Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanári bérek alakulása...

A tanári bérek alakulása miért ilyen rendszerváltás óta létező, soha meg nem oldódó probléma?

Figyelt kérdés
Nincs valós igényünk arra, hogy normális béreket kapjanak ezek az emberek? Gyerekmegőrzőként tekintünk az iskolára? Itt tényleg meg lehetne az egészet oldani béremeléssel, nem így az egészségügyben.

2021. dec. 2. 10:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#20 Hát mondjuk aki nem tartozik az ádalad említett két tanártípusba, azt,
2022. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
#20 Hát mondjuk aki nem tartozik az általad említett két tanártípusba, az azt hiszem, jogosan háborodik fel a kritikádon...
2022. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A 20-as azért mond valamit, az öregek, akik még máshogy kezdték, és kitartottak, ők már mennek nyugdíjba, a fiatalok között viszont nagy a fluktuáció. Nagyon kevés az olyan pályán maradó, aki tényleg hivatásból marad a pályán és próbál harcolni, hogy több értéke legyen a tanári hivatásnak, de nagyon sokan nem maradnak pár évnél tovább, sőt, van, aki el sem kezdi, nekem is van ilyen kollégám, teljesen más területre jött, tanárként iskolában sose tanított.
2022. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok:


Imádtam tanítani és a diákok is szerettek. Nagyon jó eredményeket értünk el közösen.

Viszont szélmalom harc az egész. Nem csak a társadalmat nem hatja meg az, hogy 142 nettó volt az utolsó fizetésem (2020), de a saját családomat sem. Jöttek azzal, hogy különórát adok úgyis iskola után és nem is kérek keveset, amúgy is miért akarnék többet ennyi munkára. Nekem erre először az volt a válaszom, hogy a munkaidőtökön kívül ti is mehettek napszámba vagy pultozni (nem lenézés, mindkettőt csináltam én is). Aztán pedig meguntam az egészet és otthagytam. Szinte 0 empátia van ebben a társadalomban a pedagógusok iránt, ami pedig szépen lassan kontraszelektáltá tette a tanárokat. De ne legyen senkinek az az illúziója, hogy csak a legelhivatottabbak maradtak, mert ez nem így van. Persze van egy olyan réteg is, de a többség az, amit a 20-as kommentben írtam. Tapasztalatom, nem statisztika alapján. Bár meglepődnék, ha valaki 160 nettóból (amennyit most kap egy kezdő) meg tudna élni saját lábon.

2022. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!