Mi baj van a rezsicsökkentéssel?
#8 Meghatna ha nem lett volna. A 2010-es árakra rakd nyugodtan rá az évi infláció feletti áremeléseket, mert korábban az volt és ment volna tovább és ezekre jött volna rá a mostani energiaár emelés ami még a németeknek meg az osztrákoknak is nagyon fájó drágulás.
Most azért lehetsz nagy legény mert 8 éve nem változott a rezsi ára. 2010 előtt a 8 év alatt a gáz ára a háromszorosa lett, az áramé a duplája. Ennek lett vége a rezsicsökkentéssel.
ma 18:08
Matekezzünk már egy kicsit, átlagban egy fogyasztási helyen 2000 kWh áramot fogyasztanak. 2012-ben 485 forint volt és ez ment le 366 forintra, miközben az EU-ban drágult kb. 10%-ot. Ha nálunk nincs drágulás és marad a 2012-es ár akkor is egy átlag fogyasztónak ez 238 ezer forintjába kerül. (én egy háromtagú családban élek, semmi rongyrázás és még nálunk is 150 ezer körüli megtakarítás jön ki)
Az MVM nyereséges hatósági árak mellett is, ha mondjuk visszatérünk a nem állami cégekhez akkor ennyivel több lesz a profitjuk, már ha feltételezzük hogy rendesek és ezt nyereségként könyvelik el és nem optimizálnak adót. Ebből a költségvetésnek származik 24 ezer forint plusz bevétele. (3 millió háztartással számolva 72 milliárd)
Míg ha marad a rezsicsökkentés és mondjuk a 240 ezerből 160 ezret itthon költök el ilyen luxuscikkekre mint kaja, ruha, benzin ... akkor abból 43 ezer kerül az államkasszába (130 milliárd)
Szerinted az EON-nak kéne ezt a pénzt adni vagy jó így ahogy van?
"Pl. elhagynak karbantartásokat, amiket meg fognak érezni az emberek."
10 éve van rezsicsökkentés, ehhez képest minden szolgáltatás rendben működik, nincs fennakadás egyiknél sem. Az első 1-2 évben még működhetett ez a hülye duma, de ennyi idő után nevetséges.
"Miért baj, ha arra költik az adóm egy részét, hogy olcsóbb legyen saját a rezsim?"
Nem látod az ellentmondást? Ha az adód egy részéből olcsóbb, akkor valójában nem olcsóbb.
Amúgy meg a lakások szigetelését kéne támogatni, mert elképesztően rossz a helyzet ezen a téren és ezért fogyasztunk rengeteg gázt.
18:23
Igen de ebből a 10 évből nagyon sokáig pont hogy a piaci ár felett volt a "csökkentett" ár.
ma 18:42
Ez nagyon szép amit linkeltél csak kérlek magyarázd már el nekem, hogy az EU28 országában ahol piaci alapon adták a gázt (legtöbb helyen) ott miért nem esett sose a 2012-es ár 75%-a alá(mi még segítettük is az átlagot, mert mi annyival levittük, ergo húztuk lefele az átlagot).
Illetve ha náluk ez nem történt meg akkor miért hiszed, hogy nálunk megtörtént volna?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!