KELL ÁLDOZNIUK EGY DÉLUTÁNT A VÉGRENDELETÍRÁSRA NEM EGYENLŐEK NÁCI FIDESZ KIREKESZTŐ HOMOFÓB TÁRSADALOM

2022. jan. 2. 03:45
 19/33 anonim ***** válasza:
77%

#15

Én is Fidesz-szavazó vagyok, de emellett kb. 60 éve "büszke" meleg. Az első komoly kapcsolatom 13 évig tartott, a jelenlegi már 20 éve tart.


#18

A "homofób törvény", amit egyébként azért neveznek - nem csak az LMBT melegek, hanem az épeszű emberek is - ennek, mert a pedofíliát több bekezdésben is összemossa a homoszexualitással valamint a szexuális nevelés kapcsán hazugságok tömkelegét sugallja. Az Alaptörvényben foglalt jogegyenlőség sem valósul meg. Sajnos viszont az AB ezt nem meri kimondani.

2022. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

19: ha te ezt így érzed, miért vagy Fidesz szavazó?

Én semmiben nem értek egyet azzal, hogy ez egy homofób törvény lenne, ezzel együtt mégsem tudnék Orbánra húzni... érdekes a világ.

2022. jan. 2. 09:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!