Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is kiábrándult a Fideszből?

Más is kiábrándult a Fideszből?

Figyelt kérdés

Én áprilisban a fideszre szavaztam, drukkoltam a 2/3-nak, és minden ismerősömet buzdítottam, hogy szavazzanak ők is a fideszre, mert ők hozhatnak egyedül változást.


De, amit most látok, romlott a közbiztonság, 50 forinttal drágult a CHF a forinthoz viszonyítva 3 hónap alatt, már a teljes fizetésünket elviszi a hiteltörlesztés, még mindig nem történt semmi olyan intézkedés, ami az államháztartás stabilizálását, és a hiány csökkentését eredményezné, még mindig csak a szavak vannak, és a magaslóról beszélés (Pl.: Mikor szijjártó kijelentette, hogy lehetséges, hogy időlegesen megemelkednek a törlesztők, de majd túlélik valahogy az emberek ezt a pár hónapot)...


Ezek rosszabbak, mint gyurcsány, komolyan én visszasírom bajnait, más is van így vele?


Még mielőtt megvádolnátok, nem vagyok se szoci, se jobbikos, se lmp-s bértollnok, de még zsidó, cigány sem, csupán a fidesz kormányzásának köszönhetően minden vagyonunkat, ezáltal a jövőnket és a múltunkat is elveszítjük. KÖSZÖNJÜK!


2010. szept. 5. 23:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%
nem akarok zsidózni, de ezt a zsidók csinálják mesterségesen. Mármint a CHF cumiztatást
2010. szept. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Felelőtlenül ígértek olyant, amit ők is tudtak, hogy nem tudnak megcsinálni, csak míg a buta állampolgárok Viktort istenként tisztelik, nem tudod nekik megmagyarázni, hogy ezt nem fogják tudni megcsinálni ilyen formában, ahogy ígérték. Örülök, hogy neked felnyílt a szemed, én amúgy utálom a politikát, a szüleim is csalódtak, én meg sose szavaztam rájuk.
2010. szept. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én sem hittem el mindent, de azt vártam, hogy ők legalább nem k*rják el... Vagy csinálnak valamit ekkora felhatalmazás mellett a saját hatalmuk bebetonozása helyett. Pl sehol nem látom, hogy visszavágnának a szociális kiadásokból, vagy rendbe tennék a MÁV-ot, a BKV-t, esetleg az egészségügyet, hogy lenne átgondolt adópolitika, vagy foglalkoztatáspolitika... Egyszerűen olyan, mintha most csöppentek volna ide és még azt sem fogták volna fel, hogy kormányozni kellene, csak nézelődnek, és próbálnak valami látszatintézkedéseket hozni, pedig volt 8 évük, és állítólag kész tervük volt a gazdaság helyreállítására és beindítására, ehelyett még egy utolsót döftek az amúgy is haldokló országba...
2010. szept. 6. 00:16
 14/24 anonim válasza:
61%

Szia!


Szerencsére én nem vagyok devizahiteles, viszont a nővérem az, és átérzem a helyzetét, ezáltal valamelyest a te helyzetedet is.


Mégis azt gondolom, a helyzet kicsit bonyolultabb, mint az elsőre látszik.


Az eddigi kormányok az elmúlt nyolc évben gyönyörűen kiszolgálták a külföldi tőkét hazánkban (tönkretéve ezzel a hazai gazdaságot), mivel a magas adórendszer, valamint a munkaelkerülésre ösztönző szociális rendszer miatt a hazai gazdaság vészesen romlani kezdett, helyet teremtve ezáltal a külföldi érdekeltségeknek. Ez oda vezetett, hogy a válság beköszöntével hazánknak az elsők között kellett rohannia kölcsönért (bocsánat, hitelkeretért) az IMF-hez, meg az EU-hoz, hogy elkerülje az államcsődöt.


Azóta washingtoni meg brüsszeli bankárok telefonon megmondogatják, legyen-e ingatlanadó (amit állítólag mi vállaltunk), meg hogy ezt meg azt kéne csinálni, meg hogy így meg úgy. Ha szorgalmasan és lelkesen tesszük, amit az előbb említett bankár uraságok kérnek, akkor ők elégedetten és mosolyogva távoznak a negyedéves ellenőrző körútjukról. (Figyelj, nem vicc: külföldi bankárok ellenőrzik a magyar költségvetést!) Ha pedig a külföldi bankár uraságok elégedettek, a pénzpiac is nyugodt, és a svájci frank árfolyama is alacsonyabb.


De ha a magyar kormány nem hajlandó minden téren azt tenni, amit ők óhajtanak, akkor ők nagy duzzogva, látványosan teátrálisan elvonulnak. Persze menet közben mindenkinek nagyban kipanaszolják magukat, hogy ezek a gaz magyarok hogy lázadtak fel őellenük, a kezükben lévő médiabirodalom máris a magyar helyzetről cikkezik, hogy ezt mekkora kockázat, meg így, meg úgy, a nemzetközi pénzpiac rögtön felbolydul, a befektetők persze nagyon beijednek (csak vicc), és máris zuhan a forint, mert a magyar gazdaság, amely 3 hónappal ezelőtt (Bajnai idején) még stabil volt és rózsás, most, ily rövid idő alatt velejéig romlott, megbízhatatlan és kockázatos lett, ezért a magyar pénz nem ér egy ócska garast se.


De! Az IMF-nek abszolúte semmi köze sincs ahhoz, hogy van-e bankadó vagy nincs Magyarországon, vagy hogy mennyi a nemzeti bank elnökének fizetése, mivel Magyarország csak a százalékos hiánycélt vállalta, hogy ezt hogy érjük el, az a mi dolgunk.


Egyébként is milyen jogon szól bele egy szuverén ország jogalkotási folyamatába néhány külföldi bankár, akiknek még választójoga sincs Magyarországon?


Szóval, olyan ez, mint az einstandt a Pál utcai fiúkban: ha nem adod oda a pénzed a külföldi bankároknak, akkor elveszik erővel. Ezért jaj annak, aki kölcsönt, hitelt vesz fel, pláne külföldi bankártól! Szóval, véleményem szerint a hiba valahol itt rejlik.


Egyébként nem vagyok semmilyen párt tagja, sem bértollnoka, csak egy egyszerű könyvelő vagyok.


31/F

2010. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, gonosz leszek, azt kaptad, amire befizettél. Mindez végig látható volt, hogy a fiúknak semmi gazdasági elképzelésük nincs arról, mit is kéne csinálni. És a szép a dologban, hogy viszont mi is, akik reálisan azt vártuk a fiúktól, amit várhattunk, és amit kaptunk is, és előre óvtunk a 2/3tól, hogy legalább valami kényszerítő erő maradjon arra, hogy ezek kormányozással legyenek kénytelenek törődni, nem a saját hatalmuk bebetonozásával - mi is ezt kapjuk, úgyhogy mi is köszönjük. Neked is.

Drága lecke lesz ez, és sajna nem hiszem, hogy tanulni fognak belőle.

2010. szept. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy az IMF diktálni próbált, olyan intézkedéseket szorgalmazott, amivel szerintük tartható a hiánycél. Ha enélkül is biztosítottnak látják a hiánycél teljesülését, akkor nem szólnak bele. Egyébként az IMF most is ad tanácsokat a magyar kormánynak.


De az más dolog, ha elküldjük őket a halálf@szára és közöljük, hogy fasza gyerekek vagyunk, igenis finanszírozzuk magunkat valahogy a pénzpiacról, az sem számít, ha sokkal többe fog kerülni, az sem, ha a gazdaságunk belerokkan...


Egyébként nem az IMF az, aki a magyar forint ellen játszik, mivel gondolom nem rendelkezett hatalmas forintkészletekkel, amiket elad, és mivel Svájcnak, és az EU-nak sem érdeke a túlzottan erős CHF, ezért úgy gondolom, hogy frank vásárlásba sem kezdett bele.


Szerintem sokkal ésszerűbb érv az, hogy amíg az IMF-es tőke mögöttünk állt, és ott volt a lehetősége annak, hogy egy esetleges fizetésképtelenség esetén van aki finanszírozza az ország vállalásait (IMF), addig kevésbé volt kockázatos befektetni az országban.


Egyébként, ha normálisan állnánk az IMF-hez, nem démonként mutatnánk be, és kezelnénk, akkor kevésbé lenne ciki október után újrakezdeni a tárgyalásokat velük. Továbbá, ha csupán egy olyan megállapodást kötnénk, hogy itt van 5 milliárd dollár, amit szükség esetén lehívhatunk, már az is sokat segítene a jelenlegi gazdasági helyzeten. Az opció, hogy lehívhatjuk nem takarja magában, hogy le is hívjuk az összeget, csupán üzenet lenne a piac felé, hogy fiúk, itt biztonságban van a pénzetek.


De a kormány úgyis azt hitet el veletek, amit szeretne, és simán az IMF-re háríthatja a saját politikai és kommunikációs hibáiból adódó forintgyengülést.


Amúgy érdemes megnézni, hogy hogyan kezdünk egyre jobban közeledni újra az IMF felé. Mosmár lassan újra nyaljuk a seggüket, mert tudjuk, hogy szükség lesz rájuk...

2010. szept. 6. 00:36
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

00:19

Az, hogy mi fellázadtunk a gaz nemzetközi elnyomás ellen, marha romantikusan hangzik, csak nagyon nem igaz, ez Orbánék utólagos dumája volt, mikor már elmentek az IMFesek, egy kommunikációs fogás, hogy hogyan lapátolják vissza a trutyit a lóba. Közben ugye megindultak a visszatáncolások.


Oszkóék is tárgyaltak anno az IMFfel, sokkal vacakabb alkupozícióból (akkor valóban azonnal rá voltunk szorulva a keretre), és pl. a hiány-célt 2,9%ról 3,9%ra alkudták fel. Csak ők ezt érvekkel tették, gazdasági, pénzügyi tervekkel, számításokkal, hatásvizsgálatokkal.

Az IMF nem azért ment el innen, mert jajj, mi most szabadságharcot vívunk. Azért, mert a kedves kormányunk egy nyamvadt gazdasági tervet, semmiféle számításokat nem volt képes lerakni eléjük, hogy mit is terveznek 2011re. Így meg nincs miről beszélni.


Ahogy eddig minden gazdasági intézkedésüket kapkodva, számítások, hatástanulmányok vagy bármi nélkül kapták elő lóhalálában - khhm, akarom mondani akciótervben.

Az a nagy büdös igazság, hogy bármennyire is hangoztatták, egyszerűen nem voltak felkészülve a kormányzásra, és minden jel arra mutat, hogy még most is igaziból gőzük sincs róla, hogy mit is kéne úgy amúgy gazdaságilag csinálni. Az egyedüli intézkedések, amiket nagy hatásfokkal és kidolgozottsággal hoztak, azok a saját maguk politikai bebetonozására szolgáltak.

2010. szept. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%
Sosem voltam beléjük szerelmes. Rühes FIDESZ, rühes Orbán.
2010. szept. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

'Még mielőtt megvádolnátok, nem vagyok se szoci, se jobbikos, se lmp-s bértollnok, de még zsidó, cigány sem, csupán a fidesz kormányzásának köszönhetően minden vagyonunkat, ezáltal a jövőnket és a múltunkat is elveszítjük. KÖSZÖNJÜK!'


Azért úgy magunk közt szólva én ennek nagyon is örülök. Megérdemlitek mind, akik fideszre szavaztatok! Mostmár egyétek is meg amit főztetek. Én szóltam előre még a választásokkor, és most emlékezzetek vissza, hogy bárkire ,csak fideszre ne, mert akkor igazán kicsesztek magatokkal. Hát most ittvan. Úgy kell nektek. Rühes fidesz.

2010. szept. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%

"nem lehet egy romból várat építeni,..."


1. Nem romokból kell.

Az, hogy romokban az ország, csak süketelés. Nincs romokban.

(Legalábbis a hatalomátvételkor nem volt.)


2. Minek indult a kormányzásért a Fidesz, ha csak nyavalyogni képes!

A politikai porondon van a Fidesz 20 éve, látnia kellett, hogy milyen állapotban van az ország. Ha a Fidesz-nagykutyák szerint kátyúban van, amiből nem tudják kihúzni, csak nyavalyognak, akkor minek akarták a kormányzást?!?

2010. szept. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!